Sokoli se poslední adventní neděli vypravili do Letovic. Los jihomoravské ligy jim tam těsně před Vánocemi připravil dvojzápas, kterým vstoupili jako pátí z třináctičlenné tabulky do druhé poloviny sezony. Nešťastně. „Zbytečná zaváhání, mohli jsme už být naprosto v klidu. Pořád máme náskok, ale mohlo být hotovo," kroutil hlavou týmový vedoucí Petr Heroudek.

Na téměř stokilometrovou cestu se jeho družina nemusela vydat brzy ráno, protože první zápas hrála až těsně před polednem. To musela hájit pozici favorita proti ratíškovickým panterům. A ti odehráli první třetinu hodni svému názvu. „Cítil jsem to v kostech, že by nám to mohlo vyjít. Ivanovice jsou v lize hodně nad námi, bylo jasné, že to s nimi nebude jednoduché, ale věděli jsme, že když budeme kompletní, dají se porazit," podotkl hrající šéf soupeře David Příkaský.

Zpackaná třetina

Panteři si v první třetině dali sokoly doslova k obědu. Po čtvrthodince hry to bylo 5:2. „Začátek ušel, rychle jsme vedli, ale jaksi pak nebyla chuť bojovat. Sázeli nám tam góly jak na běžícím pásu a my se na to jen dívali. Zkazili jsme si to sami," litoval po závěrečném hvizdu útočník Štefan Podolan.

To už ale věděl, že přeci jen se spoluhráči neodejde ze hřiště s prázdnou. Ještě do druhé pauzy Ivanovičtí snížili na jednobrankový rozdíl, a i když na úvod třetí třetiny protivník opět odskočil, dokázali do závěrečné sirény alespoň srovnat krok. Konečné resumé tak mělo podobu 6:6.

Vítěznou atmosféru přes Vánoce si přesto mohli vzít zpět odpoledne proti Adamovu. Předposlední tým krajské ligy měl být snadnou ivanovickou kořistí, jenže zůstalo jen u předpokladů. Tedy kromě výsledku první třetiny, v ní sokoli dali jediný gól a udrželi čisté konto.

Obrazu hry to ale vůbec neodpovídalo. „Adamov na nás nastoupil brutálním pohybem, byli doslova všude. Měli jsem co dělat, abychom s nimi hráli aspoň vyrovnaně, ale jim to tam párkrát spadlo. Pak se k tomu přidalo ještě pár kontroverzních rozhodnutí sudích a my jsme začali víc řešit je než svůj výkon. Už jsme asi byli myšlenkami u stromečku a tohle jsme prospali," řekl Podolan.

Všechno špatně

Až do konce utkání se radovali jen borci z Blanenska. Ve druhé části otočili na 2:1, ve třetí přidali pojistku a poslední gólový zápis dali do prázdné brány při ivanovické powerplay. „Postupem času nás ve všech činnostech přehrávali, když jsme se do něčeho dostali, tak jsme to nedokázali proměnit. Je pravda, že poslední dobou jsme moc nepotrénovali, asi jsme k tomu jako mužstvo nepřistoupili tak, jak jsme měli. Brali jsme to lehkovážně a spadli jsme slušně řečeno na pusu," uvědomil si Heroudek.

Přes nezdar sokoli drží pátou příčku, ovšem pronásledovatelé se nebezpečně přiblížilil. Například deváté Psycho Brno-FbC ZŠ Horní B ztrácí pouhé čtyři body. „Zatím je panika zbytečná, jsme lehce za polovinou ligy a jsme pořád nahoře. Ale nikdo pořádně neví, kolik mančaftů bude sestupovat, musíme se chovat tak, jakoby šlo o všechno," upozornil na závěr.

Jihomoravská liga

FBC Sokol Ivanovice na Hané – FBK Panthers Ratíškovice 6:6 (2:5, 2:0, 2:1), branky Ivanovic: Kroupa 2, Urbánek 2, Šimek, Podolan.

TJ Sokol Adamov – FBC Sokol Ivanovice na Hané 4:1 (0:1, 2:0, 2:0), branka Ivanovic: Urbánek.