Tak vypadal letošní Dynamo Cup. Futsalový turnaj v Bučovicích, který nachází každoročně zázemí na hřištích tamního gymnázia. Letošní v historii už sedmé pokračování přilákalo jedenáct výběrů, mezi nimiž se dalo najít hned několik aspirantů na prvenství. „Víte, stát se může cokoli, vzpomeňte na předchozí vyškovský Orel cup, naprosto nečekaně ho vyhrál Mouřínov. Povede se nebo nepovede pár zápasů a je to všechno jinak," připomněl vrtkavé sportovní štěstíčko hráč a šéf turnaje Ladislav Dufek.

Jako vedoucí pořádajícího klubu ovšem pomýšlel i na vítězství svého týmu, tedy Dynama. Zvlášť když by to po triumfech z posledních dvou let znamenalo zlatý hattrick. To se ovšem nakonec nepovedlo, ačkoli daleko k tomu Bučovičtí neměli.

Základní skupiny proběhly více méně podle předpokladů. Tedy až na jednu výjimku. „Překvapením je určitě, že Amor Vyškov měl jen jeden bod ve skupině a skončil až pátý. Pravdou je, že výsledky vždycky ovlivní i fakt, v jakém složení mužstva dorazí. Ale Amor teď neměl špatnou sestavu a přesto rychle vypadl," divil se Dufek. Ve čtvrtfinále pak zažili zklamání také bučovičtí Orli, vítězové jedné ze skupin. Ačkoli měli proti partě nazvané Oranjes výraznou herní převahu, gólově ji nedokázali vyjádřit a prohráli 1:2.

Semifinálové duely se hodně lišily svou dramatičností. V tom prvním Dynamo těsně udolalo do té doby skvěle hrající Méďa team 4:3, v tom druhém Kloboučky naprosto snadno rozstřílely Oranjes 6:0. Méďa team, nazvaný podle přezdívky svého „velitele", nazvaný nakonec snadno uhájil alespoň bronz, když deklasoval „oranžové" 7:1. „Jsme spokojení, na tomto turnaji jsme nikdy žádný pohár nezískali. Měli jsme asi na víc, ale takhle je to taky dobré," uvedl Petr Nedvěd.

Ve finále se Dynamo kýžené radosti nedočkalo, Kloboučky vyhrály 4:2. „Za zlatý hattrick jsem kdysi slíbil, že pohár nebude putovní a vítězové si ho mohou nechat. Tak aspoň se nám na něj nebude prášit někde v obýváku," zavtipkoval Dufek. Druhé místo bere. „Určitě je to taky fajn a hlavně Koboučky byly fakt lepší," dodal.

Ještě pár individuálních ocenění. Nejlepším gólmanem se stal Karel Šrámek, kanonýrům kraloval Radek Tobolík, oba z Méďa teamu. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Lubomír Volec, oblékající dres Orlů z Bučovic.

Dynamo Cup

Pořadí skupiny A: 1. Méďa team, 2. United Vyškov, 3. Hůrka, 4. Oranjes Vyškov, 5. Cirkus team.

Pořadí skupiny B: 1. Orli Bučovice, 2. Dynamo Bučovice, 3. FC Kloboučky, 4. JČ Marefy, 5. Amor Vyškov, 6. Rumajzlíci Mouřínov.

Čtvrtfinále: Méďa – Marefy 5:2, Dynamo – Hůrka 3:1, Orli – Oranjes 1:2, United – Kloboučky 5:9. Semifinále: Méďa – Dynamo 3:4, Oranjes – Kloboučky 0:6. O 3. místo: Méďa – Oranjes 7:1.

Finále: Dynamo – Kloboučky 2:4.