Čtyřiadvacetiletý borec, který po mnohaletém působení v orelském klubu domáckého města kroutí druhou sezonu v Modřicích, korunoval svou exkluzivní sezonu. Během tohoto kalendářního roku mu už visely na krku dvě republikové medaile zlatého lesku a v neděli v Nymburku měl blizoučko k mistrovskému hattricku.

Výzvu Středočechů jménem nedělní republikový šampionát trojic mužů přijal v týmu společně s Jakubem Pospíšilem a mladým Lukášem Rosenberkem. „Nebyly jsme moc sehraní, hlavně s Lukášem trénujeme pořádně teprve čtrnáct dní. Moc velké šance jsme si nedávali, konkurence byla výborná,“ přiblížil předvíkendové pocity Müller. Jenže všechno bylo jinak, trio se semklo k výkonu na hranici možností a nechyběla potřebná dávka štěstí, asi se jeho členové sami divili, kam až turnajovým pavoukem dokráčeli.

Mnohé naznačila už povedená tříčlenná základní skupina. V ní Müller a spol. přehráli „béčko“ Čakovic, byť jen těsně ve třech setech, a rychle herně rozebrali domácí zástupce. „Čakovice trochu trápily, to se i čekalo, ale pořád jsme to nějak měli pod kontrolou. Domácí hrají přes rok myslím krajský přebor, takže ti nám to moc neztížili. Horší bylo, že před playoff nás čekalo pět hodin nečinnosti,“ uvedl vyškovský nohejbalista.

Prodleva se negativně odrazila na vývoji osmifinále proti Benešovu C. Mladíky Šacungu udolali až 10:8 ve třetí sadě. Pak už se ale znovu dostali do tempa a odnesli to ve čtvrtfinále Vsetín a v semifinále Břve, vždy ve dvou setech. Břve přitom předtím vyřadily největšího favorita Karlovy Vary.

A finále? Až tam se zastavila spanilá jízda „Müllerovců“. Postaral se o to elitní výběr Šacungu ve složení Ešner, Kalas, Řehák, když Modřickým nedaroval ani set. „Kdyby mi někdo předem řekl, že budeme druzí, absolutně bych mu nevěřil. Takže překvapení, spokojenost, i když prvenství nebylo daleko,“ uzavřel vicemistr republiky.

Finále trojic:
Modřice (Martin Müller, Pospíšil, Rosenberk) x Šacung (Ešner, Kalas, Řehák) 0:2 (7:10, 7:10).