Nejlépe se s nástrahami tratí, deštěm a blátem vypořádali v hlavních kategoriích mužů a žen závodníci AK Drnovice. Mezi muži na trati 8,2 km dlouhé byl nejrychlejší Tomáš Steiner v čase 31:28 min, druhý skončil Zdeněk Hochman (Orel Blučina) 33:50 min a třetí Lukáš Koudelka (AK Drnovice) 34:25 min. „Vzal jsem si tretry a moc mi to pomohlo. Jinak bych se asi v maratónkách tím bahnem nahoru snad ani nevyškrábal. Ale také při seběhu po cestě rozbité od lesáků, jak stahovali pokácené stromy, jsem se nemusel bát to pustit. S hřeby jsem v tom bahně ani jednou neuklouzl,“ spokojeně konstatoval v cíli Tomáš Steiner.

V kategorii žen zvítězila Lenka Hrabovská v čase 25:33 min, druhá skončila Hana Jeřábková (Vyškov) 26:59 min a třetí Magda Hajzlerová (AHA Vyškov) 27:31 min.

Stejně jako Steiner vítězná žena potvrdila, že běžci se dokáží vyrovnat i s hodně náročnými podmínkami. „Vůbec jsem nešla naplno. Dávala jsem si pozor na terén a hlavně z kopce jsem si to dost hlídala. Ale jinak se mi běželo dobře,“ zhodnotila svůj výkon Lenka Hrabovská.

„Dnešní těžké podmínky hodně prověřily výkonnost a odolnost všech závodníků a patří jim poděkování za to, jak se vypořádali s výzvou porvat se s tratěmi i v tomto počasí. Velký dík patří i celému kolektivu organizátorů z lyžařského oddílu ve Vyškově za perfektně zorganizovaný závod i v těchto těžkých podmínkách,“ řekl ředitel závodu Jaroslav Trávníček ml.

Běh Pístovickou riviérou je zařazený do pohárů Vyškovská běžecká tour, Vyškovská běžecká tour mládeže 2019 a Dlouhá míle 2019.

Kompletní výsledky jsou na webových stránkách závodu.