Sehraný pár se v letošní sezoně blýskl čtvrtým místem na turnaji Světového okruhu v Ostravě. Na domácím šampionátu ale nebude kompletní. Schweiner si totiž plní studijní povinnosti, a tak si Perušič vybral jiného spoluhráče, který má navíc velkou formu. Dvoumetrový Vodička před dvěma týdny skončil v Brně společně s Tadeášem Trousilem druhý na mistrovství Evropy do 18 let.

Jde o historický úspěch pro domácí beachvolejbalovou scénu. „Mám z toho pořád skvělý pocit,“ přiznával Vodička, který má však také stříbrno z mistrovsví Evropy do 18 let v šestkovém volejbale. Tedy ve sportu, který je pro něj prioritní. „Ale beach je skvělým doplňkem. Třeba se mu budu věnovat víc, nevím,“ tvrdil Vodička, který absolvoval už několik tréninků s Perušičem, a na turnaj v Brně se velice těšil. „Pozvání od tak skvělého hráče se rozhodně neodmítá.“

Obr Vodička se na písku vůbec nepotýká s pohybem. Naopak. K tomu přidává velice tvrdou smeč. „Tím, že jdu během beachvolejbalového zápasu pokaždé pouze do jednoho bloku, tak mě to velice baví. Vždycky se snažím dát spíš ránu,“ tvrdil Vodička. Šampionát ve Slavkově u Brna zahájily v pátek zápasy ve skupinách, které se dohrají v sobotu. Semifinále a boje o medaile v obou kategoriích se odehrají v neděli.