Vyškovské regionální pracoviště brněnského TyfloCentra zorganizovalo na dnešní den soutěž ve zvukové střelbě. Střelba je určená jednak pro nevidomé, přihlásit se však mohli i zájemci slabozrací či vidící, kteří ovšem budou mít klapky na očích, aby měli všichni stejné podmínky při svém výkonu.

Čí to byl nápad uspořádat takovou akci? Na otázku odpověděla sociální pracovnice vyškovské pobočky TyfloCentra Zdeňka Plšková. „V podstatě to byl nápad můj a našich klientů. Takové soutěže se pořádají běžně pod hlavičkou sportovních klubů, my však nejsme u žádného zaregistrovaní. Rozhodli jsme se udělat vlastní závod. Akci pořádáme jako přátelskou soutěž, se kterou jsme letos začali,“ uvedla.

Podobnými podniky jako jsou cvičební a pohybové aktivity, klubovou a zájmovou činností se TyfloCentrum snaží zvyšovat kvalitu života lidí se zrakovým postižením. Cílovou skupinou různých aktivizačních služeb jsou zrakově postižení, kteří jsou starší patnácti let.

Všichni zájemci se mohli přihlásit do třetího prosince. Samotné klání vypukne dnes v půl jedné v regionálním pracovišti, které se nachází v areálu vyškovské Základní školy Letní pole.

Střelba proběhne ve dvou kolech, kdy v každém účastnící vypálí deset soutěžních ran a k dobru budou mít tři nástřely. „Máme přihlášených deset lidí, což je naše maximum. První takovou akci jsme dělali už v létě, druhou jsem pojali jako vánoční,“ dodala Plšková.

A kdo se stane vítězem? O tom rozhodnou samotné zásahy, u kterých budou důležitá celá zasažená čísla v terči. Pokud dojde ke shodě získaných bodů, rozhodne větší počet desetibodových zásahů. Na nejlepší střelce čekají zajímavé ceny.