Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

16.3.2013

Otničtí letos investují čtrnáct milionů. Ušetří na energiích

Otnice - Investice za čtrnáct milionů korun plánuje v letošním roce vedení Otnic. Zateplí třeba mateřinku. „Nechali jsme si vypracovat projektovou dokumentaci na zlepšení jejích energetických vlastností a na jejím základě jsme rozhodli o zateplení. Podařilo se nám uspět s žádostí o dotaci u Státního fondu životního prostředí, která nám pokryje polovinu z potřebných pěti a půl milionu korun. Mateřskou školu zateplíme v létě, proto bude zavřená," poznamenal starosta Otnic Pavel Prokop.

13.3.2013

Ivanovičtí: Pro supermarket chybí pozemky

Vyškovsko – Osm. Tolik supermarketů je v současnosti možné najít na Vyškovsku. Srovnatelně velké Blanensko jich má přitom hned třináct. Pro řetězce není vyškovský okres příliš lákavý, protože bývá problém najít v katastru menších měst dostatečně velký pozemek pro stavbu. Nebo se obchody podle společností nevyplatí. Drtivá většina jich tak je ve Vyškově. Výjimkou je Slavkov u Brna, kde Penny Market ještě letos doplní nový Interspar.

8.3.2013

Lidí bez práce opět přibylo. Vyškov je na tom ale na jihu Moravy nejlépe

Vyškovsko – Přestože se míra nezaměstnanosti na Vyškovsku v únoru opět zvýšila, okres eviduje nejméně nezaměstnaných v celém Jihomoravském kraji. Potvrzují to v pátek zveřejněné statistiky ministerstva práce a sociálních věcí.

19.1.2013

Pivovar loni zvedl produkci o polovinu. Chce do Španělska

Vyškovsko – Velké firmy v regionu loni zvýšily tržby i produkci. Daří se jim také nepropouštět své zaměstnance. Vyhráno ale ještě nemají.

17.1.2013

Firmy z Vyškovska navážou vztahy s Indonésií nebo Čínou

Vyškov – V partnerském městě Vyškova, chorvatské Virovitici, se od pátku do neděle koná už 18. ročník mezinárodního veletrhu hospodářství, řemeslnictví a zemědělství Viroexpo 2013. Okresní město na něm nebude chybět, Českou republiku navíc reprezentuje jako jediné.

16.11.2012

Řeči o propouštění jsou fámy, tvrdí vedení hypermarketu Tesco

Vyškov – Zvěsti o velkém propouštění v nedávno otevřeném hypermarketu Tesco ve Vyškově v posledních dnech kolují okresním městem. Někteří nezaměstnaní nesoucí tam s nadějí své životopisy odcházejí zklamaní.

14.11.2012

Farma Bolka Polívky údajně dluží miliony stavební firmě

Olšany - Osm milionů korun má dlužit Farma Bolka Polívky v Olšanech firmě, která tam dostavovala bazén, saunu a další wellness prvky. Stavební firma už dala věc k soudu.

13.11.2012

Marek: Podniky z Vyškovska teď budou přijímat méně lidí

Vyškovsko – Necelých dvacet uchazečů na jedno pracovní místo. Taková je říjnová bilance úřadu práce, kdy se na Vyškovsku míra nezaměstnanosti zastavila na osmi procentech. To je o pět desetin méně, než dělá státní průměr.

9.11.2012

Vyškovský pivovar představil speciál s příběhem

Vyškov – Vedení vyškovského pivovaru se může pochlubit hned několika letošními vavříny. A zdaleka se nejedná pouze o úspěchy na českém území. Se svými pivy bodovalo i v Japonsku.

10.10.2012

Snovídecká firma láká další ševce, Fritzmeier bude slavit

Snovídky, Vyškov – Protože má stále víc zákazníků, kteří mají potíže s nohama, rozhodl se snovídecký švec Josef Hanák rozšířit výrobu. Už v nejbližších dnech, pokud to počasí dovolí, začne stavět novou halu a slibuje i další pracovní místa. Dál se zaměřuje na zdravotní obuv.

10.10.2012

Slavkovská pálenice se rozjede už v pondělí, minipivovar později

Slavkov u Brna – Už za několik dní začne ve Slavkově u Brna fungovat nová pálenice. Za několik měsíců poté spustí výrobu i nový minipivovar. Oba podniky jsou projekty společnosti Destila. První z nich začne měnit ovocný kvas na alkohol už v pondělí.

8.10.2012

Manner chce u Vážan nová biocentra. Pomoci mají dotace

Vážany – Projekt na obnovu tradiční venkovské krajiny připravuje občanské sdružení Manner. Úpravy se mají týkat desítek hektarů převážně zemědělské krajiny v okolí Vážan. Sdružení plánuje výsadbu stromů i obnovu polních cest. „Dlouhodobě se snažíme vrátit venkovské krajině ráz, o který přišla s kolektivizací českého zemědělství," vysvětlil jednatel sdružení Manner Jiří Novotný.

3.9.2012

Švábenická mlékárna nabídne i jogurty. Možná

Švábenice – Přípravy na znovuotevření švábenické mlékárny jsou údajně v plném proudu. Zájemci se mají dočkat až sedmi druhů sýra.

9.8.2012

Další komplikace. Vyškovské bioplynce hrozí problémy s dotací

Vyškovsko - Nečekané komplikace se objevily při výběrovém řízení na stavbu bioplynové stanice ve Vyškově. Jedna firma se odvolává.

8.8.2012

Bída a mizérie, shodují se zemědělci. Někteří sáhnou po úvěru

Vyškovsko – Černý scénář se naplnil. Dlouhodobé sucho dostalo některé zemědělce Vyškovska do kolen. Zemědělská družstva hlásí až o polovinu menší úrodu než v loňském roce.

3.8.2012

Včely nosily málo nektaru, medu je málo. Ceny zůstanou

Vyškovsko - Lesní nebo akátový? Některé druhy medu prý letos k dostání nebudou, sladkého včelího produktu bude málo. Může za to hlavně studený červen, květiny často zmrzly.

2.8.2012

Rohlíky a housky z mrazáku? Vyškované změnu vítají

Vyškovsko – Rozmrazeno, ze zmrazeného polotovaru, čerstvé pečivo. S těmito nápisy se budou nově setkávat zákazníci v obchodech Vyškovska. Změnu přináší nová vyhláška.

30.7.2012

Firmy v létě nabízejí i maringotku

Vyškovsko – Firemní chaty jsou už v dnešní době skoro k nenalezení. Přesto některé podniky na Vyškovsku svým zaměstnancům letní zvýhodnění poskytují.

24.7.2012

Miska s vodou pro psy? V restauracích už běžné

Vyškovsko – Zajít si s rodinou na oběd do restaurace spolu s čtyřnohým miláčkem je dnes běžné. Přesto se u některých návštěvníků podniků často objevují na přítomnost psa negativní reakce. „Když jsme jeli ze Slovenska z dovolené, tak jsme s rodinou i s pejskem zašli na oběd do restaurace. Sice nás tam pustili, ale všichni okolo se na nás dívali divně," popsala svou zkušenost třeba Vyškovanka Jarmila Tesáčková.

19.7.2012

Ministr Bendl nabídl zemědělcům pomoc

Znojemsko – Úlevy a odklady splátek slíbil dnes ministr zemědělství Petr Bendl statkářům na Znojemsku. Na své návštěvě oblastí zasažených suchem jednal se zemědělci z Trstěnic, Miroslavi a Suchohrdel u Miroslavi.

11.7.2012

Vyškovské Hestego rozšiřuje výrobu, postaví i novou lakovací linku

Vyškov – Rozšíření výroby a nová lakovací linka, to je plán vyškovské společnosti Hestego. Díky němu firma přijme asi třicet nových zaměstnanců.

5.6.2012

Policie varuje: levnější energie se může i prodražit

Vyškovsko - Chcete ušetřit? Uzavřete s námi smlouvu a budete za elektřinu platit mnohem méně. Takovými sliby se v poslední době snaží nalákat podomní prodejci lidi z regionu k uzavření smlouvy. Policisté proto upozorňují, že je vhodné s takovými lidmi vůbec nemluvit. Ne vždy se to ovšem podaří.

28.5.2012

Průmyslová zóna v Holubicích se pravděpodobně rozroste

Holubice - Průmyslová zóna v Holubicích se do budoucna možná rozroste. Soukromý investor tam plánuje výstavbu dvou hal. Zóna se nachází ve vyhrazeném prostoru za dálnicí.

22.5.2012

Vedení Vyškova hledá firmu na opravu Křečkovské ulice

Vyškov – Rekonstrukce chodníků ve vyškovské Křečkovské ulici, která naváže na opravy silnice, začne na přelomu srpna a září. Město tak brzy vypíše výběrové řízení na firmu, která se o jednu z nejrozbitějších ulic ve Vyškově postará.

22.5.2012

Zájemce o práci v Tescu už láká náborové centrum

Vyškov – Míra nezaměstnanosti v regionu dosahuje v posledních měsících téměř devíti procent a na úřadech práce jsou na Vyškovsku registrovány tisíce lidí. Situaci může zlepšit příchod nového řetězce do regionu.

17.5.2012

Krize z Vyškovska zřejmě odchází, firmy nabírají lidi

Vyškovsko - Propouštění letos postihlo některé zaměstnance vyškovské firmy PB Plast. Může za to nákup nových strojů. Ostatní firmy v regionu však naopak zaměstnance přibírají, například komořanská pobočka firmy EDP už jich od března nabrala kolem sto dvaceti.

10.5.2012

Lidé třídí ukázněně, tvrdí Respono. Vyvezlo už 200 tun

Vyškov - Už měsíc funguje na Vyškovsku sběr bioodpadu do speciálních hnědých kontejnerů. Respono si ho zatím chválí.

8.5.2012

Zemědělci čekají na déšť. Trápí je sucho, které ohrožuje úrodu

Vyškovsko – Příchod dlouhodobějších dešťů, které slibují meteorologové, očekávají netrpělivě i zemědělci na Vyškovsku. Vlivem teplého a suchého jarního počasí totiž letos zřejmě budou menší výnosy obilí, a to hlavně pšenice. S obavami zemědělci vyhlížejí také budoucí úrodu cukrové řepy.

11.4.2012

Sýrárna, moštárna, pivovar. Manner plánuje budoucnost

Bohdalice-Pavlovice – Dát si čerstvý ovčí sýr, zapít ho originálním pivem z malého pivovaru a domů si ještě odvézt v lahvi mošt a pálenku. Tak si představuje budoucnost mnoha návštěvníků Vyškovska občanské sdružení Manner. Chystá totiž na své základně v Manerově postupně vystavět všechny uvedené stavby. A to do dvou nebo tří let.

10.4.2012

Nezaměstnanost klesla. Práci hledá necelých devět procent lidí

Vyškovsko – Necelých devět procent lidí na Vyškovsku hledalo v březnu práci. Ještě v únoru však byla nezaměstnanost o 0,4 procenta vyšší. Podle ředitelky vyškovského pracoviště úřadu práce Jaroslavy Šmejkalové za tím stojí začínající nabídka sezonních prací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení