Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

3.8.2016

Jde v zemědělství ještě vůbec něco bez dotací?

Jednu miliardu a 400 milionů korun. Přesně tolik peněz rozdalo během osmi let ministerstvo zemědělství (MZe) na poradenství a vzdělávání českých zemědělců. Přitom ani nevědělo, čeho chce touto podporou dosáhnout, konstatoval nyní Nejvyšší kontrolní úřad. Ten si proklepl, na co přesně vlastně zmiňované subvence pro zemědělce jdou. Faktem nicméně je, že peníze daňových poplatníků se rozhazují dál…

3.8.2016

Zájem o mlékomaty klesá. I přesto ale na Vyškovsku zůstanou

Vyškov – Na rozmach, který provázel zahájení prodeje mléka z mlékomatů, dnes vzpomínají s nostalgií. Zatímco před osmi lety prodali ročně kolem čtyř tisíc litrů, letos čísla odhadují zhruba na polovinu. Zemědělské družstvo Agros Dědice přesto mlékomaty rušit nehodlá. Věří, že lidé opět začnou mít chuť na čerstvé mléko.

26.7.2016

Wolfdog. Brněnský Zetor ukázal obrněný transportér, zatím na papíře

Brno – Obrněný transportér pro osm vojáků výsadku a tři členy posádky chce vyrábět brněnský Zetor. Stavbu demonstrátoru k testování bojového vozidla Wolfdog zatím neschválili. „Předně je potřeba získat zájemce," sdělila jednatelka firmy Zetor Engineering Isabela Vršková.

26.7.2016

Z autoplachet dělaly tašky už naše babičky, říká výrobce z Břeclavi

Břeclav – Kamionová plachta. Většina lidí si ji spojí s obrovským autem, přepravou nejrůznějšího zboží, a možná dokonce s dopravními zácpami. Nikoliv však Břeclavan Ivan Kábrt s Jiřím Lernbecherem, kteří plachty využívají pro netradiční druh podnikání. Dvojice z nich vyrábí tašky, batohy nebo třeba peněženky. „Lidé se někdy smějí a jsou překvapení, že se dá z něčeho takového vůbec tvořit. Materiál má však hrozně moc výhod," povídá mladší z mužů Kábrt.

22.7.2016

Skryté prémie pro Kapsch

Rakouská firma Kapsch dostává od českého státu stamilionové odměny za to, že systém efektivně funguje. Na konci letošního roku by celková odměna za deset let měla přesáhnout 1,6 miliardy korun.

19.7.2016

Maloobchodníkům rostou tržby. Někde se zvedly i o 15 procent

Vyškovsko – Nejvíc se daří internetovým obchodům. Úspěšní jsou ale i prodejci potravin. Tržby maloobchodníků už třetím rokem podle údajů Českého statistického úřadu rostou, což potvrdila i většina prodejců z Vyškovska, které oslovila redakce Vyškovského deníku Rovnost. „Tržby se nám zvyšují. Přesná čísla nemám, ale je to znát. Obzvlášť teď, před plánovaným zavedením elektronické evidence tržeb, která nás bude stát dost peněz, nás to samozřejmě těší," řekla majitelka vyškovské prodejny Harmonie, která se zaměřuje na prodej zdravé výživy a potravinových doplňků, Eva Cikánková.

18.7.2016

Zájem o brigády? O čtvrtinu menší než dřív. Podniky musejí nabízet vyšší mzdu

Vyškovsko – Nabízet víc peněz než v minulých letech. Přesně to podle pracovních agentur v současné době musejí firmy, které chtějí nalákat brigádníky. S nedostatkem pomocných sil se letos potýkají i podniky na Vyškovsku. Zejména obchodní řetězce.

15.7.2016

Deset let Twitteru v deseti bodech

Původně se sociální síť jmenovala Stat.us a měla fungovat jako komunikační nástroj pro sdílení informací mezi členy malých skupin ve firmách. Pro historii Twitteru, který 15. července slaví deset let od spuštění, je příznačné, že z původního konceptu nezůstalo prakticky vůbec nic. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších okamžiků z jeho minulosti.

13.7.2016

Školní mléko: české dotace na tlusté děti

Stát na jedné straně bojuje proti tloustnutí dětí, současně ve stále větší míře dotuje přeslazené a tučné mléčné výrobky pro školáky. Smetanových krémů dostávají žáci skoro šestkrát víc než před deseti lety.

12.7.2016

Ceny půdy dál rekordně rostou

O téměř 22 procent stouply v letošním prvním pololetí tržní ceny zemědělské půdy v porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku. Hektar půdy se v Česku nyní prodává v průměru za 207 tisíc korun.

11.7.2016

Důkaz ekonomického oživení? Index spodního prádla

Výkon ekonomiky nemusí měřit jen klasické statistiky jako HDP. Existuje i celá řada dost podivných ekonomických indikátorů. A podle některých se zdá, že opravdu špatné časy jsou za námi.

2.7.2016

Před 40 lety začal Apple psát historii

New York - Ve čtvrtek 1. července 1976 začal Apple prodávat svůj první počítač označený prozaicky jako Apple I. Ačkoli to byla jen stavebnice s mikroprocesorem bez klávesnice a bez displeje, pro americkou firmu znamenala odrazový můstek k dnešnímu dominantnímu postavení ve světě technologií.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2016

Objevte krásu údolí Říčky v Moravském krasu

Jižní Morava – Projekt ocení nejenom návštěvníci údolí Říčky, ale také pomůže chránit přírodní hodnoty, které představují například vyhlášené jeskyně v této části Moravského krasu. Naším cílem je vybudovat posezení pro turisty.

10.6.2016

Nedostatek kvalitních řemeslníků? Firmy motivují studenty. Nabízí stipendijní programy

Vyškovsko – Kvalitní zaměstnanci v řemeslných oborech chybí, jak se už nějakou dobu shodují podniky nejen na Vyškovsku. Některé se proto snaží vychovávat si pracovníky už v době, kdy chodí do školy. A to prostřednictvím stipendijních programů. Například ve Vyškově se takovou spolupráci chystá navázat společnost Hestego s odbornou školou v Sochorově ulici.

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2016

Soupeření mezi firmami zvyšuje mzdy. Lidé berou skoro o patnáct set korun víc

Jižní Morava – Mzdy stoupají a inflace se drží. Zaměstnanci v Jihomoravském kraji tak průměrně dostali v prvním čtvrtletí o necelých patnáct set korun více.

22.5.2016

Premiér Sobotka slíbil pomoc pěstitelům. Chce fond proti nepojistitelným rizikům

Břeclavsko – Dubnové mrazy, které přinesly vinařům a ovocnářům až miliardové škody, byly impulsem pro setkání předsedy vlády Bohuslava Sobotky s hejtmanem Michalem Haškem a se zástupci pěstitelů ve Valticích. Sobotní jednání přineslo shodu na budoucích systémových opatřeních.

28.4.2016

Mráz ohrozil ovocné stromy a ničil vinice. Uchráněné zůstaly pouze pozdní odrůdy

Vyškovsko – Není to tak dávno, co majitel bošovického vinařství Veritas Jarmil Pospíšil upozorňoval, že kromě škůdců mají vinaři obavy i z vývoje počasí. „Pokud vínu naraší dva tři listy a ty potom přemrznou, může to zásadně ovlivnit celou úrodu," upozornil nedávno. Uplynulo jen několik týdnů a jeho obavy se naplnily. Jarní mrazíky už působí vrásky na čele jak zahrádkářům, tak právě vinařům.

21.4.2016

Nadprůměrná vláha na jižní Moravě nahrává pěstování řepky i ovoce

Jižní Morava - Vypadá to letos nadějně, radují se jihomoravští zemědělci. Podle projektu Intersucho, který vedou vědci Mendelovy univerzity v Brně a společnost CzechGlobe, mají jihomoravské půdy nadprůměrné množství vláhy. Pokud nečekají Moravu extrémní výkyvy počasí, bude se podle pěstitelů dobře dařit řepce či obilninám.

17.4.2016

Nízké ceny nás ničí, nadávají zemědělci. Pšenice se propadla o víc než tisícovku

Vyškovsko – Ceny padají už delší dobu. A ani na jaře se to zatím nezlepšilo. Zemědělci z Vyškovska za svou produkci dostávají čím dál méně peněz. Pokud se to nezlepší, může současná situace některé zemědělce zlikvidovat.

29.3.2016

Podnikání ve Vyškově? Dobrá volba, naznačují výsledky soutěže

Vyškov – Dobrá komunikace s podnikateli, firmy, kterým se ekonomicky daří, dostatečná lékařská péče, ideální dopravní dostupnost i málo lidí bez práce. Sice se oproti loňsku o jedno místo propadl, přesto Vyškov dál platí za jedno z nejideálnějších míst pro podnikání na jižní Moravě. V kraji má nejlepší ukazatel iRatingu, tedy hospodaření radnice, ze všech zúčastněných obcí s rozšířenou působností a měst. Těch hodnocením kritérií soutěže Město pro byznys prošlo na 230. Vyškov ostatní převálcoval a skončil hned za prvním Kyjovem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
29.3.2016

Nemáte na zaplacení daně, nestíháte přiznání? Zkuste odklad a ušetříte

Praha - Nezaplatili Vám faktury? Máte jiné starosti a nestíháte vše potřebné pro podání daňového přiznání?

23.3.2016

Regionální potravina: ocenění si odnesla i Mánička z Vyškova

Vyškovsko, Blanensko – Základ tvoří korpus z bílkového sněhu s ořechy. Na něm je jahodová pěna a vše překrývá čerstvá šlehačka s čokoládou. Neobsahuje přidané látky ani polotovary. Vše je čistě původní a z velké části regionální. Zákusek Mánička, který vyrábí cukrárna Janský ve Vyškově, tak získal ocenění Regionální potravina Jihomoravského kraje v kategorii cukrářských výrobků.

16.3.2016

Daňové přiznání za 15 minut

Praha - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem Vám celá procedura nezabere více jak 15 minut.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
14.3.2016

Jak snadno ušetřit tři tisíce ročně? Začněte u elektřiny a plynu!

Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.

5.2.2016

V Drysicích rozšíří chov drůbeže. Jinde živočišná výroba skomírá

Vyškovsko – Rozhoduje možnost získání dotací i vysoká poptávka po drůbežím mase. V Drysicích se díky tomu chystá rozšíření chovu kuřat. V areálu se chce majitel dostat v horizontu několika let až na kapacitu sta tisíce kusů. Do června letošního roku hodlá počet navýšit na 40 tisíc kuřat. „A to ze současných zhruba čtyřiadvaceti tisíc. Chov by vůbec nešel dělat bez dotací. Pokud se budeme chtít dostat na sto tisíc, musíme rozšířit objekt, a to bez dotací nepůjde. I tak je chov drůbeže stále nejrychlejším způsobem, jak můžu vydělat," poznamenal majitel firmy Lucidum Millenio Piotr Krzysztof Sowa.

21.1.2016

Inovační centrum pomáhá nastartovat firmy: podnikatelé si plní sny v inkubátoru

Jižní Morava - Už třináct let pomáhá Jihomoravské inovační centrum začínajícím technologickým firmám. Řada z nich je dnes úspěšných po celém světě. Aktuálně organizace podporuje asi třicet firem. Platí ji Jihomoravský kraj a Brno. Pronájmem prostor a tvorbou výzkumných projektů si centrum na svůj provoz dokáže zčásti vydělat. Jeho rozpočet je asi šedesát milionů korun. Ne všem ale centrum dokázalo pomoci.

16.1.2016

Firmám v kraji se daří. Nabírají stovky nových zaměstnanců

Jižní Morava – Výjimečný. Tak odborníci hodnotí uplynulý rok z hlediska ekonomiky. Rostla závratným tempem a zakázky se firmám hrnuly. Společnosti tak na začátku roku akutně shánějí nové zaměstnance, aby dodržely dané termíny. Volných míst je v kraji 8 097 a na jedno z nich připadá sedm uchazečů.

7.12.2015

Voda v regionu příští rok lehce podraží. Vyškov zlevní teplo

Vyškovsko – Předloni o víc než šest, loni o další čtyři. Letos má společnost Vodovody a kanalizace Vyškov pro obyvatele regionu poněkud lepší zprávu. Voda sice lehce podraží, ve finále to ovšem bude znamenat jen desítky korun za rok. „Tentokrát se vodné zvedne jen o jednu korunu a patnáct haléřů za metr krychlový. Stočného se zvýšení už druhým rokem nedotkne vůbec," vzkázal ekonomický náměstek společnosti Zdeněk Procházka.

6.12.2015

O předvánoční úklid je zájem. Za umytí oken v bytě chtějí 850 korun

Vyškovsko – Vánoce se blíží a každý den navíc se hodí. Na výzdobu bytu, nákup vánočních dárků, na školní besídky i firemní večírky. Mnohdy ani na pečení cukroví nezbývá čas a velký vánoční úklid už je naprostým strašákem. I na Vyškovsku ho lze objednat.

25.11.2015

Nejinovátor jižní Moravy? Firma bojuje s hackery

Jižní Morava – Na internetu v současné době číhá celá řada hrozeb. O to, aby byly počítačové sítě bezpečnější, se snaží FlowMon Networks. Brněnská firma ve středu zvítězila v letošním ročníku soutěže Nejinovátor Jihomoravského kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení