Horáček z funkce zatím odvolaný nebyl. Jednat se bude ještě ve čtvrtek. „Nikoho nevyhazujeme, spíš jde o nutné posílení managementu. Dosavadní ředitel dostal seriózní nabídku na post technického náměstka. Záleží, jak se dohodneme. Zda bude pokračovat, nebo odejde ze společnosti. Budu rád, když v ní jako odborník na odpadové hospodářství zůstane. Zatím to nicméně vypadá, že nabídku přijmout nechce," sdělil předseda představenstva Respona Ivo Bárek.

Horáček se do středeční uzávěrky vydání Vyškovského deníku Rovnost k věci nevyjádřil.

Důvody, proč představenstvo zahájilo jednání o výměně ředitele, se týkají hlavně posílení marketingové činnosti společnosti. „Jde o technicko-manažers-kou záležitost, ani ne tak personální. Čeká nás nový zákon o odpadech a nová koncepce odpadového hospodářství Jihomoravského kraje pro trojkové obce. A my chceme, aby se Respono zapojilo do její přípravy. A také je nutné posílit vztahy s firmami," vysvětlil předseda představenstva.

102
tisícům lidí z 96 obcí a měst zajišťuje Respono služby v odpadovém hospodářství.

Na druhou stranu si nemyslí, že by vztahy dobré nebyly. „Ale diskuze na valné hromadě probíhala v tom smyslu, že informace ze společnosti nevycházejí úplné. Je třeba zlepšit informovanost a kredit společnosti. Když se třeba po volbách vymění starostové, musíme vysvětlovat, co děláme dobrého," dodal Bárek.

To prý ale třeba v Ivanovicích na Hané, kde po volbách v roce 2014 vystřídal Jozefa Heretíka ve fukci starosty Vlastislav Drobílek, nezažili. „V předchozím volebním období jsem v Ivanovicích působil jako místostarosta. Členem představenstva Respona byl zastupitel Josef Lysák, a tak jsme měli vždy úplné informace. Dá se říct, že jsem nikdy pocit nedostatečné informovanosti neměl," zhodnotil Drobílek.

O chystaných změnách ví, ale zatím neoficiálně. „Mám jen kusé informace, proto ještě vyčkáváme na oficiální stanovisko představenstva," sdělil Drobílek za Ivanovice, které jsou stejně jako další obce Vyškovska akcionářem Respona.

Kandidáta na nového ředitele už má představenstvo vybraného. Marka. „Chceme využít jeho zkušeností ve vztahu k obcím, firmám, v ekonomice. A to nejen ve vztahu k Responu, ale i Rebiosu," přiblížil Bárek.

Jak Marek zmínil, nabídka ho překvapila. „Na druhou stranu ale také potěšila. Vážím si jí," řekl.

Rozhodl se ji přijmout. „Měl jsem sice do budoucna jiné plány a možnosti, ale serióznost nabídky převážila," přiblížil Marek.

Věří, že může Responu nabídnout zkušenosti, znalost terénu, profesionalitu a nadhled. „A taky plné využití schopností těch, co se mnou budou spolupracovat. Týmová práce je základ úspěchu," je přesvědčený Marek.

Co se týká nedostatků, které by chtěl napravit, narazil právě i na Bárkova slova. „Co se lidem vybaví, když slyší Respono? Já bych byl rád, aby se každému vybavilo, že jde o slušnou, silnou a hlavně potřebnou firmu. Bez ohledu na to, zda půjde o obyvatele okresního města nebo malé obce. Takže se chci zaměřit na lepší marketing, postupně i nové produkty, ale především co nejsilnější pozici na trhu, kde je nesmírně těžká konkurence. A to rozhodně není malý cíl," uznal Marek.