„Veletrh se koná za podpory města Virovitica a tamní Hospodářské komory. Účastní se ho osmnáct států z různých částí světa, od evropských zemí po Japonsko, Indonésii, Čínu i Koreu. Předpokládaný počet vystavovatelů se pohybuje okolo čísla osm set," podotkla mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Delegace okresního města představí mimo jiné i činnost a výrobky několika firem z Vyškovska, kterým se tak může naskytnout příležitost k nové spolupráci se zahraničím. „Na stánku se bude prezentovat také vyškovský zoopark a samozřejmě město Vyškov," zmínila mluvčí.

Nabídku vystavovat na veletrhu Viroexpo dostal Vyškov jako partnerské město Virovitice od českého velvyslanectví už v roce 2003 a od té doby je jeho pravidelným účastníkem. Ve Virovitici působí i významná česká menšina, která se o novinkách z Vyškova ráda dozvídá. „Mezinárodní veletrh se chlubí vysokou návštěvností. Chodí na něj nejen studenti a tamní obyvatelé, ale především podnikatelé. K úspěšné výměně kontaktů by měl na letošním ročníku přispět také fakt, že Chorvatsko letos vstupuje do Evropské unie," připomněla Bezdomniková.