Druhý větší obchod v Bučovicích ocení místní obyvatelka Eva Matulová. „Jeden obchod nestačí. Nemůžu si tam nakoupit čerstvé ovoce a zeleninu, protože je věčně vybrané. A pokud bude nový supermarket Lidl, bude to skvělé, vyhovuje mi německé zboží,“ sdělila svůj názor Matulová.

Že nový supermarket lidi potěší, věří i město. „Zda v Bučovicích přibude další supermarket, se lidé ptají poměrně často,“ řekla mluvčí Bučovic Martina Hašková.

Vedení Lidlu již získalo od stavebního úřadu všechna potřebná povolení a další kroky závisí na společnosti. „Stavět může začít kdykoliv,“ informovala Hašková. Dodala, že nový supermarket bude stát hned vedle stávající prodejny Penny.Mluvčí Lidlu Zuzana Holá potvrdila, že v Bučovicích obchod vznikne. „Nemůžeme však poskytnout bližší informace ani termíny. Jakmile budeme mít vše nachystané, sdělíme o obchodu více,“ vzkázala jen Holá.

O dalším supermarketu jednají také ve Slavkově u Brna, kde je podobná situace jako v Bučovicích: stojí zde jediný supermarket. Volné místo na trhu chtějí zaplnit společností Lidl a Billa. „S vedením Billy budeme jednat v příštích týdnech. Zatím nemůžu sdělit žádné informace,“ řekl slavkovský starosta Michal Boudný.

Starosta už dříve řešil problematické umístění obchodu v Křenovické ulici. Nakupující by museli přecházet rušnou silnici, a to je podle něj nebezpečné.Další supermarket, Lidl, má stát v Cukrovarské ulici. S tím ovšem nesouhlasí Slavkovan Vojtěch Vinklar. „Centrum je zacpané, obchod by měli postavit na okraji města. Nejlépe na výpadovce na Bučovice,“ navrhl jiné místo Vinklar.

Ani jemu se nelíbí, že v jeho městě je jediný supermarket. „Regály jsou věčně vybrané a u pokladen člověk stráví půl dne,“ postěžoval si muž.

Tvrdí, že proto jezdí raději nakupovat do Rousínova. „Snad se díky dvěma novým obchodům situace zlepší,“ dodal.

MARTINA MORESOVÁ