Její firma zároveň vyrábí čokoládu a pralinky. A to už od roku 1908, kdy s podnikáním začal dědeček nynější majitelky. Ten byl prvním výrobcem ruční čokolády u nás.

Janští ovšem o rodinnou firmu přišli, vrátila se jim až v restitucích. „Když lidem sebrali majetek, muselo to být určitě velké psychické trápení. Můj otec už v době, kdy jsem firmu získala zpět, nežil. V úplném začátku tedy pro mě velkou motivací bylo dokázat, že se naše rodina dokáže podniku ujmout a postarat se o něj," zdůrazňuje Janská.

Kromě toho chtěla dosáhnout zašlé slávy čokoládovny a dostat ji na pozici, kde byla dřív. „Ještě dnes se stane, že přijedou zákazníci z různých koutů Evropy a znají naši historii. Kolikrát víc než doma v Česku," naznačuje podnikatelka.

Začátky ovšem nebyly ani zdaleka snadné. Budova byla stavebně opotřebovaná, takže podnikatelku čekaly nemalé opravy. Nakonec ale dokázala technologii a celý proces výroby obnovit. Jako vzpomínku na celou historii vytvořila v kavárně tapetu, která znázorňuje vývoj firmy. „Ve vitrínkách a na stěně jsme vystavili důležité dokumenty a další předměty upozorňující na naši historii," podotýká.

Kouzlo rodinné firmy spočívá i v tom, že když je třeba, nejbližší se semknou a pracují společně. Člověk musí být podle majitelky cukrárny připravený na všechno. „Stejně jako na olympiádě. Když se běží přes překážky, může člověk klopýtnout nebo vyhrát a získat medaili. Je důležité, aby každý věděl, co očekává a čeho chce dosáhnout. Nesmí se při prvním neúspěchu vzdát," podotýká.

I díky tomu získala firma loni ocenění Regionální potravina Jihomoravského kraje v kategorii cukrářských výrobků či cenu Zlatá chuť jižní Moravy.

Syn Janské navíc pracoval několik let v Belgii, kde sbíral zkušenosti v oblasti výroby čokolády a pralinek. „Rodinná firma tak bude pokračovat," těší oceněnou ženu.

Podnikatelku roku vyhlašovali na Podnikatelském setkání už potřetí. Janská získala ocenění v kategorii podnikatelů se zaměstnanci.

VERONIKA JELÍNKOVÁ