„Pobyt v solné jeskyni má příznivý vliv zejména na dýchací ústrojí. Léčí katary průdušek, astma. Kromě toho ovlivňuje vysoký krevní tlak. Dobře působí v boji proti depresím a stresům, účinkuje na sníženou funkci štítné žlázy a na kožní problémy,“ vysvětluje majitelka Irena Kopáčová. Ta má zdravotnické znalosti díky praxi zdravotní sestry.

Pozor na pobyt v místnosti, kde jsou stěny, strop i podlaha pokryté solí z Polska, Himálaje a Mrtvého moře, by si měli dát pouze lidé se zvýšenou funkcí štítné žlázy a při onemocnění tuberkulózou.

Doposud museli obyvatelé jezdit za solnou relaxací do Brna nebo Prostějova. Na Vyškovsku je toto zařízení první svého druhu. „V létě jsem navštívila solnou jeskyni jako turistka. Moc mě zaujala a rozhodla jsem se zavést ji i ve Vyškově. V úterý 18. prosince toto léčebné zařízení oficiálně otevíráme,“ řekla Kopáčová.

Podle majitelky bude umělá jeskyně otevřená každý den od devíti do devatenácti hodin. Jednorázový vstup přijde na sto padesát korun. Děti, studenti, důchodci a uživatelé permanentek by měli být cenově zvýhodnění.