Sýrárna přitom měla začít růst už loni. „Máme připravený projekt a žádali jsme proto o dotace. V první instanci jsme uspěli, projekt padl teprve poté, co se dostal k vyšším posuzovacím orgánům,“ řekl Jiří Novotný z občanského sdružení Manner.

O zamítnutí projektu rozhodla podle Novotného jedna směrnice Evropské unie. „Říká asi to, že Evropská unie nebude financovat projekty, které mají za smysl podporovat domácí výrobky,“ řekl Novotný.

Podle něj za tím stojí špatně vyjednané vstupní podmínky. „Nebýt toho, dnes už mohla sýrárna vyrábět. Takhle se to o rok zpozdilo a budeme to muset zaplatit z našich zdrojů, což bude samozřejmě náročnější,“ podotkl Novotný a doplnil, že stavba vyjde na několik set tisíc korun.

V současnosti chová sdružení Manner desítky ovcí, prodává proto jejich mléko. „Sýrárna bude produkovat sýry, tvaroh, bryndzu a všechno, co si člověk v tomto řetězci představí. Prodávat bychom to chtěli jak v naší prodejně přímo v sídle společnosti, kterou chceme vystavět také, tak v prodejnách v Brně nebo Vyškově,“ popsal plány Manneru Novotný.

Pivovar jako poslední

V následujících dvou letech chce společnost navázat na sýrárnu ještě stavbou moštárny se sušárnou ovoce, pálenice a minipivovaru. „Ten bude hotový naposledy, protože bude samozřejmě technologicky nejnáročnější. A rádi bychom to završili i nějakou agroturistikou, aby to všechno komplexně fungovalo,“ doplnil Novotný.

Celý koncept se zamlouvá například i bohdalické zastupitelce Dagmar Martinkové. „Myslím, že je to určitě dobrý nápad, protože v současné době je po potravinách tohoto typu poptávka a neustále se zvyšuje. Odbyt by tedy zřejmě nebyl problém,“ myslí si Martinková.

Navíc předpokládá, že by to pomohlo i turistickému ruchu v obci. „Pokud vznikne něco jako centrum, kde lidé najdou třeba i ubytování, tak by nás to určitě mezi lidmi zviditelnilo. Záleží tak hlavně na šikovnosti lidí z Manneru, jak se jim podaří zajistit na všechny stavby peníze,“ řekla Martinková.

Jedna sýrárna už v okrese fungovala, a to ve Švábenicích, pak však zkrachovala. Teď se nový majitel snaží podnik dát znovu dohromady. Nově rozjetá sýrárna nabídne podle majitele i díky výměně odkapávací vany širokou paletu sýrů. „Kromě Maršovského sýra plánujeme vyrábět balkánský sýr, také čerstvý sýr a zákys. Koupili jsme pařičku a tavičku, takže k nim přibudou i tavený a pařený sýr,“ vyjmenoval už dříve Karel Tuže, jednatel společnosti Milki-Trans, která sýrárnu znovu dává dohromady. Nová výroba by se měla rozjet v květnu.