V Bučovicích se totiž koná První jarní burza dětského oblečení, hraček a sportovních potřeb. V prostorách bývalé jídelny za poliklinikou ji pořádá Mateřské a tvořivé centrum Wrtulka.

„Nakoupit a prodat je možné zejména jarní a letní dětské oblečení, obuv, hračky a různé sportovní potřeby pro děti,“ uvádí plakátek sdružení.

Donést věci do burzy může kdokoliv. Příjem oblečení a hraček se koná ve čtvrtek od jedenácti do dvanácti hodin dopoledne a od půl druhé do šesti hodin odpoledne. „K prodeji budou brány jen věci čisté, vyprané a nezničené,“ upozorňuje plakátek.

Samotný prodej proběhne následující dva dny. V pátek se burza otevře od třinácti do osmnácti hodin a v sobotu od devíti do jedenácti hodin.

Výdej neprodaných věcí se koná v sobotu od dvanácti do čtrnácti hodin. „Nevyzvednuté oblečení bude darováno na charitu,“ informuje letáček.

Pořádající Mateřské a tvořivé centrum Wrtulka vzniklo v Bučovicích loni na podzim. Založily ho ženy na mateřské dovolené, kterým ve městě chyběly akce pro matky s dětmi. Spolku se podařilo opravit prostory v bývalé jídelně za poliklinikou, kde nyní chce pořádat akce pro rodiče s malými dětmi. Podrobnější informace lze nalézt na internetových stránkách občanského sdružení www.wrtulka.cz.