Jeho návštěvníky přivítají společně se stávajícími druhohorními živočichy už od jara.

Dinopark letos navštívilo o desetinu lidí méně než loni, oproti loňským 220 tisícům zhruba 200 tisíc návštěvníků. Podle provozovatele parku Jiřího Machálka to však není nijak výrazný pokles ani důvod rozšíření parku. „Na první pohled chodilo do parku stejně lidí, jen trochu méně utráceli za občerstvení,“ poznamenal Machálek.

Hlavním důvodem rozšíření současného parku je podle něj to, že příští rok čeká milióntého návštěvníka. „A na to se chceme připravit,“ řekl Machálek.

Triceratopsové budou vysocí dva a půl metrů a dlouzí šest metrů. „Byli bázliví býložravci. Půjdou proto lesem, jakože se ukrývají před predátory. Po cestě se budou seznamovat,“ vysvětlil provozovatel parku.

Přesný opak, dravého a obrovského tyranousaura, představí sousoší samce, samice a mláděte. „Tyranosauři vážili přes sedm tun, nemuseli se nikoho bát. Budou na mýtině lovit drobné zvíře,“ řekl Machálek.

Poslední novinkou bude kostra stegosaura, která má na délku měřit šest metrů. „Je to unikátní model, jinde zatím vystavujeme jenom živé dinosaury, nikoli kostry,“ uvedl Machálek.

Všechny „přírůstky“ budou pohyblivé. „Budou hýbat hlavou a čelistmi, kroutit ocasem, dýchat a pohybovat očními víčky,“ doplnil Machálek.

Děti mají na nové exponáty různé názory. „V dinoparku jsem již byla, ale kvůli novinkám se vrátím,“ svěřila se desetiletá Kristýna Spurná. Naopak Patrik Janota dává přednost jiné zábavě. „Dinosauři mne prostě nelákají,“ řekl zase Patrik Janota.

Dinopark je přes zimu uzavřený, znovu otevře v dubnu příštího roku.