„Obchodní veřejné soutěže o nejvhodnější návrh na uzavření smlouvy o nájmu k nemovitému majetku, technologickému vybavení a ostatním věcem movitým pivovaru Vyškov a licenční smlouvy k ochranným známkám se zúčastnil jediný zájemce. Tento zájemce prošel otevíráním obálek a jeho nabídka bude hodnocená. Rozhodnutí o vítězi soutěže padne v nejbližších dnech,“ informovala tisková mluvčí ministerstva zemědělství Tereza Dvořáčková.

Podmínky pro předchozí výběrové řízení byly podle zájemců údajně moc přísné. „Zájem by určitě z naší strany byl, ale ne za takových podmínek. Odbyt totiž máme, ale jsme omezení kapacitou,“ zmínil se před časem třeba majitel pivovaru Kout na Šumavě Jan Skala.

Protože podobných názorů se sešlo víc, ministerstvo se rozhodlo nastavit podmínky méně přísně. Ani to ale nepřilákalo další nájemce.

Jihomoravské pivovary vyhlásily například minimální výši ročního nájemného, která je dva miliony pět set tisíc korun. Zájemce navíc musel přidat kauci ve výši ročního nájemného nebo místo ní předložit bankovní záruky.