„Jednalo se o soutěž, která má v zemi vysokou prestiž. Mezi pětaosmdesáti pivovary z osmnácti zemí ve své kategorii uspěl tmavý Džbán, který získal stříbrnou medaili, exportní varianta jedenáctky pod názvem Praguell pak medaili bronzovou," pochlubil se marketingový vedoucí pivovaru Roman Holoubek.

Japonské klání bylo letos jednou ze čtyř soutěží, kterých se vyškovská piva zúčastnila. Pivovar uspěl hned na třech z nich. „V letošním ročníku klání Regionální potravina a chuť jižní Moravy 2012 vyhlášeném ministerstvem zemědělství uspěl na jižní Moravě jediný pivovar, a to ten náš. Světlý prémiový ležák Březňák získal jako jediné pivo značku Regionální potravina Jihomoravského kraje, kterou uděluje ministr zemědělství. Březňák skončil na prvním místě i v soutěži Zlatá chuť jižní Moravy v kategorii alkoholické nápoje, uspěli jsme také v kategorii nealkoholických nápojů, ocenění se dočkal i světlý a tmavý ležák Džbán, speciál Generál nebo naše směsi piva a limonád," vyjmenoval umístění Holoubek.

Na výrobě Svatomartinského Portera se podílel jak český, tak i slovenský sládek. Vznikl tak dvacetistupňový tmavý speciál.Druhý nejrychlejší

Vyškovský pivovar je také podle zveřejněné statistiky členů Českého svazu pivovarů a sladoven za první pololetí letošního roku druhý nejrychleji rostoucí pivovar u nás. Výstav mu narostl o víc než čtyřiačtyřicet procent.

V okresním městě točí vyškovské pivo občas například v hostinci U Argoša, pravidelně si ho můžou štamgasti dát v nosálovském Styl klubu. „Nabízíme tři druhy vyškovského piva, zájem je u všech zhruba stejný," odhadla servírka podniku.

Pivovar také k nadcházejícím svatomartinským hodům připravil první československé pivo. Na výrobě Svatomartinského Portera se totiž podílel jak český, tak i slovenský sládek. Zájemci o netradiční chutě tak můžou zavzpomínat, jak představené pivo chutnalo tenkrát, pivovar totiž využil znalosti staré receptury slovenského sládka. Speciál připravil vyškovský pivovar už poněkolikáté. Například letos o Velikonocích přišel se svrchně kvašeným tmavým pivem irského typu s praženým ječmenem, hořký speciál uvařil pivovar i na Vánoce. Letos ho hodlá zopakovat.

Na výrobě Svatomartinského Portera se podílel jak český, tak i slovenský sládek. Vznikl tak dvacetistupňový tmavý speciál.