Vyškovanka Helena Adámková občas vídává zákazníky čepovat mléko u vyškovské nemocnice. Sama pro něj ovšem nechodí. „Nejsem na to zvyklá, prostě využívám dál klasických obchodů. Nikdy jsem tomu boomu s mlékomaty nepropadla, vnímám to jako cestu navíc," zhodnotila.

Její slova potvrdil i předseda představenstva Agrosu Cyril Sigmund. Podle něj představuje problém cena v obchodech. Ta se pohybuje i pod deset korun za litr. „Lidé nejdou po kvalitním mléce, které má kolem čtyř procent tuku, přes tři procenta bílkovin a řadu vitamínů. Rozhodující je pro ně cena a nevadí jim, že koupí jen jedenapůlprocentní mléko v krabici. Spokojení jsou také s tím, že vydrží měsíc," poukázal Sigmund.

Agros Dědice provozuje osm automatů. V Brně, v Ivanovicích na Hané, v Rousínově, ve Slavkově u Brna a ve Vyškově. Průměrně z každého prodá šedesát litrů denně. „To je celkem kolem pěti set litrů. V začátcích to bylo i osm set litrů za den," poukázal Sigmund. I přesto, že je provoz ztrátový, rušit je společnost nehodlá. „Lidé snad pochopí, že české potraviny jsou lepší," doufal předseda.

To si myslí i Veronika Vláčilová z Vyškova, která se řadí mezi stálé zákaznice přístrojů. „Většinou beru dvě sklenice na víkend. Přes týden jsme méně doma a nestihli bychom ho včas spotřebovat. Krátká trvanlivost je ale jeho jediná nevýhoda. Je mnohem chutnější než to z krabice. Navíc se díky vysokému procentu tuku hodí na výrobu sýrů. Je to jednoduché a přitom výborné. A věřím, že i mnohem zdravější a bez éček, na rozdíl od klasiky z obchodů," vyzdvihla Vyškovanka.

15korun stojí litr mléka z mlékomatu. Cena nižší nebude. „To nepomůže. Pokud v hospodě zaplatím víc korun za vodu, než kolik stojí litr mléka, pak tady něco nehraje. Musí se změnit celková situace," upozornil Cyril Sigmund.

Kromě sýrů si můžou lidé vyrobit i jogurty. „Také proto jsme do automatů přidali další doplňkový sortiment, třeba syřidlo," připomněl Sigmund. Setkal se i se zákazníky, kterým nevadí chodit pro nápoj každý den. „Například jedna paní má syna sportovce, a tak mu chce dodat živiny. Týdně si bere osm litrů," sdělil.

Takových věrných zákazníků je však málo. A zemědělcům tak trn z paty nevytáhnou. Cena mléka totiž klesá i ve výkupech. V nich dostávají méně než šest korun za litr. „Taková situace nebyla ani v devadesátých letech. Nejde ale o problém České republiky, přebytek mléka je v celé Evropě. A na této úrovni je ho také třeba řešit," podotkl Sigmund s tím, že nadbytek je v podstatě všech zemědělských produktů. „Do Česka se vozí třeba vejce z Lotyšska, často i neoznačená. Přesto je lidé kupují. Prostě stojí méně než česká," dodal předseda.