Ohořelá cisterna, zničená motorka, na zemi bezvládné tělo jejího řidiče zabalené do černého igelitového pytle a kousek od něj pohřební vůz. Tak to včera vypadalo v jednom úseku silnice mezi obcemi Drahany a Plumlov ve vojenském újezdu Březina.

Ani ne dvě hodiny po poledni se tam srazilo auto s cisternou a motorka. „Krátce před čtrnáctou hodinou mi volal vyšetřovatel, že jede ke smrtelné havárii, která se stala poblíž Drahan někde v lese. Jde ještě o Vyškovsko, ale zasahují tam prostějovští hasiči. Vyšetřovatel je ovšem z Vyškova,“ informoval operační důstojník brněnských hasičů Ladislav Procházka.

Na místě zasahovali jak hasiči a záchranáři z Prostějovska, tak i vyškovští policisté. „Čtyřiatřicetiletý řidič motorky značky Yamaha 600 vjel při projíždění pravotočivé zatáčky do levé poloviny vozovky. Tam se čelně střetl s protijedoucím cisternovým vozidlem Škoda Liaz. Po nárazu vznikl požár, při němž shořely oba vozy,“ uvedl vyškovský policejní mluvčí Alois Gryc.

Ještě doplnil, že řidič motorky utrpěl zranění, kterému na místě podlehl.

Mnoho nechybělo a při nehodě byli mrtví dva. Řidič liazky totiž bleskurychle z vozu vyskočil a unikl tak plamenům. „Náklaďák začal hned hořet. Nebyly poškozené dveře, takže řidič mohl vystoupit. Měl štěstí,“ potvrdil vyšetřovatel vyškovských hasičů Tomáš Fiala.

Podle něj zůstal motocykl zaklíněný pod koly cisterny. „Začal hořet a oheň se pak dostal až do kabiny auta. Ta, stejně jako motorka, lehla popelem,“ potvrdil Fiala.

Od začátku letošního roku jde už o čtvrtou smrtelnou havárii na Vyškovsku. První dvě se odehrály na mezinárodní silnici mezi Kožušicemi a Malínkami. Na konci února tam přišel o život sedmašedesátiletý muž z Modřic. Havárii zavinil pětašedesátiletý řidič stříbrného Volkswagenu Passat z Nedašova na Zlínsku. Za několik týdnů nato se stalo stejné místo osudným vietnamskému obchodníkovi. Třetí letošní smrtelná havárie se stala minulý týden u Nížkovic. O život přišel devatenáctiletý mladík.

Michal Sklenář