„Protože mělo hořet v autoservisu v zemědělském areálu, na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic ve Slavkově u Brna a v Bučovicích a dobrovolní hasiči z Heršpic a Slavkova. Po příjezdu ale zjistili, že v areálu hoří zaparkovaný tahač Iveco s návěsem,“ řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Haid.

Proti plamenům nasadili hasiči dva vodní proudy. „Dohašování a ochlazování vyhořelé kabiny tahače a návěsu se stavebním materiálem jsme ukončili před druhou hodinou ráno. Z kamionu hasiči vynesli a venku ochladili dvě dvoukilogramové propanbutanové lahve. Průzkum vyhořelé kabiny nepotvrdil informaci, že uvnitř měl být v době vzniku požáru člověk,“ ujistil mluvčí.

Oheň zničil tahač a zhruba z jedné třetiny zasáhl naložený návěs, ve kterém shořely zateplovací izolační desky, dopravník, rozvaděč a další stavební materiál. „Příčinu vzniku zjišťuje vyšetřovatel hasičů, který si k šetření přizval policejní experty a také psovoda se psem cvičeným na vyhledávání stop po použitých hořlavinách,“ dodal Haid.