Na místo vyjely tři jednotky hasičů, a to vyškovští profesionálové a dobrovolníci z Vyškova a Drnovic. „Požár vznikl v kuchyni ve dvorním traktu rodinného domu. Majitelka nechala na sporáku bez dozoru rozpálený v kastrolku olej. Ten vzplál a začalo od něj hořet zařízení kuchyně,“ informoval mluvčí krajských hasičů Jaroslav Haid.

Žena chtěla vynést kastrolek na dvůr a při tom utrpěla popáleniny na levé ruce. Dvaatřicetiletý muž ze sousedství, který si všiml kouře vycházejícího z kuchyně a přišel majitelce pomoci vynášet věci, se nadýchal zplodin hoření.

Událost si proto vyžádala i zásah záchranářů, do jejichž péče požárníci předali oba zraněné. „Šlo o dvaatřicetiletého muže, kterého sanitka převezla na kontrolní vyšetření na respirační oddělení vyškovské nemocnice. O rok mladší žena skončila s popáleninami ruky, které měly menší rozsah, na vyškovské chirurgii,“ informoval mluvčí krajských záchranářů Radek Turin.

Jak dál doplnil Haid, v době příjezdu hasičů už byly v domě odpojené přívody energií. Požár se podařilo pomocí vysokotlakého proudu lokalizovat a uhasit za dvanáct minut. Hasiči prostor odvětrali a okolí požářiště zkontrolovali bezkontaktním teploměrem.

„Požár poškodil elektrický sporák, odsavač par a další zařízení kuchyně, žár a zplodiny hoření zasáhly také sousední pokoj a koupelnu. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při použití elektrického spotřebiče, škodu vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl na padesát tisíc korun,“ upřesnil Haid.