„Hasiči na místě zjistili, že požár je téměř bez plamenného hoření a vlivem nedostatku vzduchu v místnosti se sám uhasil. Jednotky ochladily požářiště vodním proudem a zahájily odvětrávání. Oheň zasáhl prostor o rozměrech pět krát pět metrů, ale poškodil také přiléhající místnost," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Příčinu požáru vyšetřovatel zatím nestanovil a bude v pátrání pokračovat. Podle ředitele společnosti Bioveta Libora Bittnera se plameny objevily v pomocném provozu. „Výrobu to neovlivní, byl to jeden z nejstarších provozů. Je potřeba zjistit, co u přístroje selhalo," řekl ředitel.

Na místo zásahu přijela také mobilní chemická laboratoř z Tišnova, aby vyloučila únik nebezpečných látek. „Kolegové vynesli z budovy část materiálu a termokamerou zkontrolovali, zda nejsou na požářišti nějaká skrytá ohniska. Velitel zásahu si také vyžádal na místo statika, který posoudil stav stropu vyhořelé místnosti," zmínil mluvčí.

I přes malý rozsah plameny poškodily speciální zařízení firmy a část interiéru poničil kouř. „Škoda se tak vyšplhala na tři miliony korun," doplnil Mikoška s tím, že poslední jednotka odjela z ivanovického areálu půl hodiny po poledni.

.