deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Obžaloba chce pro Olega Orlova tři roky vězení: Ruský obránce lidských práv půjde možná za mříže za kritiku ruského vedení kvůli válce na Ukrajině.
Lidé v Africe uvízli na norské výletní lodi: Mauricius plavidlu odepřel povolení zakotvit v hlavním městě Port Louis kvůli obavám z výskytu cholery na jeho palubě.
Moskva ohlásila dobytí vsi Lastočkyne: Ukrajinští vojáci západně od Avdijivky ustoupili na novou obrannou linii, uvedl jejich mluvčí.
Velvyslancem při NATO se v létě stane Konecký: Vedoucím stálého zastoupení při Evropské unii bude od konce roku nynější velvyslanec v Lucembursku Vladimír Bärtl.
Dánsko ukončilo vyšetřování výbuchů na plynovodech: Poškození podle vyšetřování úmyslné bylo. Rusko Nord Streamem posílalo a plánovalo posílat plyn do Německa a do Evropy.
Kuba nemá dostatek mouky: Nemůže proto do konce března zaručit běžné dodávky chleba, uvedly tamní úřady.
Alžírsko otevřelo největší mešitu v Africe: Velká alžírská mešita pojme až 120 tisíc lidí. Má také nejvyšší minaret na světě, měřící 265 metrů.
Rusko si nepřipomnělo začátek války: Tamní představitelé a státní média se zdrželi veřejných debat o druhém výročí ruské invaze na Ukrajinu.
Nehoda na Benešovsku: Záchranáři vezou zraněného člověka od nehody u obce Vrchotovy Janovice k dalšímu vyšetření do nemocnice v Benešově.
OSN varuje před hrozícím hladomorem v Gaze: Půl milionu lidí čelí hladomoru a všech 2,3 milionu lidí zažívá akutní nedostatek potravin, tvrdí humanitární agentury.
Aféra dieselgate: Nejvyšší soud přezkoumá odmítavé rozhodnutí o žalobě firmy Safe Diesel, která chce odškodné pro Čechy řídící Volkswagen.
Protestující farmáři v Bruselu blokují dopravu: Přibližně stovka traktorů dopravu blokuje místě, kde se koná mimořádné jednání unijních ministrů zemědělství.
Reakce na konemtáře britského poslance Andersona: Britský premiér Rishi Sunak popřel, že by jeho vládní strana měla islamofobní tendence.
Stávka v dopravě ochromila sever Německa: Se zastavením městské hromadné dopravy a regionálních autobusů jsou problémy i v Berlíně či Sársku.
Požár v zahradě na Teplicku: Hasiši ráno likvidovali hořící zahradní chatku v Košťanech. Nikdo se při incidentu nezranil.
Několikahodinový únos na Papui-Nové Guineji: Ozbrojenci propustili australského pilota a dva cestující. Nikdo z nich není zraněný, uvedla tamní policie.
V Německu začíná týden stávek v dopravě: Lidé chtějí vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Protesty postupně zasáhnou všechny spolkové země s výjimkou Bavorska.
Korupční kauza soudce Elischera: Soud na druhý pokus zahájil nové hlavní líčení. Státní zástupce na žádost Elischera znovu přednáší obžalobu.
Ryanair varuje před zdražením: Šéf společnosti uvedl, že kvůli zpožděným dodávkám nových letadel Boeing budou lidé v létě platit vyšší ceny letenek.
Palestinský premiér podal demisi: Muhammad Ištajja to dnes sdělil novinářům na tiskové konferenci, informuje agentura Reuters.
Plyn v Česku: Přibližně 92 procent dovezeného plynu v loňském roce přiteklo přes Německo, uvedl ERÚ.
Fico pod palbou kritiky: Podle exlídra slovenské diplomacie Wlachovského dává Fico přednost zájmům Ruska a ničí důvěryhodnost země u spojenců.
Fiala přijme ve Strakově akademii Tuska: Český premiér se se svým polským protějškem setká zítra ráno před jednáním předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny.
Válka na Ukrajině: Srbsko, spojenec Moskvy, zasahuje proti protiválečně naladěným Rusům žijícím v balkánské zemi, píše agentura AP.
Zaměstnanci Liberty Ostrava nadále zůstávají doma: Huť podeváté o týden odložila jejich návrat do práce, řekli odboráři. Je bez energií, stále se nedohodla s Tameh Czech.