Předchozí
1 z 4
Další

Založení tibetské čajovny? Nápad přišel v pracovní pauze při výrobě simulátorů

Sedmatřicetiletý Jiří Kuchařík provozuje svou tibetskou čajovnu v Bučovicích již deset let. K jejímu založení se dostal úplně náhodou. „Když jsem seděl na obědové pauze ve slavkovské firmě vyrábějící simulátory, napadla mě myšlenka otevřít si vlastní čajovnu. Tematicky mě napadl Tibet, ani nevím proč,“ směje se.

Vytváří si vlastní recepty z různých druhů čajů a džusů. 'Nejlepší věci přicházejí spontánně,' uvedl.Zdroj: Deník / Jakub Jurek

Příjemné prostředí s buddhistickými náměty a speciálními kombinacemi džusů a čaje si získalo mnoho příznivců. „Většina krásných věcí přijde spontánně. Tak jako můj recept na zelený čaj smíchaný s nejrůznějšími druhy džusů,“ vysvětluje rodák z Bučovic.
„Schází se tu cestovatelé. Například můj kamarád, který žil několik měsíců s lidojedy na stromech v Papui v Oceánii,“ sdělil Kuchařík. Za celou dobu téměř nezměnil interiér.

Za celých deset let provozu ji pan Kuchařík nezměnil ani jednou.Zdroj: Deník / Jakub Jurek

Se svou bývalou ženou vlastnil psí útulek Tibet. S jeho provozem začínali úplně od nuly. „Přijímali jsme všechny psy z okolí Bučovic a Vyškova. Bylo to ovšem hrozně časově náročné,“ řekl.

Jiří Kuchařík chtěl být celý život podnikatel. Nápad na založení živnosti přišel během jeho práce ve Slavkově u Brna.Zdroj: Deník / Jakub Jurek

I když se to nezdá, jeho kariéra měla jít zpočátku úplně jiným směrem. „Studoval jsem na vysokém učení technickém obor automatika a robotizace, což mě přivedlo do Slavkova u Brna. A tady právě přišel ten bláznivý nápad s čajovnou,“ rozplýval se Kuchařík.

Jiří Kuchařík interiér za celých deset let provozu téměř nezměnil.Zdroj: Deník / Jakub Jurek