Myslíte, že jsou hrací automaty v něčem přínosné nebo byste je raději zakázali?

Radana Novotná, 30 let, Vyškov, na mateřské dovolené

Mně osobně se nelíbí, když je automat v jakékoliv hospodě. Názory lidí jsou ale samozřejmě různé. Měla jsem však kamaráda, který začal na automatech hrát, a propadl tomu. Neříkám, že se to stane každému, ale vím jak to dopadá. Když člověk uvidí, že v hospodě automat je, tak ho to přitáhne. Když jsou v nějakých uzavřených místnostech, kam nemá přístup mládež, tak budiž. Co vím, tak města mají z provozu automatů nějaké peníze. Jedině v tom snad vidím nějaký přínos.

Lucie Matějková, 18 let, Medlovice, studentka

Moc dobrých věcí automaty zřejmě nepřinášejí. Zvlášť, když tomu propadnou hodně mladí lidé. Házejí do toho všechny peníze a stávají se závislými. Pokud člověk nevyhraje nějakou obrovskou sumu, tak to zřejmě přínosné v ničem nebude. Slyšela jsem, že radnice z toho mají peníze. Tak možná, pokud je účelně investují, dá se to ještě pochopit. Ale stejně to vlastně získávají na těch lidech.

Alexandra Staňková, 43 let, Bučovice, manažerka

Nic moc pozitivního jsem na hraní automatů nenašla. Akorát připravují lidi o peníze a ti se po čase stanou na hraní závislými. Nevím, jestli bych je úplně zrušila, ale určitě bych snížila jejich počet. Že z toho mají peníze i města, to jsem nevěděla. Každopádně je to dobrý byznys pro podniky, které automaty vyrábí. Všechno je to o penězích, ale když potom chodí do heren i děti, tak to v pořádku není.

Jiří Gebeš, 55 let, Hlubočany, prodejce

Je to strašná hloupost. Klidně bych zrušil automaty úplně. Nikomu to nic nepřináší, kromě výrobců. Když jsem jezdil u jedné firmy, potkával jsem kvůli tomu moc nešťastných lidí. Dcera za mnou asi před pěti lety přišla, když jsme hráli v hospodě kulečník. Vedle byl automat a ona chtěla, abychom tam hodili nějakých pět korun. Řekl jsem jí, že ani nevím kam, protože jsem automaty v životě nehrál. Odpověděla mi, že když to poví dětem ve škole, tak se budou válet smíchy.

Božena Strnadová, Vyškov, 65 let, důchodkyně

Dřív automaty nebyly a lidi se měli lépe. Tak by nemusely být ani dnes. Mladí se uměli zabavit i jinak. V restauracích by automaty vůbec neměly být. Nejhorší je, že hraní ničí rodiny. Lidé do nich dají třeba celé výplaty. Navíc to od nich můžou odkoukat jejich děti. Je jasné, že radnice z toho mají peníze. Ale to určitě nevyváží ty zničené životy.

 

 

 

 

Související články:

vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/automaty_mesta_urednici2007090.html

vyskovsky.denik.cz/publicistika/automaty_lecba20070909.html

vyskovsky.denik.cz/publicistika/automaty_otazka20070909.html

vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/automaty_mesta20070906.html

vyskovsky.denik.cz/podnikani/automaty_edp20070823.html