Martin Štercl, 22 let, číšník, Vyškov

Dárky jsem ještě nezačal shánět. Ale nenechávám to úplně na poslední chvíli. Většinou se po nich dívám tak na přelomu listopadu a prosince. Sháním většinou tak pět šest věcí pro tři lidi. Myslím si, že je lepší dávat dárky než peníze.

 

 

 

 

 

Vladimíra Novotná, 27 let, učitelka, Vyškov

Pár dárků už jsem koupila, ale moc jich zatím nemám. Nechávám to většinou až na poslední týden nebo dva před Štědrým dnem. Sháním je tak pro čtyři lidi. Peníze místo nich rozhodně nedávám. Když je někdo potřebuje, můžu je poskytnout během roku. Ale myslím si, že na Vánoce by si lidé měli dávat dárky.

 

 

 

 

Věra Fleissigová, 66 let, důchodkyně, Vyškov

Teď už dárky nekupuji, ale dávám peníze. Mám několik pravnuků a vnuků a když má jeden dvacet roků, je těžké něco vybírat. Dám do vázy větvičky, na to navážu peníze zamotané do alobalu a napíšu jmenovky. Schovám to tak, aby je dlouho hledali.

 

 

 

 

Eva Grošková, 61 let, důchodkyně, Vyškov

Dárky jsem začala kupovat tento měsíc. Sem tam něco dokoupím. Ještě pojedu do Polska, takže se podívám po dárcích i tam. Nenechávám to na poslední chvíli. Nakupuji pro pár příbuzných. Někdy dávám i peníze, ale záleží na tom, co chtějí. Letos si přáli dárky.