Na pěšině kolem komořanského hřiště už se člověk i zaposlouchá do textu písně. „Ještě že jsme tady, tady tady tady,“ zpívá muzikant Jakub Koudelka lidem, kteří se přišli podívat na letní noc v Komořanech s jeho kapelou EXIT.

Příznivci rockových zábav se nedají přehlédnout ani tam. Dlouhá číra, džínové bundy s nášivkami nejznámějších kapel. Ne všichni však házejí hlavami na parketu.

Například zpoza stánku se baví dva návštěvníci. „Jdeš na záchod?“ ptá se jeden. Ten to ale nemá v úmyslu. „To je jasné, že tobě se po těch pivech musí chtít. Mně ale po štamprlích ještě ne,“ odpoví mu druhý. Nervózně přešlapující kamarád se však jen tak nenechá odbýt. „Prý po štamprlích. Měl jsi jednu a děláš machra,“ říká mladík, když odbíhá směrem k záchodům.

Mezi stoly a lavičkami obsazenými fanoušky mnoha generací se motá také několik hladových psíků. Chlupáči očividně čekají, až někomu od úst upadne kousek mastné klobásy, kterou prodávají opodál. Mastný flek však málem zbude právě po jednom z nich.

Najednou se totiž připlete pod nohy jednomu robustnějšímu a ne zrovna střízlivému fanouškovi. Najít rovnováhu pro něj není zrovna snadné, tak to chvíli vypadá, že se na zvíře svalí. Vyděšený psík očima zabloudí ke svému pánovi, ten však jen pokrčí rameny a dál pokračuje ve své zábavě.

Hřmotné basy a zvučný hlas zpěváka skupiny najednou ustanou. Muzikanti si dávají pauzu a jejich skladby na několik minut vystřídají rockové šlágry z cédéček. Zpěvák skupiny EXIT Jakub Koudelka se občerstvuje u aparatury svého zvukaře. Mezitím rozmlouvá se svým známým, který se ho ptá, kdy bude zase nějaká akce v Marefách.

„Do Maref do hospody jezdíme zkoušet. Mohli bychom tam však nějakou akci zase uspořádat, je tam dobré pódium. V srpnu zase máme v plánu ještě zahrát ve Slavkově,“ říká Koudelka.

Najednou se však nad venkovním areálem plným trsajících návštěvníků zvedne vítr, který přitáhne temné mraky. Jako by hřmění přivolal sám rámusící bubeník. I když pár dešťových kapek přijde mnoha potícím se tvářím vhod, slabším povahám se začnou klepat zuby. „To abych si šel dát dalšího ruma,“ rozhodne se muž ve středních letech.