„Fotografuji už od dětství a v posledních pěti letech s rozvojem digitálních fotoaparátů fotím intenzivně. Zajímá mě krajina, příroda, zvířata, ale zejména architektura a naše město a okolí,“ říká Holíček, jenž se před pár lety náhodou dostal ke starým fotkám Vyškova.

„Napadlo mě udělat srovnání, jak zachycená místa vypadají po čase. Oslovil jsem například syna učitele Miloše Nevřaly. Skalní čtenáři Vyškovských novin určitě budou pamatovat jeho dlouholetou rubriku Mizející Vyškov. Staré snímky mi poskytuje i Muzeum Vyškovska. Mnoho srovnávacích fotografií můžu dělat už i ze svých vlastních fotek,“ tvrdí fotograf.

Jeho práce jsou k vidění zejména na internetu, na stránkách www.holicekfoto.cz. „Jako novinku mám fotogalerii Aktuality, kde uveřejňuji nejnovější fotky, zejména změny, kterých je v poslední době dost. Třeba výstavba nových supermarketů, budování průmyslové zóny nebo vypouštění cukrovarských rybníků. Všechny změny ani nestíhám sledovat,“ stěžuje si na nedostatek času Jindřich Holíček.

Do budoucna by se chtěl věnovat srovnávací fotografii na vyšší úrovni a k fotkám postupně doplnit i seriozní informace z historie. „Jestli to časově i finančně zvládnu, chtěl bych svá díla i s popiskami vydat knižně nebo uspořádat projekci ve vyškovské knihovně,“ přibližuje některé ze svých plánů fotograf Holíček.