Řeč je o sedmnáctileté studentce Andree Němcové z Vyškova, která zatím vystavuje jen na internetu.

„Fotím to, co mě nějakým způsobem zaujme, nemám vyhraněné téma. Focení je můj největší koníček, takže mu věnuji poměrně hodně času, ale záleží na příležitostech a momentální náladě,“ říká Němcová, která umělecké cítění zdědila zřejmě po dědovi, jenž rád maluje.

Na úpravu některých fotek používá software, do větších úprav se však nepouští. „Postupně jsem dospěla k názoru, že nejlepší jsou fotografie přirozené,“ říká mladá fotografka, která by se chtěla focení věnovat i v budoucnu, ale jen jako koníčku.

Do maturity jí zbývají dva roky a po střední škole by chtěla studovat vysokou školu s přírodovědným zaměřením. Ve fotografování se chtěla zdokonalit ve fotoklubu. „Ve Vyškově jsem ale žádný vyhovující nenašla. Učila jsem se tedy podle odborných knih a serveru fotoaparat.cz,“ prozrazuje sympatická dívka.

Pomalými krůčky začíná sbírat první úspěchy. Vloni byla pátá ve středoškolské soutěži FotoAkademie. Mezi více jak třinácti stovkami fotografií ta její zaujala odbornou porotu natolik, že v kategorii stavby moderního člověka získala páté místo.

A pak přišel zatím největší úspěch. Zvítězila v prestižní soutěži Ekologie v objektivu v kategorii Příroda do osmnácti let. Odměnou jí byla účast na velkoplošné výstavě v centru Prahy.

Vítěznou fotografii Strniště znají i čtenáři Vyškovského deníku. V rubrice Čtenář reportér posloužila jako zábavná fotohádanka.

V současné době se Němcová účastní soutěže Fotíme Vyškovsko, kam se přihlásila ve všech kategoriích – Lidé, Památky i Příroda. Její soutěžní snímky jsou k vidění na stránkách města Vyškova.

Více fotografií:

www.annefoto.wz.cz/

www.fotoaparat.cz/index.php

www.ekologievobjektivu.cz/cs/index.php

www.vyskov-mesto.cz/turista/vismo/galerie2.asp

www.vyskov-mesto.cz/turista/vismo/galerie3.asp

www.vyskov-mesto.cz/turista/vismo/galerie3.asp