leden 1945
V Nemochovicích se formuje jádro partyzánského oddílu Olga. Začínají první akce na Vyškovsku. Jejich cílem bylo získání zbraní.

6. února 1945
Partyzáni se střetli s příslušníky žarošického jagdkommanda a četníky u hájenky Zlatý jelen ve Ždánickém lese poblíž Mouřínova. V boji padl partyzán Jiří Jírovský, zraněni byli Rudolf Venhuda a Ladislav Verner.

21. února 1945
Přepadení maďarské posádky v Brankovicích, skupina získává zbraně.

25./26. února 1945
Sabotáž v Morkovicích. Partyzáni vypustili tisíce litrů pohonných hmot z německého cisternového vlaku.

únor-březen 1945
Skupina se rozrůstá a operuje na celém území Vyškovska i na Kroměřížsku.

3. dubna 1945
Brankovická přestřelka. Pokus údajně členů litenčického jagdkommanda o zatčení Olgy Tesaříkové z Nemochovic skončil otevřeným střetem s partyzány na cestě mezi Nemochovicemi a Brankovicemi. V Brankovicích se do boje zapojili náhodně projíždějící němečtí vojáci. V boji padli partyzáni Milan Dias, Ivan Korš a Timofej Gaučerov. Zbloudilá střela zabila také jednoho z místních. Partyzáni se postupně stahují do Chřibů.

15. dubna 1945
Partyzáni v Roštíně zabili osm německých důstojníků.

17. dubna 1945
Nacisté obsazují Nemochovice a pátrají po partyzánech. Některé obyvatele zbili a ztýrali. Nakonec odtáhli, aniž by někoho zatkl

19. dubna 1945
Partyzáni obsadili zámek v Hošticích na Kroměřížsku. Majitele Dubského tam jel navštívit velitel německé 16. obrněné divize generálmajor von Müller, toho zajali i s částí štábu. Partyzánům se podařilo na zámek vylákat i kroměřížského hejtmana Karla Koblischka. Později ho popravili, Müllera předali Rudé armádě.

22. dubna 1945
Střetnutí u Roštína. Padlo tam údajně přes dvacet členů německých protipartyzánských jednotek, těžce zraněn byl partyzán Oldřich Gremlica. Němci dopadli tři pomocníky partyzánů, mučili je a nakonec zastřelili.

29. dubna 1945
Přestřelka u Bunče. Partyzáni tam napadli nákladní auto s Němci a řadu jich pobili. 29. dubna 1945 Masakr u Salaše. Provokatéři gestapa vylákali do lesa dvacet obyvatel obce Salaš pod příslibem, že se dostanou k partyzánům. Tam je až na jednoho postříleli. Nacisté vypálili také letovisko Bunč, přičemž upálili tamního hlídače. 1. května 1945 Partyzáni společně s rumunskou armádou osvobozují Velehrad.

5. května 1945
Příslušníci Olgy se vydávají na pomoc pražskému povstání.

16. května 1945
Demobilizace partyzánského oddílu Olga.