„Šlechtění psi mají vždycky nějakou převažující povahu. Naše fenka Eliška si vzala od každého plemene jen to nejlepší,“ chlubí se Bečička. A také má čím. Vždyť jeho kříženec dlouhosrstého jezevčíka s jorkšírem vyhrál přede dvěma lety soutěž o nejhezčího pejska ve Vyškovských novinách.

Fenka Eliška patřila Bečičkovým známým. Hrozilo, že skončí v útulku. Rodině se jí zželelo. Přestože doposud neměli se psy žádné zkušenosti, vzali si ji k sobě.

„Postavil jsem jí na dvorku boudu, ale hned první noc tak plakala, že jsem si ji vzal do postele. A bylo rozhodnuto. Z Elišky, která dostala své jméno od sousedovic Terezky, se stal typický postelový pes,“ směje se majitel.

Do dveří jí zbudoval průlez. Eliška se tak může proběhnout po zahradě a kdykoli se jít schovat do domu. Používat průlezku naučila i mourovatého kocourka Mikeše, kterého přijala za svého.

Eliška měla už dlouho mateřské pudy, ale štěňátka jí majitelé nechtěli dopřát. „Dokonce si k nám domů dotáhla zatoulané kotě. Vzala si ho za své. Naučila ho, jak se má v domě chovat, co si může a co nemůže dovolit. Dodnes se k Mikešovi chová jako matka,“ říká chovatel.

A to i přesto, že se konečně dočkala vlastních potomků. „Nebyli plánovaní. Může za to pejsek od nedalekých sousedů. Ale nakonec nám to nevadí. Štěňátka jsou moc roztomilá,“ rozplývá se.

Dva malí pejsci právě prošli očkováním a odčervením. Přestože za to majitelé zaplatili téměř pět set korun, nelitují. Chtějí je odevzdat novým pánům v co nejlepším pořádku.

„Jedno štěně už máme zadané. Lidé jsou rádi, že jde o fenku. Ty jsou milejší a přítulnější, klidnější,“ myslí si chovatel. Psí holčička Betynka je větší, silnější a sebejistější. Pro nového majitele bude příjemným novoročním dárkem.

Druhá psí slečna Adélka je viditelně menší. Trápí ji problémy s kýlou, kterou bude muset veterinární lékař operovat. Malou kosmetickou vadou na kráse je také zlomený ocásek.

„Přestože i o toto štěňátko už lidé projevili zájem, nejspíš si ji necháme doma. Je slaboučká a potřebuje větší péči,“ je přesvědčený Bečička. Proto Adélku láskyplně krmí pribináčkem a piškoty a nezapomíná ani na její malou sestřičku.