Po roce se znovu představuje malující právník Ladislav Rolný, člen sdružení umělců Moravy a Slezska. V galerii turistického a informačního centra ve Vyškově na Masarykově náměstí vystaví práce vytvořené za poslední rok.

Olejomalby zachycují nejen kouzelnou přírodu Moravského krasu, kam autora přivádějí vzpomínky na dětství, ale i místa z okolí Vyškovska.

Vystavovaná díla už měli možnost zhlédnout blanenští občané v létě v Blansku v galerii Ve Věži, nyní se představí i Vyškovanům. Výstava se uskuteční od čtyřiadvacátého září do pátého října. Vstup je volný.

Obrazy , které můžete v expozici vidět, zachycují poezii krajiny, prolínají se na nich jednotlivá roční období. Možná mnohý z vás najde i místa která osobně zná. Na obrazech autor zachycuje blízké rybníky.

„Namaloval jsem nedaleký Kačák, zasněžený či plný barevných podzimních listů. Zaujaly mě i rybníky Chobot, Pístovický rybník či malý rybníček za Račicemi pojmenovaný Valcha, u kterého se otevírají louky k rakoveckému údolí až někam k Černovu. Za Černovem vás potom pohltí klenba vysokých stromů nad silnici k Ruprechtovu,“ popisuje poetiku přírody Vyškovska, jíž se ve svých obrazech inspiroval.

Na dalších obrazech najdeme jak motivy z Moravského krasu, okolí Sentářova, Kanice, Babice, tak i nejbližšího okolí Vyškova, rozkvetlé aleje nad Vyškovem k Hlubočanům či motivy z Nosálovic, kde autor žije.

Malování přírody se intenzivně věnuje přes deset let. S jeho praktickým povoláním právníka se to přitom podle jeho slov nevylučuje. „Právničina je moje zaměstnání, malování obrazů zase prožívání,“ vysvětluje malíř samouk.

Po ukončení výstavy ve Vyškově uskuteční autor na požádání ještě letos v říjnu a listopadu výstavu obrazů v knihovně obce Lysovice.