V době kvetení meruněk a višní při chladném a deštivém počasí bude bezpodmínečně nutné provést dvakrát ošetření těchto druhů proti moniliové spále květů a větviček, a to například přípravkem Rovral Flo nebo lépe účinnějším systémovým přípravkem Horizon 250EW, a to na počátku kvetení a při dokvétání.

Po odkvětu angreštu je rovněž nutné pokračovat v ošetření proti hnědému padlí, a to dvěma postřiky ve čtrnáctidenních intervalech. Opět, tak jak před květem, použijeme účinný strobilurin Discus.

Při začátku kvetení jahodníku a poté při jeho dokvétaní je potřeba ošetřit kulturu proti šedé hnilobě.

První postřik provedeme přípravkem Rovral Flo a druhý pak přípravkem Teldor 500SC.

Brukvovitou zeleninu mohou úplně zničit po výsadbě nebo po vzejití dřepčíci. V listech vykusují drobné otvory a při silném výskytu mohou dokonce zcela zničit malé vzcházející rostlinky. Nejvhodnější ochranou je ihned po výsevu překrytí záhonů netkanou textilií nebo využití chemické ochrany, a to postřik rostlinek pyrethroidy (např. Decis 2,5EC či Karate se Zeon technologií).

Netkaná textilie navíc chrání košťáloviny a pokud je umístěna přímo na záhonu ihned po výsadbě, ochraňuje i proti plodomorce zelné. Její larvy poškozují vegetační vrcholy rostliny, takže pak květák a brokolice nevytvářejí růžice a jiné košťáloviny hlávky.

Kuprikol 50 nebo lépe Champion 50WP lze s úspěchem využít k ochraně květů meruněk proti zmrznutí. Zde pak obyčejně ošetřujeme stromy při signalizaci poklesu teplot pod bod mrazu 0,2 procentní koncentrací těchto přípravků.

I. ČÁST NAJDETE
ZDE
:

Josef Horák