„Hrajeme většinou převzaté věci od Jaromíra Nohavici až po Kabát. Na našich tancovačkách si přijde na své jak starší, tak i mladší generace. Během uplynulých sezon se u nás vystřídala řada muzikantů. Začínalo se ve třech. Dvě kytary a basa. Postupem času vznikla dnešní, řekl bych plnohodnotná, podoba kapely,” představil Lament klávesista Lukáš Krejsa.

Zakládajícím členem je kytarista Luboš Orel. První sezonu s Lamentem hraje na bicí Luboš Dvorský. Nejmladší členkou je houslistka čtyřiadvacetiletá Petra Šimoníková. Na baskytaru tvrdí muziku Ivoš Havlíček.

Skupina se zaměřila na hraní přes léto pod širým nebem. „Většina z nás hraje i v jiných kapelách, které mají v plesové sezoně dost práce, proto jsme se dohodli na letním hraní. Výhodou je, že vlastníme svoji aparaturu. Jsme schopni hrát kdekoliv, nejsme závislí na zvukařích a externím ozvučení,” pochvaloval si Krejsa.

V současné době shání kapela finance, aby mohla vydat cédéčko. „Zatím máme za sebou pouze jedno živě natočené democédéčko, které bylo průřezem naší činnosti od country až po rockovější věci. Rádi bychom na desáté výročí v únoru příštího roku připravili větší akci s natočením dalšího cédéčka,” přiblížil budoucnost Krejsa.

V příští sezoně chce skupina účinkovat i ve vedlejších okresech, aby se zdejší publikum jejich hudby nepřesytilo. Ale toto léto ještě bude patřit pouze Vyškovu a blízkému okolí.

 

KDE ZAHRAJE LAMENT:

sobota 14. 7. Švábenice,
pátky 20. a 27. 7. hospoda U březího hrocha Vyškov sobota 28. 7. Ruprechtov Pome Ranch
čtvrtek 16. 8. Masarykovo náměstí Vyškov
pátek 17. 8. hospoda U březího hrocha Vyškov
sobota 18. 8. Švábenice
pátek 24. 8. Ruprechtov Pome Ranch
pátek 31. 8. Březí hroch Vyškov