Je krátce před třináctou hodinou, pátek odpoledne. Před klubovnou slavkovského golfového hřiště se začínají pomalu scházet známé české osobnosti, aby se mezi sebou utkaly. A také spousta novinářů.

Hlavní hvězdou je totiž legendární český tenista Ivan Lendl. Dalšími hosty jsou například předseda vlády Mirek Topolánek, český herec Jiří Bartoška, zpěvák Jiří Korn, fotbalista Antonín Panenka a mnoho dalších. Ti byli rozdělení do osmnácti sestav vždy po čtyřech hráčích.

V prvním flightu, neboli sestavě, se mezi sebou utkali Mirek Topolánek, Jiří Novák, Martin Roman a Ivan Lendl. „Děkuji za pozvání a už se moc těším na hru,“ uvádí bývalý tenista.

Před začátkem hry se všichni náležitě rozcvičovali, až vzduch kolem svištěl. Ivan Lendl přišel řádně připravený, s dalekohledem v ruce, a sledoval hřiště. „Stejně neuvidíš, jak daleko je ta jamka,“ dobírá si ho Topolánek. „Jen chci vidět, kam se mám dívat, až trefíš balonek,“ odpovídá mu Lendl poté, kdy se díval jiným směrem, než byla jamka.

Že nešlo jen o přátelské utkání, dokazovala nervozita hráčů prvního týmu. Přestože se předseda vlády nebránil žádostem o autogramy, po chvilce ho přešla trpělivost. „A teď už, děcka, běžte, znervózňujete nás,“ odhání premiér své ctitele a také fotografy a novináře, zatímco se svými spoluhráči mluví třeba o cenách elektřiny.

Přesně ve třináct hodin se ozval výstřel, který signalizoval začátek turnaje. Legendární tenista hrál jako první a vystřelil míček podle svých spoluhráčů výborně. Krátce po začátku utkání se však stala menší nehoda. Když se třetí hráč tohoto týmu ujal golfové hole, ne moc dobře mířený míček Martina Romana zasáhl jednoho z fotografů. Ten bude mít na turnaj hodně dlouho památku, a to v podobě všemi barvami hrající modřiny.

„Kdybys to měl aspoň od Lendla, že? Toho by sis třeba i vážil,“ vtipkují jeho kolegové. Zato golfisti obešli tuto událost bez povšimnutí.

K druhé jamce sportovci dorazili s potem na čele. Ale není se čemu divit. Počasí bylo skoro letní a slunce opravdu peklo. Snad proto se Mirkovi Topolánkovi jako jedinému nepoštěstilo poslat balonek do jamky. „To bylo hodně těsné,“ hodnotí svůj malý neúspěch předseda vlády Mirek Topolánek.

Ivan Lendl pak odjel na VIP party do Prostějova, ostatní účastníci pokračovali ve hře až do večerních hodin.