Na první pohled je na něm vidět, že tetování je pro něj přímo životní styl.

„S kamarády jsme se o tetování zajímali jako skoro všichni kluci. Začal jsem experimentovat už ve dvanácti letech. První kérky jsem vytetoval trnem z kaktusu sobě a dvěma kámošům. Pak jsem si vyrobil primitivní, ale funkční tetovací strojek ze zapalovače, kousku dřeva, motorku do rádia a špice z kola. Později jsem si od kamaráda vypůjčil několik tisíc korun na pořádné tetovací vybavení a začal jsem naplno,“ říká.

Žádným kurzem neprošel, inspiroval se pouze časopisy. Za své výtvory si zatím nenechává platit. „Jsem rád, že se můžu tetování na někom pořádně naučit. Každou výplatu vrážím kvalitních barev, jehel a desinfekce. O peníze mi nejde, jde mi jen o zdobení kůže,“ přesvědčuje mladík.

A čím se lidé nejraději zkrášlují? „Chlapi dávají přednost keltským symbolům. Ženám se zase líbí růžičky nebo motýlci. Mým nejstarším zákazníkem byl osmasedmdesátiletý Vyškovák, který si ode mě nechal potetovat paži,“ vypráví Sucharda.

Tetování podle něj nebolí. Je to prý jen nepříjemný bodavý a pálivý pocit. A on by o tom měl něco vědět. Sám má potetovanou hlavu, paži, nohu. Obličej propíchaný pearcingem, v uších díry v lalůčcích, alespoň na malém kousku těla vyzkoušel i podřezávání kůže. Jen vypalování do kůže ho odrazuje.

„Rodiče tím moc nadšení nejsou, ale na druhé straně jsou raději, že jsem potetovaný a propíchaný, než kdybych fetoval a byl grázl,“ myslí si. Sám přitom není zrovna studijní typ. „Ani jsem se nevyučil. Jsem na pracáku. Teď jsem se ale rozhodl pro rekvalifikaci. Potřebuju vydělat peníze, abych si mohl zřídit tetovací salón. Pravidla Evropské unie jsou docela přísná. Chtěl bych působit ve Slavkově, kde znám hodně lidí,“ plánuje.

Podle svých slov by byl rád, kdyby lidé pochopili, že tetovaní nejsou žádní kriminálníci. Jen se prý snaží obrázkem na kůži vyjádřit něco, co slovy nejde.

Každopádně každý, kdo se rozhodne pro tetování, měl by se dobře rozmyslet. Jak Sucharda tvrdí, odstranění čtverečního centimetru potetované kůže přijde na dva tisíce korun a je to nesmírně bolestivá procedura.