Říká, že do něho dala srdce i duši. Renesanční tanec na hudbu Johana Sebastiana Bacha předvedla na výbornou i přesto, že se mnohem raději vlní při moderní hudbě.

„Chodím do tanečního oboru ivanovické základní umělecké školy. Učíme se od každého něco. Klasický tanec, dobový, orientální, mažoretky. Docela se mi líbí břišní tance. Jsou hodně odvážné. Také se ráda ukážu v historických kostýmech, které si navrhují samy tanečnice. Ale dobové tance se mi zdají moc pomalé a nudné. Nejraději mám disco,“ svěřuje se Nikola, která do umělecké školy chodí už od třetí třídy.

Vede ji Helena Suchomelová. „Ve skupině je nás osm děvčat z osmých a devátých tříd. Potřebovaly bychom partnery. Ale kluci se stydí. Mockrát jsme je přemlouvaly, ale marně,“ lituje tanečnice, která s kroužkem trénuje dvakrát týdně.

Své umění dívky prezentují na hradech a zámcích zejména na Vyškovsku, ale představily se už i na festivalu historických tanců v Praze.

Nikola by se ráda věnovala tančení i do budoucna. „Chci projednat se svými učiteli, jestli bych měla šanci dostat se na taneční konzervatoř v Brně. Ještě mám na rozmyšlenou jeden školní rok,“ uvažuje Nikola.

A že to se svou zálibou myslí vážně, dokazuje i fakt, že se přihlásila ještě do další taneční školy. „Teprve v září jsem začala chodit do školy H+L ve Vyškově, kde trénuji latinsko americké tance. Ráda bych se tancování věnovala opravdu naplno,“ plánuje mladičká tanečnice.