VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

4.4.2012

Miroslav Doležal hrál divadlo poprvé doma v Bučovicích

Bučovice /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Nový seriál Vyškovského deníku Rovnost představuje slavné rodáky, kteří Vyškovsko proslavili. Zasloužilý umělec Miroslav Doležal mezi takové rozhodně patří.

3.4.2012

Můj oblíbený skladatel je i otec, říká dirigentka Jolana Němcová

Rousínov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Padesátiletá Jolana Němcová je dirigentkou Smíšeného pěveckého sboru Sušil z Rousínova už od založení v roce 1988.

30.3.2012

Bez stanů si tábor nedokážu představit, tvrdí skaut Šperka

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Přestože mnoho osmnáctiletých dnes tráví volný čas hraním počítačových her a vysedáváním v různých podnicích, stále se najdou tací, kteří svůj volný čas raději věnují přírodě a předávání zkušeností mladším ročníkům. Zástupce vůdce vyškovského skautského oddílu Ondřej Šperka, který umí nejenom zaučovat mladé skauty, ale také je pořádně zabavit, se představuje jako další Mladý talent v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnost.

27.3.2012

Nejlepší škola je život, říká ekozemědělec Jiří Novotný

Bohdalice-Pavlovice /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Etnolog, ekolog, ekozemědělec, krajinář, folklorista, radní. Škatulek, do kterých by se Jiří Novotný z Bohdalic-Pavlovic vešel, je hodně, jednu si však vybrat nedokáže.

23.3.2012

Nadějná plavkyně Kalášková zná z republiky hlavně bazény

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY/ – Plavání zabírá Kateřině Kaláškové ze Slavkova u Brna doslova veškerý volný čas. Protože ve Slavkově není krytý bazén, musí k času strávenému na trénincích připočítat také téměř každodenní cestování do Vyškova. Přesto ji stále baví a chce u něj zůstat. Teď se žačka šesté třídy představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

20.3.2012

Režisér Dvořák: Muzika dělá divadlo mnohem veselejším

Drnovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Drnovický kulturní dům začal před téměř pěti lety po více než dvacetileté pauze znovu hostit ochotnická představení. Operety, které i při větším počtu představení navštěvují až čtyři stovky diváků, zde oživil harcovník tamního divadla.

19.3.2012

Vzácná kobylka bez jména z Větrníků na Vyškovsku zmizela

Letonice /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - I když se jinde nepohne ani lístek, na kopci u Letonic na Vyškovsku fouká. Proto také dostal jméno Větrník. Vrch je dominanta okolní krajiny. Jižní svah kopce pokrývají chráněné rostliny. Je to jedna z nejstarších chráněných oblastí na Moravě. O národní přírodní rezervaci Větrníky pojednává další díl pravidelného seriálu Deníku Rovnost Přírodní klenoty jižní Moravy.

16.3.2012

Cukrářský samouk u modelování postaviček slušně zuří

Habrovany - Už ve dvanácti letech upekla Lenka Svobodová z Habrovan svůj první dort. Má za sebou i vydařenou výstavu.

13.3.2012

Šéf VAKu Kramář: Tak dlouhé poruchové období nepamatujeme

Vyškov /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Ještě při studiu myslel, že bude stavět přehrady, teď už mnoho let vede společnost Vodovody a kanalizace Vyškov a jeho hlavní starostí je zajistit, aby vše fungovalo. A pije vodu z kohoutku. „Když někdy v obchodě kupuji balenou, přiznám se, že se občas i stydím,“ říká se smíchem Vladimír Kramář.

6.3.2012

Občas má člověk jen dobrý pocit, říká starosta Rousínova Havíř

Rousínov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - V čele rousínovské radnice stojí František Havíř už třetí volební období. I když by rád chodil po ulicích a promlouval s lidmi, rozhodl se usednout za stůl nebo jezdit po úřadech, a snaží se pro město získat dotace, aby městské peníze sloužily jen jako spoluúčast. Teď se Havíř představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

24.2.2012

Vyškovští skauti z Lucky circus si podmanili Brno

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Přestože název jejich kapely zní anglicky, je v něm zašifrované jméno jediné ženské členky souboru. Vyškovskou hudební skupinu Lucky circus tvoří tři skauti a jedna skautka, kteří přednedávnem zvítězili v soutěži junáckých hudebních skupin Vozembouch. Teď se představují v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

21.2.2012

Šlampová: Když něco chcete, musíte za tím jít

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Víc než rok stojí v čele vyškovské komunitní nadace Tři brány, kromě toho zastupuje předsedu dědického osadního výboru. Původní profesí je přitom Martina Šlampová porodní asistentka. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

10.2.2012

Saxofonem vyjádří celou škálu pocitů

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ -Dvaadvacetiletý saxofonista Martin Florián by k bučovickému orchestru rád přidal angažmá v jazzových klubech.

3.2.2012

Závodně tančí, taneční si užili i přesto

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Mladí studenti vyškovského gymnázia spolu už pět let závodně tančí. Vytančili si třídu B v latině i standardu.

31.1.2012

Prokop: Dveře do mé kanceláře jsou vždy otevřené

Otnice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Otnický starosta Pavel Prokop si myslí, že starostové se poslední dobou vlivem přibývajícího papírování mění na úředníky. Přesto svou prací chce pomáhat lidem.

10.1.2012

Výtvarnice: Děti mi mohly kdykoliv kouknout přes rameno

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ -Zpěvačka Marta Kubišová byla idolem slavkovské výtvarnice Aleny Slezákové už od mládí. Portrét, který jí namalovala na památku, pak pomohl charitě. Dlouhá léta předtím učila.

4.1.2012

Mikulka: Lidé s názorem jsou hned postavení do latě

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Baví ho historie, která se dotýká jeho pedagogické profese. Sbírá menší grafické listy, a když mu vyjde čas, tak se zajímá o sukulentní rostliny. Vyškovský pedagog, spisovatel a zastupitel Radek Mikulka se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

20.12.2011

Starosta Válek: Je proti mému smýšlení lidi umlčovat

Bučovice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Sice sedí takzvaně na dvou židlích, ale podle jeho vlastních slov mu to nedělá velký problém. Naopak si na druhé židli od té první rád odpočine.

16.12.2011

Zpěvák Pokrocku: Slivovici užívám jen jako lék

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Jan Koudelka z Bučovic přešel od strunných nástrojů výhradně k mikrofonu. Za ním si prý koncerty víc užije.

13.12.2011

Gabrielová: Raduji se, když absolventi přivedou partnery

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Práce s postiženými dětmi je pro ni radost i profese. Olga Gabrielová stojí v čele Mateřské a základní školy sídliště Osvobození ve Vyškově pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, která má od letošního školního roku ještě třetí část. Tou je praktická jednoletá škola. Díky práci ředitelky a učitelek této instituce se děti učí zvládat životní komplikace už od mateřské školy.

9.12.2011

Dívka si vyzpívala vítězství v okrese

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Její hlas jí vynesl první místo v okresním kole celostátní soutěže hudebních oborů základních uměleckých škol. Sedmnáctiletá Ivana Holásková studuje na vyškovském gymnáziu a v současnosti vystupuje jako členka studentského pěveckého sboru Re-canto. Dříve zpívala také sólově, nakonec se však rozhodla pro sbor.

6.12.2011

Ředitel zámku: Lidé si k nám už sami hledají cestu

Slavkov u Brna /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Když nastupoval Aleš Šilhánek na pozici ředitele zámku ve Slavkově u Brna, procházela jeho budova rozsáhlou obnovou. Teď ve funkci začíná pátý rok a stále pracuje na tom, aby kulturní program zaujal co nejvíc návštěvníků.

4.12.2011

Barmanka: Komisaři mají raději hořké koktejly

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Ivana Smutná studuje ve Slavkově u Brna hotelnictví a svůj talent našla ve sklenicích s míchanými koktejly.

29.11.2011

Jandora: Slavkov-Austerlitz by se líp hledal na mapách

Slavkovské bojiště /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Víkendové vzpomínkové akce k 206. výročí bitvy tří císařů přitáhnou do regionu tisíce návštěvníků. Za vyhlášenou rekonstrukcí slavné bitvy nejen u nás ale i ve světě léta stojí hlavně prezident pořádajícího Projektu Austerlitz Miroslav Jandora.

25.11.2011

Mladý bubeník zaskakoval i v kapele Michala Davida

Bučovice /MLADÉ TALETNY VYŠKOVSKA/ - Sextán z bučovického gymnázia usedl za bubny poprvé už ve čtyřech letech. Jak sám říká, bylo to tenkrát jenom takové ťukání, ale po osmi letech se k bubnům vrátil a už od nich doslova nevstal.

22.11.2011

Podplukovník: Člověk padnout může, postavit se musí

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Začínal jako opravář zemědělských strojů, ale nakonec skončil u armády, přestože si to jeho otec nepřál. Postupně se vypracoval až do velitelských pater a v současnosti sedí na židli, která kloubí armádní vedení se státní správou.

15.11.2011

Paprsek? Odolávala jsem tři měsíce, říká Bednářová

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Přestože si v životě vytrpěla své, nevzdává se a je plná optimismu. Jaroslava Bednářová z Vyškova je pro mnoho lidí symbolem Asociace Paprsek, kterou spoluzakládala a která si dala za cíl pomáhat zdravotně postiženým dětem a jejich rodinám. Předsedkyně klubu se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

11.11.2011

Ochotník Raška: Režisér může být přísnější

Drnovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Na svou hlavní roli na drnovických prknech zatím Filip Raška čeká. V mezidobí mezi zkouškami zpívá v kostele.

9.11.2011

Starosta Slavkova: Přišla nabídka, kterou jsem přijal

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Starostou Slavkova u Brna je druhé volební období. V komunální politice však působí už devět let. Příští rok ho navíc čeká obhajoba křesla v krajském zastupitelstvu.

3.11.2011

Nestor hasičů: Jsem nejzdravější, když jdu do práce

Hodějice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Dvaaosmdesátiletý nestor hasičů Jan Červinka z Hodějic obětoval hasičství celý svůj život. Společenské dění v obci každoročně obohacuje pestrými akcemi, na hasičská léta vzpomíná především díky rodinné firmě, kterou v rodné obci postavil na nohy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT