VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

27.5.2015

Premiéra Paní Ministrové nastavila zbýšovským ochotníkům laťku vysoko

Zbýšov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Chyběl už jen týden do premiéry a napětí sílilo. Nikdo nevěděl, co může očekávat. A v tu chvíli se stalo skutečně něco neočekávaného: představitelka hlavní role si zlomila ruku a musela na operaci. První vystoupení nového ochotnického sboru ze Zbýšova se tak muselo odsunout z února na květen. Tentokrát už šlo ale všechno nad očekávání dobře a zaplněný sál zbýšovského hostince aplaudoval vestoje. Spolek ochotníků Lidivadlo, kterým pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, má za sebou víc než úspěšný vstup na divadelní prkna.

20.5.2015

Planetárium je zrádné. Hvězdáře může uspat, zjistila redaktorka Deníku Rovnost

Brno /NA DEN (S)…/- Merkur, Venuše, Země, Mars, Uran, Neptun, ale Pluto už ne, říkám si v duchu, když chvíli před půl osmou ráno procházím liduprázdným parkem na Kraví hoře směrem k brněnské hvězdárně. Právě tam budu dnes pracovat jako průvodkyně a moderátorka dětských programů. V dalším díle seriálu Rovnosti Na den (s) si vyzkouším, jaké to je představovat taje vesmíru zvědavým dětským návštěvníkům.

20.5.2015

Trojice z Drnovic si plní sen. Se svým punk rockem chce šířit pravdu

Drnovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Ještě se osobně neznali, když Pavel Otevřel, kterému nikdo neřekne jinak než Otýsek, přišel k Daliboru Kunhartovi domů na montáž sádrokartonů. To, co uviděl na půdě, nečekal: monitory. Tedy šikmé bedny, pomocí kterých kapela hraje sama na sebe, aby se slyšela při vystoupení. Zmínil, že od mládí chce hrát v kapele. Slovo dalo slovo a díky tomu nyní Vyškovský deník Rovnost představuje drnovickou kapelu Punkevní jesvyně v dalším díle seriálu Baví nás z pódia.

13.5.2015

Kapela varuje: metal není mrtvý. A má vizi

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Klávesista Lukáš Krejsa se ještě ani nestačil ukázat na první zkoušce a už dostal od ostatních členů kapely přezdívku. Zněla paní Colombová. To proto, že poté, co kapelník ohlásil jeho příchod, se zbylí členové skupiny dost načekali, než si s ním mohli poprvé zahrát.

6.5.2015

Hry vznikají na cestách v rychlíku. Zpoždění autor vítá

Rousínov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Přijďte, hrajeme s Davou Křížem divadlo, říkávali herci, když na představení zvali blízké a kamarády. Název souboru tak byl nasnadě. Loni oslavil rousínovský spolek ochotníků D.A.V.A Divadelní a výtvarný ansámbl deset let existence. Dnes se představuje v dalším díle seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

29.4.2015

Jenom o životě. Politice se punkeři z Čertových květů vyhýbají

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Učitelka na základní škole mu prý řekla, že jeho zpěv připomíná vytí vlka na měsíc. Přesto s ním Michal Marast alias Banán pravidelně vystupuje. A spolu s vyškovskou punkovou skupinou Čertovy květy, kterou pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, slaví úspěchy.

22.4.2015

Výtečníci: od trémy pomůže panák a humor za oponou

Bučovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Do prominentního domu náměstka newyorského starosty se sjíždějí pozvané páry na oslavu manželského výročí. Se zděšením zjišťují, že se jejich společný přítel z neznámých důvodů pokusil o sebevraždu. V sále se setmělo a na pódiu se odkrývá zápletka hry, která vtahuje milovníky divadla do děje. Na prknech stojí herci spolku ochotníků Bučovičtí výtečníci, kteří se svou zatím poslední uvedenou hrou Řeči slavili úspěch v celém regionu. Blíž je představí seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

16.4.2015

Sladké bylo jako droga. Teď už na něj chuť nemám, říká účastnice Fit s Deníkem

Brno – Reality show Fit s Deníkem, ve které se ženy ze čtrnácti krajů snaží o životní proměnu, je za svou polovinou a jihomoravská soutěžící Adéla Procházková z Troubska na Brněnsku postoupila měření, aby zjistila, jak pokročila.

15.4.2015

K obzoru plynu vrtají stovky metrů. Dlátem

Valtice – Spousta oceli, speciální techniky a mně neznámých slov. Dostat se za přísných bezpečnostních předpisů k ložisku přírodního bohatství, které denně využívají lidé po celém světě, není jen tak. V seriálu Deníku Rovnost Na den (s) jsem si vyzkoušel práci vrtařů, kteří se snaží získat zemní plyn.

15.4.2015

Snažíme se udržovat vysokou laťku, říká Poutník Jiří Pola

Slavkov u Brna /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – O tom, jak vznikli, sami vědí pouze z vyprávění. Nikdo ze současného složení u toho nebyl. Ale nelze se tomu divit. Kapela brázdí českou country scénou už skoro půl století. Za tu dobu se v ní vystřídala celá řada muzikantů. Hudební skupina Poutníci, kterou pokračuje pravidelný seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, má ale jasno: dokud budou lidi poslouchat, budou hrát. Třeba do stovky.

3.4.2015

Fit s Deníkem: Zhubla jsem do snubního prstýnku, raduje se Jihomoravanka

Jižní Morava – Už měsíc uplynul od začátku unikátní reality show Fit s Deníkem, ve které se čtenářky ze všech čtrnácti krajů republiky zaměřují na cvičení, zdravý životní styl a pozměňují jídelníček tak, aby v květnu dosáhly co nejvýraznější proměny. Jihomoravskou soutěžící Adélu Procházkovou čeká za dva týdny měření a vážení, kde zjistí, jak pokročila.

1.4.2015

Vidátoři: hrají si s ohněm a mají strach o návštěvníky

Brno /NA DEN S…/ – Nořím ruce do vany s vodou, aby žádný chloupek nezůstal suchý. Do dlaní nabírám bubliny z jaru, pak moje průvodkyně škrtá a já hořím. Plamen větší než já na mých rukou svítí, cítím obrovský žár. Trhám rukama a kůže je opět chladná. Rutinu vidátorů, průvodců Vida science centrem, jsem si vyzkoušela v seriálu Deníku Rovnost Na den (s).

1.4.2015

Divadlo bez střechy hraje tragikomedie. Nastavuje lidem zrcadlo

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/– Když začínali, neměli domácí scénu. Název byl proto nasnadě. V současnosti herci Divadla bez střechy Adriana Roučková a Alois Kummer s nadsázkou tvrdí, že by se měli jmenovat spíš Divadlo bez derniér. Kolikrát ani netušili, že odehraná repríza byla tím posledním představením dané inscenace. Z různých osobních důvodů totiž ostatní členové odcházeli. Oba protagonisté divadla se dnes představují v dalším díle seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

25.3.2015

Rada za bar? Hlídat si záda a mít dobré boty, poznal redaktor Rovnosti

Brno - Každý si myslí, že práce za barem je naprostá pohodička. Jste u zdroje, kde si příjemně pokecáte, dáte drink a ještě možná někoho sbalíte. Tak to je velký omyl. Přesvědčil jsem se o tom v populárním Baru, který neexistuje. A to jsem se na míchání drinků jen díval. Staral jsem se hlavně o umývání nádobí a dolívání vody hostům. I tak jsem po dvanácti hodinách lehl do postele totálně hotový. Ale zážitek s výbornou partou lidí za to stál. Redaktor Brněnského deníku Rovnost Jaroslav Kára si vyzkoušel v pravidelném seriálu Na den… práci barmana.

25.3.2015

Smíšený sbor z Vyškova už nese jméno skladatelského velikána Antonína Tučapského

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jen málokterý hudební soubor má v regionu takovou tradici a bohatou minulost jako právě tento. A přesto možná budou mnozí Vyškované marně tápat v paměti, když se řekne Pěvecký sbor Antonína Tučapského. Vysvětlení je jednoduché: změna názvu po třiceti letech. Seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia pokračuje představením Vyškovského smíšeného pěveckého sboru, který od začátku letošního roku nese jméno loni zesnulého skladatele a opatovického rodáka.

18.3.2015

Z trampů se stali vojáci: Bagration bojuje už dvacet let

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jméno si zvolili podle Petra Ivanoviče Bagrationa, generálporučíka, který vedl pátý a šestý pluk ruských vojáků v bitvě u Slavkova. Právě šestý myslivecký pluk byl v té době jeden z nejlepších v carské monarchii. Zmiňuje ho i Lev Nikolajevič Tolstoj ve svém románu Vojna a mír. A právě jemu vzdává hold i devět členů vyškovského spolku vojenské historie šestého mysliveckého pluku Bagration. Vyškovský deník Rovnost ho představuje v dalším dílu seriálu Baví nás z pódia.

11.3.2015

Čtveřice rockerů: Wake Snakes je pro nás srdcová záležitost

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - O syndromu středoškolských kapel už byla řeč v jednom z předchozích dílů seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia. Další z výjimek potvrzující pravidlo, že parta muzikálních kluků, co se dá dohromady na gymnáziu, se zpravidla rozpadne chvíli po maturitě, je vyškovská rocková kapela Wake Snakes, kterou seriál představuje dnes. Už to bude skoro deset let, co zakládající členové opustili své předchozí kapely, aby se našli a padli si do noty.

4.3.2015

Úspěšně obhajovat klienta? Musí mi říct pravdu, jinak to nejde, říká právník

Brno – Velký mahagonový stůl, kouř z doutníku, který se rozléhá po celé místnosti. V koženém křesle sedí právník v kravatě, který zběsile listuje v trestním zákoníku. Tak nějak si podle filmů představuji práci právníka. Je to ale skutečně tak? V dalším díle seriálu Na den (s) si vyzkouším práci právničky.

AKTUALIZOVÁNO
4.3.2015

Fit s Deníkem: jihomoravská reprezentantka neváhala s přihlášením ani chvíli

Jižní Morava /FIT S DENÍKEM/ – Když se devětadvacetiletá Adéla Procházková dočetla o projektu Fit s Deníkem, ani chvíli neváhala. „Jakmile jsem viděla přihlášku, zabavila jsem tchyni noviny a hned jsem odepsala," říká usměvavá žena. Postoupila jako reprezentantka Jihomoravského kraje do finále dvouměsíční unikátní reality show, ve které se ženy ze čtrnácti krajů republiky zaměří na cvičení, zdravý životní styl a pozmění svůj jídelníček tak, aby v květnu dosáhly co nejvýraznější proměny.

4.3.2015

Za zrodem bošovické la Bande stojí zánik tří kapel a jedna rvačka

Bošovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Antifluidum, PŠT, Safari Nox. Kapely, které už jsou takříkajíc pod drnem. Z jejich trosek ale povstala la Bande, která v nezměněné sestavě hraje už pátým rokem. Právě touhle svéráznou rockovou pěticí se sídlem v Bošovicích pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

25.2.2015

Motýlci zkouší bez mobilu. Do sboru přesto děti chodí rády. Motivují je koncerty

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Koncertovali s Petrem Kolářem, Jankem Ledeckým, Petrem Kotvaldem, cimbalistkou Zuzanou Lapčíkovou, ale i s Vyškovským smíšeným pěveckým sborem a s Vyškovským big bandem. Jak vznikl název Motýlek, si už jeho sbormistr Aleš Musil nepamatuje. Je si ale jistý, že s názvem přišly děti. Dnes se vyškovský dětský pěvecký sbor představí v seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2015

Vlekař na sjezdovce? Všeuměl s vysílačkou

Hodonín u Kunštátu /NA DEN S…/ – Obloha bez mraků. Mírně pod nulou, upravená sjezdovka zalitá sluncem. Na čerstvém vzduchu, kafíčko, pokec s vyfintěnými lyžařkami. Pohoda. Je to opravdu tak? V dalším dílu seriálu Na den (s) si vyzkouším práci vlekaře. Jediné, z čeho mám hrůzu, je moje zručnost. Ta začíná a končí u výměny žárovky nebo namontování garnýže v pokoji.

18.2.2015

Od volejbalu přešly k divadlu. A pomáhají dětem

Tučapy /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Je to už skoro sedmnáct let, co se pár kamarádek začalo scházet a krátit si léto volejbalem. Postupně se k nim přidávaly další a amatérské hraní volejbalu pak vyměnily za účast v okresním přeboru žen. Jak ale samy říkají, roky přibývaly, ohebnosti a mrštnosti naopak ubývalo, a tak vyvstala otázka, čím se budou bavit dál. Nejen o tom, jak se z volejbalistek staly ochotnice divadelního souboru Apollo Tučapy, vypráví další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

11.2.2015

Největší úspěch: Šašci v manéži hráli málem před Deep Purple

Bučovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Historek by tato parta mohla vykládat mnoho, na Vyškovsku a hlavně v domovských Bučovicích hraje skoro deset let. Jedna za všechny: před časem kapela absolvovala živý rozhovor v jednom rockovém rádiu, jehož záznam je dostupný i na internetu. Protože do výstupu ještě scházelo asi tři čtvrtě hodiny, moderátorka neprozřetelně vyzvala členy skupiny, aby se zatím šli trochu občerstvit do blízké hospody.

4.2.2015

Prvním maňáskem byl kašpárek. Stál za vznikem divadla

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Košíkářka a kouzelná píšťalka, Haniččino štěstí, O Nesytovi nebo Na samotě u lesa. Nejen tyto pohádky nazkoušelo maňáskové divadlo Sokolík z Vyškova za téměř dvacet let své existence. Letos k nim přibyla další, Čertova nevěsta, se kterou od poloviny ledna těší dětské návštěvníky každé pondělí v Besedním domě ve Vyškově. Soubor tvoří samé dámy důchodového věku. Nejen o tom, jak je těžké vyrobit maňáska, pojednává další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

28.1.2015

Syndrom středoškolské kapely na Červy nedolehl. Hrají i po maturitě

Vyškov – Příběh nezačíná nijak výjimečně. Dva spolužáci ze střední školy se začnou po vyučování scházet a přehrávat si na kytary písničky svých oblíbených kapel. Pak k sobě přiberou ještě někoho, kdo hraje na bicí, a z obýváku se přesunou do garáže. A nakonec se naskytne možnost vystoupit na koncertě, takže se mladíci ještě poohlédnou po baskytaristovi, dají si název a kapela je na světě. Netradiční ale v případě vyškovské metalcoreové kapely Maggots, kterou pokračuje seriál Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia, je, že o pět let později jsou stále spolu, třebaže vyškovské gymnázium už všichni opustili a vesměs studují na vysoké škole.

21.1.2015

Do Dubaje. Bučovický revival obdivuje i cizina

Bučovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Je to už skoro devět let, co se poprvé potkali. Šlo o akci věnovanou oslavě Mezinárodního dne žen. Jeden byl zapřisáhlým rockerem, druhý bezmezným obdivovatelem Karla Gotta. Záhy vzniklo uskupení, které sklízí úspěchy nejen na Vyškovsku a za jeho hranicemi, ale také v cizině. Další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia představuje bučovicko-brankovické duo Karel Gott revival Morava, tedy Josefa Boudu a Radka Vernera.

17.1.2015

K dívkám se přidali vojáci. A vznikla Trnka

Vyškov /SERIÁL BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Název si vybrali podle tance, který vyjadřuje náladu při vaření povidel, jimž se na Vyškovsku říká trnky. Šlo ovšem o samé ženy, respektive dívky. Folklorní soubor bez zástupců mužského pohlaví je však jak hrnek bez ucha, takže nezbylo, než hledat. Tanečnice z Trnky nemusely ani moc daleko.

15.1.2015

Freediving? Redaktorka vydržela pod vodou na jeden nádech přes dvě minuty

Brno – V sobotu ráno postává před potápěčskou prodejnou v areálu bazénu za Lužánkami skupina lidí. Někteří jsou upovídaní a uvolnění, jiní mírně nervózní a plní očekávání, k těm patřím já. Jako jeden z devíti účastníků se chystám absolvovat kurz freedivingu, tedy potápění na jeden nádech bez výstroje. V dalším díle seriálu Na den (s)…

16.12.2014

Hrát začali před rokem. A některé akce už kvůli vytíženosti odmítli

Slavkov u Brna /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Čtyřčlenná kapela ze Slavkova u Brna koncertuje sice teprve od loňského léta, má už ale za sebou celou řadu úspěchů. Zvítězila v brněnském kole soutěže University Band Contest, zahrála si také na letošním brněnském Majálesu. Na domácí půdě pak dělali tihle kluci předkapelu Petru Kolářovi. Skupině The Firearms se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT