VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

11.12.2014

Cimbálovka Kalečník chce přispět k dobré tradici rousínovského festivalu

Rousínov – Osmičlenná cimbálová skupina z Rousínova a okolí se zaměřuje především na propagaci písní ze sbírky místního rodáka Františka Sušila. Hraje ale i známé moravské lidové melodie. Střídavě ji doprovází několik externích cimbalistů. Nejčastěji jsou k vidění na koštech vína, vinobraní a besedách u cimbálu. Další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia se věnuje skupině Kalečník.

4.12.2014

Výroba gumových medvídků? Nejprve kotel, pak cvrkání, zjistil redaktor Rovnosti

Rohatec – Jsou žlutí, červení oranžoví i zelení. Gumové medvídky zná snad většina dětí. Také dospělí se jejich chutí nechávají zlákat. Cestu želé výrobků a dalších sladkých bonbonů přicházím poznat do rohatecké společnosti The Candy Plus Sweet Factory, která v letošním roce oslavila deset let od doby, co na Slovácku započala s výrobou. Dnes se Candy Plus řadí mezi největší výrobce cukrovinek v České republice. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) se v rohateckém závodě stávám jedním ze čtyř set zaměstnanců předákem varny licí linky.

3.12.2014

Zaměřují se na spirituály. Rousínovský sbor Danielis ale pobaví i nářkem husy

Rousínov – Je jich dvanáct a sborovému zpěvu se věnují už čtrnáctým rokem. Ve svém repertoáru mají kolem sto padesáti skladeb. Bydlí v Rousínově, dobře je ale znají lidé i za hranicemi města. Vystupují převážně v kostelech Vyškovska. Řeč je o komorním pěveckém sboru Danielis, kterému je věnovaný další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

26.11.2014

Vyzývavost břišních tanců závisí i na výrazu v obličeji

Ježkovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Je to zhruba tři roky, kdy si poprvé společně oblékly orientální kostým, sebraly odvahu a s odhalenými bříšky předstoupily před publikum. Jejich svůdné vlnění sklidilo úspěch, nyní už devítičlenná skupina břišních tanečnic z Ježkovic vystupuje na plesech, oslavách i v domovech pro důchodce. Nyní se jim věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

19.11.2014

Na posedu myslivec i přespí. Vzbudí jej pes, vyzkoušel si redaktor Rovnosti

Račice-Pístovice – Toulky lesem s věrným psem, slušivé zelené oblečení s kloboučkem, napínavé lovy a skvělé jídlo z ulovené zvěřiny. Tak nějak jsem si jako dítě představoval, že vypadá práce myslivce. Později mi samozřejmě bylo jasné, že toho obnáší mnohem více. Ale o tom, co všechno myslivec dělá, jsem měl jen mlhavé představy.

12.11.2014

Modřiny? Při hře s ohněm přicházejí i o vlasy

Vyškov – Točení se zapálenými tyčemi, vějíři nebo poi, to je jejich záliba, se kterou s oblibou předstupují před publikum. Zatím bezejmenná skupina se objevuje na akcích hlavně ve Vyškově a okolí. Naposledy je bylo možné vidět na Vyškovských světýlkách. Skupině zabývající se fire a light show se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

5.11.2014

V Drnovicích hrají a zpívají už tři generace ochotníků

Drnovice – Ochotnické divadlo má v Drnovicích tradici už od padesátých let minulého století. Každoročně se na jevišti kulturního domu objevují současně i tři generace ochotníků, kteří dávají zájemcům možnost nahlédnout do svého hereckého umění. Nejčastěji v hudebních komediích a muzikálech. Právě ochotnickému divadlu Osvětová beseda Drnovice se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

22.10.2014

Skutečný šerm? Od filmového se výrazně liší, tvrdí členové Armetu

Vyškov - Letos slaví dvacáté výročí od svého vzniku. Na domácí i zahraniční půdě předvádí šermířské souboje, ale i historií inspirované divadelní scénky. Své nástupce vychovává skupina v šermířském kroužku v Domě dětí a mládeže ve Vyškově. Právě vyškovské skupině historického šermu Armet se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

15.10.2014

Svaly zvládnout kovat nanejvýš šest hodin

Lovčičky /NA DEN S/ – Jak žhavé musí být železo, aby se ještě dalo kovat? Opravdu mají kováři jednu ruku silnější? Nejen na tyto otázky jsem se vydal hledat odpovědi za odborníkem na slovo vzatým. Za uměleckým kovářem Jiřím Simandlem z Lovčiček. V jeho ateliéru tak pokračuje seriál Deníku Rovnost Na den s.

15.10.2014

Dark Gamballe: K názvu alba insipiroval Forrest Gump

Vyškovsko /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Koncertují a vydávají alba už přes dvacet let a základnu fanoušků si získali po celé republice. Na vystoupení na festivalu Masters of Rock s nimi pod pódiem zpívalo až pět tisíc lidí. Nejraději ale kvůli atmosféře hrají ve Vyškově a Brně. Z původní sestavy zbyl už jen zpěvák a v průběhu let prošlo kapelou dohromady dvanáct členů. Řeč je o kapele Dark Gamballe z Vyškovska, které se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

1.10.2014

Prý skoro vymřel. Teď Vyškovský big band bere i mladé

Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jak to že nehrajete? Uslyšíme vás ještě někdy? Vánoční svátky začínaly koncertem big bandu, následně Vyškovského pěveckého sdružení a na Štědrý den koledami z radniční věže, bez vás je to neúplné. I tyto věty slýchával od lidí vedoucí Vyškovského big bandu Jaroslav Novák poté, co v roce 2010 kapela ukončila činnost. Původním názvem Velký vyškovský taneční orchestr se dnes představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

24.9.2014

Ivanovické tanečnice připravily Italům Vánoce na pláži. V červenci

Ivanovice na Hané /SERIÁL BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Znají se a tančí spolu už od útlého dětství. Potkaly se v kroužku základní umělecké školy, když jim bylo pět let. Dnes je jim kolem dvaceti a stále tvoří nerozlučnou partu. A také základ tanečního klubu Dance Flow, který působí v Ivanovicích na Hané a redakce Vyškovského deníku Rovnost jeho představením startuje nový pravidelný seriál Baví nás z pódia.

22.9.2014

Slavkované chtějí hřiště, chválí opravy zámku

Slavkov u Brna /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Vedení Slavkova u Brna se v posledním roce muselo zabývat několika problémy, které přejdou i na nové zastupitelstvo a radu. Předně je tu spor okolo napoleonské expozice v konírnách slavkovského zámku nebo plánovaná výstavba bytového komplexu v Kounicově dvoře, která zvedla vlnu nevole u místních obyvatel a vyústila v petici s dvěma sty šedesáti podpisy. Řada obyvatel je ale s podobou města spokojená a spatřuje spíš menší nedostatky.

17.9.2014

Lidé raději kupovali pivo v zelených lahvích. Nebo nanuky za tři koruny

Jižní Morava - V horkých dnech se děti zchlazovaly zmrzlinou a limonádami, zatímco jejich otcové popíjeli na zahrádkách vychlazené pivo. Za minulého režimu se však museli spokojit jen s omezenou nabídkou. Minipivovary, které jsou teď v módě, neexistovaly kvůli zákazu soukromého podnikání. Oblíbeným zmrzlinám a nápojům se věnuje předposlední díl seriálu Deníku Rovnost Letní retro.

15.9.2014

Obyvatelé Rousínova opravy vítají. Kritizují ale chodník v Čechyňské ulici

Rousínov /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Množství oprav, které se v posledních čtyřech letech v Rousínově uskutečnily nebo zrovna uskutečňují, obyvatelé města vítají. Jen v některých případech mezi nimi zatím panuje nejistota, jestli se jim výsledek bude líbit.

13.9.2014

Tajemný Kozel láká v oparu mlhy odvážné lezce

Koryčany, Hodonín - Jako chráněný přírodní útvar byl vyhlášený v roce 1967, jeho tajemná pověst však sahá až do dob slovanských věrozvěstů. Skalisko Kozel s objemem nahoře větším než dole se stalo tématem několika legend vyprávějících o střetu dobra a zla. Pískovcové památce, která láká turisty v přírodním parku Chřiby, se věnuje další díl seriálu Deníku Rovnost Tajemná místa jižní Moravy.

11.9.2014

Ředitel vyškovského gymnázia Klement získal pozemek na Měsíci

Vyškov - Přestože v křesle ředitele vyškovského Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a ekonomické sedí Václav Klement pátým rokem, čas na svůj koníček si vždy udělá. Patří mu další díl letního seriálu Deníku Rovnost Na návštěvě u…

10.9.2014

Dušín nic nezmohl. Lidé kouřili i pět cigaret naráz

Jižní Morava /LETNÍ RETRO/ - Startku? Jsou moc dobré! Legendární hláška z filmu Kouř režiséra Tomáše Vorla a divadla Sklep v hospodách už zdomácněla. Dým ze všudypřítomných komínů nebo právě nesmrtelných startek nemizí ze záběru téměř v žádné scéně.

8.9.2014

Ivanovičtí: město je málo atraktivní pro turisty

Ivanovice na Hané /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Chodník před zdravotním střediskem nebo v Tyršově ulici ještě stále září novotou. Stejně tak uniformy dvou strážníků, z nichž jeden brázdí ulice Ivanovic na Hané od loňského července, druhý od letošního ledna. Nejen to jsou věci, které se místním zamlouvají.

6.9.2014

Jeskyně Na Turoldu: sídlo čarodějnice i ducha

Mikulov - Když odpoledne svítí slunce, zdaleka to nevypadá jako někde, kde si dávaly dostaveníčko čarodějnice nebo vládce pekel. Jenže… To místo si vysloužilo řadu legend, které mohou pověrčivé lidi znervóznět.

4.9.2014

Burian zkusil při pokeru brýle a hned vypadl

Brno /NA NÁVŠTĚVĚ U…/ - Narodil se jako hráč. Když hokejista brněnské Komety Vilém Burian sleze z ledu, rád zasedne ke stolu se zeleným plátnem a zahraje si poker. „Nemyslím si, že mají karty s hokejem něco společného. Žádné pojítko nevidím," říká Burian v dalším díle seriálu Na návštěvě u…, který představuje zajímavé koníčky osobností Jihomoravského kraje.

1.9.2014

Drnovičtí chválí hřiště. Chybí jim koupaliště

Drnovice /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Koupaliště, o kterém se v Drnovicích mluví prý už dvacet let, a také víc prostoru pro vyžití mládeže. Až na tyto dvě věci jsou Drnovičtí s prací současných představitelů obce vesměs spokojení.

31.8.2014

Šéf Brněnky Škrdlík: Hypermarkety nás válcovaly. Teď se to mění

Jižní Morava /ROZHOVOR NA KONCI TÝDNE/ - Jihomoravské firmy se bojí zhoršujících se vztahů s Ruskem, které je důležitým odbytištěm jejich zboží. Zároveň se však už pomalu vymanily z hospodářské krize a na trhu je patrné oživení.

30.8.2014

Duch mnicha hlídá místo masakru lidí. V tajemných lesích u obce Osiky

Osiky, Černovice /TAJEMNÁ MÍSTA JIŽNÍ MORAVY/ - Ukrývá pole Bohatá u Osik tajemství? V současnosti se s ním pojí několik záhadných úmrtí. Dříve kousek od něj prý Švédi vypálili vesnici

28.8.2014

Karel David: Papír mne živí, jenže muziku miluju

Želetice /NA NÁVŠTĚVĚ U…/ - Brněnský rodák, muzikant, učitel, textař, hokejista, divadelník, papírník, vinař. Tím vším je Karel David, kterého dobře znají jak obyvatelé Želetic na Znojemsku, kde teď žije a pracuje, tak například Iva Bittová, pro kterou napsal řadu textů. Znají ho lidé kolem kultury v Brně či dokonce hokejisté ze znojemské amatérské ligy.

25.8.2014

Nesovické těší nová hřiště, nadávají na cesty

Nesovice /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Nové sportoviště a dětské hřiště na jedné straně, stavba kanalizace a rekonstrukce křižovatky hlavního tahu z Brna na Uherské Hradiště se silnicí druhé třídy procházející obcí na straně druhé. Pokud mají obyvatelé Nesovic hodnotit právě končící volební období, vyhraněný názor nemají.

23.8.2014

Tajemné brněnské pískovcové labyrinty: psi štěkali v místech, kde nic nebylo

Brno /TAJEMNÁ MÍSTA JIŽNÍ MORAVY/ - Za druhé světové války vzniklo v Brně a jeho blízkém okolí několik pozoruhodných objektů, o kterých nemá většina lidí ani tušení. Jedním z takových výtvorů jsou pískovcové labyrinty na okrajích Brna, dalším systém štol ve Stránské skále. Zajímavou historii těchto míst popisuje další díl seriálu Deníku Rovnost Tajemná místa jižní Moravy.

21.8.2014

Kerndl proti smutku: nové lásky a přátelství

Žernovník /NA NÁVŠTĚVĚ U…/ - Hudba a zpěv. Tyto dvě věci si většina lidí vybaví, když uslyší jméno Laďa Kerndl. Známý český jazzový a swingový zpěvák z Žernovníku na Blanensku má ale kromě nich i jiné aktivity. Už méně je o něm známé, že jako předseda vládne Spolku nepřátel smutku a přátel jazzu. Jak se k zajímavé zálibě dostal a jak sdružení funguje, přibližuje další díl seriálu Deníku Rovnost Na návštěvě u…, který představuje zajímavé koníčky osobností Jihomoravského kraje.

20.8.2014

Dívka na chmelu snědla housenky. Kvůli sázce

Jižní Morava /LETNÍ RETRO/ - Třicetistupňová vedra ani deště nepřeruší práci na chmelnicích. Brigádníci přestávají česat jen za bouřky. Letošní chmelová sezona začíná například na Lounsku v Čechách už v pondělí. Před listopadem 1989 však jezdilo vypomáhat při sklizni mnohem víc lidí než teď. Chmelovým brigádám se věnuje Deník Rovnost v dalším dílu seriálu Letní retro.

18.8.2014

Otnickým chybí penzion, v Křenovicích bazén

Otnice /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Rozestavěný střed vesnice, kdy před otnickým úřadem vzniká nové parkoviště a park s fontánou, přesně charakterizuje dění v obci za poslední čtyři roky. Lidé se shodují, že práce se udělalo dost, od kanalizace až po zateplení mateřské školy. Nedostatky však nacházejí zrovna tak. Hlavně by si přáli domov důchodců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT