VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

15.1.2014

Na den hodinovým manželem: ruce od lepidla a den bez oběda

Brno /SERIÁL NA DEN S… /– Lepidlo na obklady se mi překvapivě lepí na ruce. Opatrně manipuluji s kachličkou a pokládám důležité otázky. Po jedné z těch nejchytřejších se dozvídám, že to, co držím v ruce, je špachtle. Odpovídá mi pětatřicetiletý Pavel Ryšánek z Brna, který měl tu odvahu, že mě vzal s sebou do práce. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den s… se tak stávám hodinovým manželem.

14.1.2014

Fotbalista Petržela: Kolena se mi už neklepou. Ani proti Bayernu

Hoštice, Plzeň /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – S kulatým nesmyslem, jak zejména něžné pohlaví fotbalový balon rádo označuje, se seznámil v Hošticích. Dnes záložník Milan Petržela válí za mistrovskou Viktorii Plzeň i fotbalovou reprezentaci. Kontakt se svým rodným krajem rozhodně neztratil, kdykoliv to jde, za rodinou a přáteli přijede. Dnes mu patří další díl seriálu Osobnost Vyškovska.

8.1.2014

Na den s dispečery: Odtlačování nepojízdné tramvaje i zkoušky na alkohol

Jižní Morava /SERIÁL NA DEN S …/ – Fabia s modrými majáčky a houkačkou si razí cestu tmou k Semilassu. Narazí na zhasnutou tramvaj linky jedenáct, hned za ní stojí osmička. Není ani tři čtvrtě na pět ráno a dispečeři dopravního podniku už jsou na své první středeční akci. Den s nimi si vyzkoušel také redaktor Brněnského deníku Rovnost Petr Jeřábek. Na videu si o povolání povídá s Martinem Juračkou. Deník Rovnost tak začíná s novým seriálem, v němž redaktoři a reportéři každý týden přiblíží lidem jedno zajímavé povolání. V reportážích se podělí o své pocity, proberou se zaměstnanci-profesionály jejich zajímavosti z práce a ukáží, že každé povolání má svou jedinečnost. První díl otevírá povolání dispečera dopravního podniku.

10.12.2013

Daň za bouřlivý život jsem zaplatil. Čtyřikrát, říká hudebník Monath

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Kdokoliv projde zadními dveřmi do budovy Bombastic klubu ve vyškovských Smetanových sadech, uvítá ho místnost s kytarami rozvěšenými po zdech, velkým mixážním pultem, nejrůznější audiotechnikou i malým stolkem s dvěma barovými židličkami a popelníkem. Za tím svoje ranní kávy pije už patnáct let zakladatel vyškovského nahrávacího studia Davos Records a zkušený kytarista Bořivoj Monath, který se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

26.11.2013

Šéf cestářů: Kalamita v regionu? Naposledy v roce 1987

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Skoro padesát procent provozních nákladů, které dělají ročně necelých šedesát milionů korun, stála vyškovské silničáře zima v roce 2010. Ta, která skončila letos v dubnu, se jí skoro vyrovnala. Tvrdí to šéf vyškovské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Gardelka, který se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

19.11.2013

Nadymáček: Ve světě jsem známý víc než doma v regionu

Rychtářov /O­SOBNOST VYŠKOVSKA/ – Umění ho zajímá od dětství. Navzdory překážkám osudu se mu v dospělosti začal plně věnovat, vybudoval galerii a úspěchy slaví také v zahraničí. Malíř Zdeněk Nadymáček alias Carpin se nejen proto dnes představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

5.11.2013

Dirigent Macek: Mé začátky u sboru? Typické hození do vody

Tupesy, Vyškov /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Příští rok uplyne už dvacet let, co Vyškovský smíšený pěvecký sbor vede a řídí dirigent Filip Macek. Pod jeho taktovkou mohli Vyškované slyšet taková vrcholná díla jako například Carminu buranu od C. Orfa, Stabat Mater nebo Te Deum Antonína Dvořáka, Mozartovo Requiem, Bachovo Vánoční oratorium a desítky dalších.

15.10.2013

Holíček: Fotografie, která někomu něco řekne, je umění

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – S fotografováním začal už jako dítě. Učarovalo mu natolik, že se stalo jeho celoživotním koníčkem. Postupem času se zaměřil na tvorbu srovnávacích fotografií, které zachycují Vyškov před lety a dnes. Dva snímky, které zachycují stejné místo, tak často dělí i desítky let. Fotografie Jindřicha Holíčka můžou pravidelně vídat i naši čtenáři. Nejen proto se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

1.10.2013

Herečka Lorencová: Brno bych odmítla, Ostrava je kulturně výš

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Před několika lety ji mohli diváci spatřit na divadelních prknech vyškovského souboru Haná. Město ovšem pohledná brunetka opustila a zamířila na studia do Brna. Dokonce se už několikrát objevila i před kamerou. Teď má Vyškovanka Petra Lorencová stálé angažmá v Národním divadle moravskoslezském. Do Brna už by se prý nevrátila. Její vysněnou metou jsou pražské scény. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

24.9.2013

Nový chodník poslouží víc než zbrojnice, má jasno starosta Tučap

Tučapy /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Miloslav Brandýs usedl do křesla tučapského starosty po revoluci. Jako mladý milovník požárního sportu a elektrotechniky po večerech studoval vyhlášky a zákony a zůstal v něm jako uvolněný i neuvolněný dodnes. Nejen proto mu patří další díl pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

17.9.2013

Moje kniha se dostala až na Gibraltar, říká Železný

Drnovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Čtyři knihy věnované dětem za uplynulých devět let napsal drnovický rodák Zdeněk Železný. Jeho nejnovějším počinem jsou Prapověsti naše s trochou vtipné kaše, které v těchto dnech představuje čtenářům. Kromě rýmovaných povídek a básní napsal divadelní hru, kterou nastudovali i divadelníci z Čech. Jeho díla ovšem čtou i děti žijící daleko za hranicemi republiky, což kromě jiného přibližuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

3.9.2013

Výtvarník Peitl: U obrazů světců je potřeba potlačit fantazii

Manerov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Manerovský výtvarník Vlastislav Peitl ve svém volnu tvoří sakrální díla. Kromě toho se věnuje metodou air-brushe malování na tělo.

10.7.2013

Křehká blokařka dokáže svým soupeřkám pořádně zavařit

Vyškov – Mezi všemi medailemi, které má doma, se nejvíc vyjímá ta zlatá z letošního mistrovství České republiky. Patnáctiletá Vyškovanka Gabriela Klusáková, žákyně vyškovské Základní školy v Nádražní ulici, získala titul mistryně republiky v žákovském volejbalu. „Při vyhlášení jsem měla v očích slzy," vzpomíná dívka.

2.7.2013

Starosta Kozlan: Zájem lidí pomáhat mě mile překvapil

Kozlany /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Lidé u dveří jeho domu můžou zaťukat klidně i v osm hodin večer. „Raději se ozvat desetkrát zbytečně, než jednou pozdě," zdůrazňuje milovník motorismu a sváteční myslivec Karel Pospíšil, který je kozlanským starostou pouhé tři roky.

28.6.2013

Pády byly, ale nevzdávám se, říká mladá bučovická žokejka

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Zatímco spousta školáků a dospělých se nemůže dočkat prázdnin a nedokáže si je představit bez dovolené strávené u moře, třináctiletá studentka víceletého bučovického gymnázia Lucie Kumarová by se jen těžko smiřovala s povalováním se na pláži. Je totiž žokejkou a celé dva volné měsíce chce strávit v sedle.

25.6.2013

Mikoška: Strach o život? Ten jsem měl po výbuchu v Tržní ulici

Letonice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Zhruba osm let se dennodenně oblékal do modrého mundúru se žlutostříbrnými reflexními pruhy a vyrážel zachraňovat lidi, kteří se ocitali i v bezprostředním ohrožení života. A přestože už půl roku nepůsobí u výjezdového týmu jihomoravských hasičů, příležitost pomáhat při požárech se mu čas od času naskytne. Působí totiž i v dobrovolné jednotce.

23.6.2013

Baletní sukně na pódiu? Kdepak, říká moderní gymnastka

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Kuželky, míč, obruč, stuha, švihadlo. To všechno jsou nástroje moderních gymnastů. Čtrnáctiletá Tereza Studňařová z vyškovské základní školy v Nádražní ulici je zná velice dobře. Některé z nich má totiž v ruce prakticky denně.

21.6.2013

Zeměpis? Baví mě hlavně průmysl, říká mladík

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Chemie, zeměpis, matematika. Čerstvě patnáctiletý Petr Míka, který navštěvuje vyškovskou základní školu v Nádražní ulici, má své priority jasné. Rozhodně leží na straně přírodních věd. Vždyť i třída, do které chodí, je zaměřená na matematiku. Stávající žák deváté třídy a budoucí student se teď představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

18.6.2013

Schovávat se za "se" je cesta do pekel, říká Kolařík

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Od pozice učitele fyziky se dostal až na místo vedoucího kanceláře starosty a tajemníka na vyškovské radnici. Pro mnoho lidí se vztahem k hudbě je však známý také jako organizační ředitel festivalu dětských pěveckých sborů ZpívejFest. Stanislav Kolařík se teď představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

14.6.2013

Patnáctiletý mladík obdivuje Karla Havlíčka Borovského

Moravské Prusy /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Ve své kategorii skončil třetí v celorepublikové literárnědějepisné soutěži Komenský a my. Svou silnou stránku vidí jasně jednoznačně je to sloh. I když pro soutěž musel ten svůj trochu mírnit, jeho úvahy jsou prý někdy dost radikální. Patnáctiletý Michal Klíč z Moravských Prus, který navštěvuje devátou třídu vyškovské Základní školy v Nádražní ulici, se teď představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

11.6.2013

Starosta Šaratic: Chtěl bych dokončit ještě stavbu kanalizace

Šaratice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Víc než deset let života už strávil ve starostovském křesle. Za tu dobu se obec rozrostla o dvě stě lidí. Karel Kalouda ze Šaratic, který si myslí, že církevní restituce výrazně pomůžou rozvoji obcí, se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

7.6.2013

Devítiletá dívka se chystá do Evropy. Jde jí hip hop i další tance

Medlovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Bude jí teprve deset let, medailí ale má tolik, že se jí sotva vejdou na krk. Nikol Nejedlá z Medlovic tančí hip hop a rozhodně se v poli soutěžících ve své kategorii neztratí. Už příští týden pojede reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy do Amsterodamu. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

4.6.2013

Skladatel Tučapský: Hudba nezná hranic. I v tom je její přednost

Vyškov, Londýn /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – V březnu oslavil pětaosmdesáté narozeniny, přesto dál komponuje. Hudební skladatel, dirigent a vysokoškolský pedagog Antonín Tučapský je autorsky podepsaný zhruba pod třemi stovkami děl vokální a vokálně-instrumentální hudby.

31.5.2013

Mladík z gymnázia zkoumal lucemburské rozsivky

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Jen tři studenti z celé republiky se mohli zúčastnit mezinárodní soutěže v Lucembursku. Z několika desítek vybraných, kteří bojovali o postup na prestižní klání, odborná porota vybrala Jana Pokorného z Bučovic, který studuje první ročník místního gymnázia. Nejde o jediný úspěch nadaného žáka, který se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

28.5.2013

Bučovický zastupitel Koudelka: Stovku jsem zaběhl za 10,8 sekundy

Bučovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Vystudoval architekturu, ale svému původnímu povolání se věnoval jen krátce, teď ho má jako koníček. Jako mladík, ještě za minulého režimu, totiž vstoupil do komunální politiky a bez přestávky v ní působí dodnes. Na zasedáních bučovického zastupitelstva občas přednese kontroverzní názor, za kterým si ovšem stojí. Nyní se bývalý šéf místních technických služeb Zdeněk Koudelka představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

24.5.2013

Republikový vítěz čte v angličtině běžně i knihy

Rostěnice /MLADÉ TALENTY/ - Vítěz celorepublikového kola olympiády v anglickém jazyce v hodinách biologie nejraději pracuje s mikroskopem a doma má vlastní malou laboratoř. Čtrnáctiletý Martin Mátl z 8. A vyškovské Základní školy Nádražní 5 je nadaný hned v několika oborech. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

21.5.2013

Nejlepší nápady jsem dostal ve volném čase, říká ředitel Charity

Vyškov, Marianín /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Už pět měsíců vede vyškovskou Charitu. Denně je tak v kontaktu s lidmi, které většinová společnost často opomíjí. Karel Kosina byl předtím ředitelem Charity v Brně, do mnohem menšího Vyškova ho přivedla touha po změně. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

17.5.2013

Svářeč Hrabovský: Číňané připomínali spíš stroje

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/- Svářečku držel v ruce poprvé ani ne před rokem. Za tu dobu se však stihl zúčastnit prestižní soutěže Zlatý pohár Linde. V mezinárodní konkurenci Ruska, Číny nebo Běloruska si nevedl vůbec špatně a stupně vítězů mu unikly jen o vlásek. Nadaného svářeče a učně Integrované střední školy ve Slavkově u Brna Tomáše Hrabovského představuje v další dílu seriálu Mladé talenty Vyškovský deník Rovnost.

14.5.2013

Josef Hlaváč: Politika na úřadě? Vše se prodlužuje

Brankovice /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Pětašedesátiletý Josef Hlaváč byl starostou v Brankovicích celých 35 let. Funkce starosty se však podle něj výrazně změnila.

10.5.2013

Ochotník Ondřej Cabala: Rád improvizuji. Jsem rebel

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Hrát prince bojujícího za dobro v některé z filmových pohádek, zcela jistě učaruje kdejaké náctileté dívce a nejedna z nich bude mít jeho plakát vylepený ve svém dětském pokojíčku. Jenomže Ondřej Cabala si vybral ochotnické divadlo, kde se mu zalíbily záporné role. Přestože má své fanynky hlavně v Bučovicích, možná se v budoucnu objeví i na prknech mnohem větších divadel. Nyní se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT