VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

7.5.2013

Moderátor Rosák: Své první grotesky jsem viděl v ivanovickém kině

Ivanovice na Hané /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Kultivovaný projev, pečlivě zastřižený knírek a usměvavá tvář. Rozhlasový a televizní moderátor, scénárista a příležitostný herec Jan Rosák téměř tři desítky let přitahuje k televizním obrazovkám i rozhlasovým přijímačům miliony lidí. Rodák z Ivanovic na Hané známý mimo jiné i pro svou spisovnou češtinu se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

3.5.2013

Mladý muzikant hraje na klavír, baskytaru i bicí

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Kdyby chtěl někdo jedním slovem popsat Davida Ševčíka z Bučovic, mohl by použít slovo multiinstrumen­talista. Začínal s klavírem, v současnosti hraje na basovou kytaru a bicí. Jen dechovým nástrojům se dvaadvacetiletý David zatím vyhýbá. Teď se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

30.4.2013

Při oblékání mě usměrňují moje dámy, říká trenér tance

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Desítky let učí studenty z celého okresu standardní i latinskoamerické tance. A přitom jim ještě vtlouká do hlavy, jak se chovat ve společnosti a jak se co nejvhodněji obléknout při různých událostech. Taneční školu ve Vyškově L'ubomír Sedlák vede se svojí ženou přes dvacet let.

26.4.2013

Dívce má kniha pomoct v boji s kuřáky

Slavkov u Brna /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Začátek a konec žárovky Járovky je název knihy, kterou napsala a také ilustrovala žákyně osmé třídy Základní školy Komenského ve Slavkově u Brna Žaneta Lažková. Několikadenní úsilí se jí však vyplatilo. Nedávno totiž zvítězila v celostátní knižní soutěži Moje veličenstvo kniha, kterou pořádalo Eko Centrum Brno. Dnes se tak představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

23.4.2013

O mně platí, že kovářova kobyla chodí bosa, říká šéf sportovišť

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Sport je jeho celoživotním koníčkem, nikdy však nečekal, že ho jednou bude řešit i z jiné stránky, než je běhání na hřišti nebo plavání v bazénu. Teď je Jaroslav Hastík nejen vedoucím vyškovského aquaparku, ale také zodpovídá za všechna městská sportoviště a nověji za celou Správu majetku města Vyškova. Představuje se proto v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

19.4.2013

Na soutěže se mladá tanečnice líčí sama. Hodinu a půl

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Jako malá se chtěla stát lékařkou, v deseti letech však bučovická studentka Aneta Krejčí představu o životě v bílém plášti vyměnila za taneční parket. Dnes ve svých šestnácti letech díky své zálibě cestuje po celém světě a má před sebou slibnou kariéru tanečnice. Nyní se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

16.4.2013

Organizátor srazu veteránů: Spanilé jízdy se zúčastnila i moje babička

Habrovany /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – V posledních dvou letech se vždy na habrovanském Otevírání šoupátek představilo přes sto historických motocyklů a vozidel. Habrovanskou náves hodlají zaplnit také letos, konkrétně ve středu 8. května, kdy se koná už třináctý ročník populárního srazu. Duchovním otcem setkání byl Anton Pavlík, funkci hlavního pořadatele však po něm převzal třicetiletý Bronislav Nejtek z Habrovan.

12.4.2013

K japonštině přivedl septimánku seriál Naruto

Drnovice /MLADÉ TALENTY/ – Hiragana, katakana, kandži. Tři japonské abecedy jsou pro většinu lidí jen směsí neznámých znaků, připomínajících rozsypaný čaj. Pro osmnáctiletou Kateřinu Kudličkovou, studentku septimy vyškovského gymnázia, je však japonština dlouhodobým koníčkem. Jednou se chce do země vycházejícího slunce i osobně podívat. Teď se Kateřina představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

9.4.2013

V padesáti jsem se chtěla učit latinu, říká bývalá ředitelka Nadace Tři brány

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Víc než třicet let působila učitelka češtiny, ruštiny a latiny Libuše Procházková na vyškovském gymnáziu. Za tu dobu nejenže přivedla k maturitě stovky studentů, ale stala se také ředitelkou nadace, která vznikla na půdě školy, a vedla ji víc než deset let. Teď je v důchodu, z veřejného života se však nevytratila. Nejen proto se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

5.4.2013

Mladý atlet Osolsobě ročně odběhá i třicet závodů

Luleč /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Kilometry a kilometry týdně naběhá čtrnáctiletý Jan Osolsobě z Lulče, který má na kontě už několik mistrovských titulů z běhu ve své kategorii. Mladý atlet, který studuje vyškovské gymnázium, považuje běhání za způsob odpočinku, skvělé trávení volného času i možnost porovnat si síly s vrstevníky. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

2.4.2013

Třídění má rozhodně velký smysl, říká šéf odboru životního prostředí

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Stojí v pozadí za každým skáceným stromem ve Vyškově, ale také za každým nově vysazeným. V jeho kompetenci je i odpadové hospodářství, vodohospodářská evidence nebo deratizace. Jiří Kutálek vede vyškovský odbor životního prostředí od jeho vzniku po zániku okresních úřadů a teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

29.3.2013

Oceněný rousínovský autoopravář jezdí i traktorem

Rousínov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ -  Třetí místo v česko-slovenské soutěži a díky tomu zájezd do zahraničí a spoustu dalších věcí získal nadějný student oboru automechanik Integrované střední školy ve Slavkově u Brna Václav Machálek z Rousínova.

26.3.2013

Vyšetřovatel hasičů: Auta po nárazu explodují jen v televizi

Pustiměř /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Jeho úkol je jasný – zjistit, proč začalo hořet. Pro někoho to možná může znít jednoduše, ale pro vyšetřovatele Územního odboru Vyškov, Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Karla Vidláře jde doslova o mravenčí práci. Nejen proto se jedenačtyřice­tiletému muži, který je hasičské práci oddaný už desítky let, věnuje další díl pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

22.3.2013

Pěvkyně z Vyškova stíhá divadlo, koncerty i učit

Vyškov /MLADÉ TALENTY/ - Kateřina Schönová z Vyškova hostuje v operním souboru Moravského divadla v Olomouci. Doma chystá koncert.

19.3.2013

Šarman: Bistro U Draka bylo dřív autobusovou čekárnou

Bučovice /ROZHOVOR/ – Když si Jiří Šarman z Bučovic přibližně před čtrnácti lety pronajal od vyškovského autobusového dopravního podniku čekárnu na bučovickém nádraží, měl jasnou vizi. Udělat z ní podnik, který bude bavit lidi. Dal mu jméno bistro U Draka a ve spolupráci s nedávno zesnulým Bobem Frídlem vetknul tomuto malému klubu nezapomenutelného ducha, díky kterému se do něj lidé rádi vracejí na kulturní akce. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

15.3.2013

Nadějní hudebníci umí fanfáru, která hrála i Zemanovi

Slavkov u Brna - /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/  Patnáctiletí hudebníci nejdřív hráli na trubku sólově, v posledních letech však tvoří nerozlučné duo. Jejich nejnovějším úspěchem je první místo v okresním kole soutěže v komorní hře při Základní umělecké škole Františka France ve Slavkově u Brna. Patnáctiletí Matěj Červinka a Petr Kramář se tak představují v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

12.3.2013

Policejní mluvčí: Jako novinářka jsem z místa činu odjížděla poslední

Vyškov, Blansko - /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ Už rok funguje jako policejní mluvčí nejen pro Blansko, ale i Vyškov kvůli sloučení dvou územních odborů. Pole působnosti se jí tak sice zdvojnásobilo, to ale Ivě Šebkové nevadí.

8.3.2013

Studentka zdravotnické školy se lékařů bojí

Pístovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Když se ve Vyškově zúčastníte nějaké akce Českého červeného kříže, je velká pravděpodobnost, že vám bude měřit krevní tlak nebo vysvětlovat zásady zdravého životního stylu vysoká blondýnka. Devatenáctiletá Tereza Sivolobová z Pístovic studuje v maturitním ročníku Gymnázia a střední školy zdravotnické a zemědělsko-ekonomické Vyškov a po maturitě se chce věnovat sociální práci.

5.3.2013

Bučovický kněz Filo: Papežova zodpovědného gesta si vážím

Bučovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Na bučovické faře působí Maximilián Vladimír Filo od roku 1993. Kromě povinností, které jsou spojené s kněžským posláním, učí na Teologické fakultě v Olomouci a je místopředsedou Diecézního církevního soudu v Brně. Nejen proto se představuje v dalším díle seriálu Osobnost Vyškovska.

1.3.2013

Streetdance tanečnice z Bučovic chce do talentové soutěže

Bučovice /MLADÉ TALENTY/ - Sotva se desetiletá Alena Volcová z Bučovic naučila chodit, učaroval jí tanec. Doma se pořád vlnila a kroutila, a proto se její rodiče rozhodli, že ji přihlásí do nějakého tanečního kroužku. Vybrali jí balet. Záhy ale zjistili, že to pro Alenu nebude tím pravým ořechovým. Přešla tedy na streetdance. Že to byla správná volba, o tom přesvědčuje nejen svou rodinu dodnes. Teď se žákyně čtvrté třídy bučovické základní školy představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

26.2.2013

Promítač Čadík: Vždycky to nějak jde a není důvod se vzdávat

Nesovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Skloubit termíny s obecními akcemi, přibrat volné 35milimetrové filmy, najít vhodné místo k promítání a především si vše pečlivě domluvit s počasím. Počátky Kinematografu bratří Čadíků sahají až do roku 1991. Bratři Josef a Pavel tehdy koupili první maringotku, kterou vybavili promítacím zařízením a vyrobili konstrukci na zavěšení promítacího plátna.

22.2.2013

Mladý muzikant bude hrát už ve čtvrté kapele

Nížkovice – V současnosti hraje ve třech kapelách, pracuje ovšem ještě na založení čtvrté. Muzikou by se rád živil, po maturitě by chtěl proto vycestovat na nějakou dobu do zahraničí a nasbírat zkušenosti. Sedmnáctiletý Adam Matyáš z Nížkovic se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

19.2.2013

Wasserburger: Práce strážníka je hlavně o pomoci ostatním

Bučovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Dvacet let funguje v Bučovicích městská policie a přesně tak dlouho u ní působí dlouholetý velitel strážníků Jiří Wasserburger. Práce je jeho velkým koníčkem a podle svých slov ji vykonává čtyřiadvacet hodin denně. Čtenářům Vyškovského deníku Rovnosti se teď představuje v pravidelném seriálu Osobnost Vyškovska.

15.2.2013

Od světel se dostal až k hraní divadla

Olšany /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Sedmnáctiletý Filip Kolmačka z Olšan je nerozlučně spjatý s rousínovským ochotnickým divadelním souborem D.A.V.A., kde v posledních letech působí jako osvětlovač. V minulém roce získal u příležitosti festivalu Rousínovský divadelní podzim také jednu z hlavních rolí v činohře Císařova brázda.

12.2.2013

Chtěl jsem být policista nebo učitel, vzpomíná Miloslav Brtníček

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Ředitel vyškovské Základní školy Na Vyhlídce je kromě toho také předsedou okresního fotbalového svazu a vyškovským radním. Zdálo by se, že Miloslav Brtníček nemá kvůli všem svým funkcím žádný volný čas, ale tak úplně to pravda není. „Nějaký čas si vždy najdu. Ale hlavně mám to štěstí, že moje práce je zároveň můj koníček," usmívá se Brtníček, který se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

8.2.2013

Devítiletá tanečnice postoupila do Nizozemí

Medlovice - Když se Lucie Nejedlá z Medlovic narodila, byla o něco větší než dlaň dospělého člověka. Její rodiče měli strach, aby vůbec přežila a mohli si ji odvézt z porodnice. Dnes je jí devět let, sice je stále nejmenší ve třídě, ale na sportovním poli, hlavně v tanci, se jí vyrovná jen málokdo. Oblíbila si street dance a sklízí jeden úspěch za druhým. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

5.2.2013

Šéfka cheerleaders: Teď patříme mezi nejlepší týmy v republice

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Sport a tanec je jejím celoživotním koníčkem. Spojením těchto svých dvou největších zálib se Slavkovance Renátě Macharové podařilo vytvořit skupinu Glitter Stars, která v takzvaném cheerleadingu, rozšířeném hlavně v Americe, sklízí úspěchy v České republice i v Evropě.

1.2.2013

Když jsem nervózní, dopadne to dobře, říká nadaná studentka

Rousínov - Čtrnáctiletá Zuzana Salcburgerová z Rousínova sklízí úspěchy ve zpěvu, hře na klavír a s nadšením hraje divadlo s rousínovským souborem D.A.V.A. Dívka, která navštěvuje kvartu vyškovského gymnázia, se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

29.1.2013

Křik mé herce vyprovokuje k lepším výkonům, říká Dorazil

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Začínal jako redaktor Vyškovských novin a nakonec skončil u divadla. Původně si myslel, že se vydá na hereckou dráhu. Víc mu ovšem učarovala režie a v divadle se pohybuje už šestadvacet let, z toho dvaadvacet jako režisér.

25.1.2013

Talentovaná dívka si hledá univerzitu v zahraničí

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Přestože je doma ve Vyškově, táhne ji to za hranice. Přesněji do Velké Británie. Angličtina se totiž osmnáctileté septimánce z vyškovského gymnázia Veronice Kapounkové stala druhým přirozeným jazykem. Po maturitě by ve Spojeném království chtěla studovat. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT