VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

22.1.2013

Lektorka Kellner Fialová: Tančit umíme, tak proč za vším jezdit do Brna

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Ráda pracuje s lidmi a tanec je pro ni celoživotním posláním. Do té doby lektorka taneční školy Viktoria Brno Eva Kellner Fialová stála u zrodu vyškovské taneční skupiny N-yoj!, která vznikla v roce 2004.

18.1.2013

Mladá herečka: Je fajn si vyzkoušet být fúrií

Vyškov - /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ Jako malá se chvíli věnovala country tancům, dělala keramiku, plavala, ale daleko víc jí učarovala kytara a v posledních pěti letech také divadlo. Diváci ji naposledy mohli vidět v její největší roli. Tou byla Yerma v představení Pláňka vyškovského Divadla Haná. A teď se dvacetiletá studentka Andrea Špaková představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

15.1.2013

Břetislav Usnul: Každému vítězství předcházejí také porážky

Vyškov - /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ Na kole seděl poprvé ve třech letech, od té doby ho cyklistika provází celý život. Jako trenér dovedl k duhovému trikotu mistryně světa Ladu Kozlíkovou, jako zastupitel se už druhé volební období snaží ovlivňovat chod Vyškova. Právě včera se oficiálně stal druhým vyškovským místostarostou. Teď se Břetislav Usnul představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

11.1.2013

Už tři roky stojí na baletních špičkách

Rousínov (MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Čtrnáctiletá Vítězslava Ševčíková sklízí úspěchy ve zpěvu, k tomu hraje divadlo, tančí balet a hraje na klavír. Po vystudování konzervatoře by se chtěla stát herečkou. Dívka, která navštěvuje osmou třídu rousínovské základní školy, se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

8.1.2013

Policista roku: Vulgárně nadávat policii? Dřív těžko

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/– Prestižní ocenění určené policistům, kteří svou prací významně přispěli k vyšetřování trestné činnosti nebo k dopadení pachatele, za loňský rok získal muž, kterého můžou lidé potkat v uniformě kdekoliv ve Vyškově nebo jeho okolí. Devětatřicetiletý policejní inspektor Marek Jurůj z Obvodního oddělení policie České republiky ve Vyškově totiž jen několik dnů před koncem roku získal ocenění jako Policista roku 2012 v rámci celého Jihomoravského kraje. Cenu převzal na brněnské radnici.

21.12.2012

Talentovaná školačka zazářila v televizní soutěži

Vyškov /MLADÉ TALENTY/ – S dětským sborem hostovala na koncertě Petra Koláře, byt svých rodičů zdobí keramickými výrobky a má za sebou i účast v jednom televizním klání. Dvanáctiletá Michaela Johanová navštěvuje sedmou třídu základní školy a rozhodně nepatří k těm, kteří prosedí hodiny před obrazovkou počítače nebo televize.

18.12.2012

Mým mottem je Dej a bude ti dáno, říká divadelník Hýzl

Rousínov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Před osmi lety nastoupil do rousínovského divadelního souboru D.A.V.A. Postupem času převzal manažerské otěže a vede spolek také po produkční stránce. Za jeho vedení se soubor stal občanským sdružením a se svými představeními začal vyjíždět i do jiných měst. Jinak je ovšem učitelem na místní základní škole. Teď se Jiří Hýzl představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

14.12.2012

Talent z Vyškova bude zuby kazit, nebo spravovat

Vyškov – Sedmnáctiletá Petra Růžičková z Vyškova sklízí úspěchy ve hře na příčnou flétnu a také na klavír. K tomu ještě stíhá péct na zakázku dorty a v budoucnu se chce stát zubařkou. Dívka, která navštěvuje třetí ročník vyškovského gymnázia, se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

11.12.2012

Komunální politika pro mě byla zklamáním, říká starosta Orla

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Jedno a půl volebního období sedí ve starostovském křesle vyškovského Orla Jaromír Zbořil z Lulče. Za jeho vedení se orelský areál sousedící s Muzeem Vyškovska dočkal řady novinek a ke sportovním aktivitám přilákal velké množství mladých. A jeho úsilí o zvelebení sportoviště zdaleka nekončí. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

7.12.2012

Letonický "Tomáš Klus" si zazpíval i s Hrůzou

Letonice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Jeho písničku Stín si vybrali jako pilotní song studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku pro svůj absolventský film. To považuje čtyřiadvacetiletý zpěvák Martin Ledvina z Letonic za jeden ze svých největších úspěchů. Jeho fanoušci a přátelé ho nazývají letonickým Tomášem Klusem. A protože své nadání opravdu nezapře, patří mu další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

30.11.2012

Mladý truhlář chce mít časem vlastní firmu

Podbřežice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Vzít do ruky dláto nebo pilku uměl dřív, než se naučil pořádně číst a psát. Osmnáctiletý Pavel Haizler z Podbřežic už jako dítě věděl, že ze všeho nejvíc ho baví práce se dřevem. A podle toho se celý život choval. Teď se truhlářský učeň z druhého ročníku dřevařského učiliště v Rousínově představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

27.11.2012

Ve Vyškově z nás byli jen návštěvníci, říká starosta Bošovic

Bošovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Už přes třicet let působí v politice v Bošovicích. V prvních volbách po sametové revoluci se stal Jaroslav Šimandl poprvé starostou a tento post si udržel dodnes. Kromě toho je předsedou Dobrovolného svazku obcí Ždánický les a Politaví. „Příští starosta to bude mít podstatně složitější, než jsem to měl já na počátku devadesátých let," říká Šimandl, který se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

23.11.2012

Na houslové kobylce má dívka svou iniciálu

Luleč /MLADÉ TALENTY/ - Šestnáctiletá Kateřina Micková z Lulče sklízí úspěchy ve hře na housle a v sólovém i skupinovém tanci. Dívka, která navštěvuje druhý ročník vyškovského gymnázia, se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

20.11.2012

Starosta Medlovic: Starosta bez účetní nemá vůbec smysl

Medlovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Bohuslav Klemsa byl čtyři roky místostarostou Medlovic, nyní je v druhém volebním období v pozici starosty obce. Pokračování na postu by se nebránil, práce má před sebou podle svých slov pořád dost. Tu hotovou pak pro potřeby obce rád fotografuje.

17.11.2012

Studentka zpívá i pro charitu a učí tančit děti

Kojátky /SERIÁL MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Hraje na klavír, zpívá, vede dětský taneční kroužek a ještě nedávno i šplhala po skalách. Devatenáctiletá vysokoškolačka Jana Kokešová z Kojátek je všestranně nadaná a dobře ví, kde všechny své záliby zúročí. Patří jí proto další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

13.11.2012

Švec Hanák: Nejhezčí nohy měla pětaosmdesátnice

Snovídky /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Když se Josefa Hanáka ze Snovídek někdo zeptá, jestli mu ušije boty na míru, určitě nedostane zápornou odpověď. Ačkoliv se v oboru nevyučil, může s klidným svědomím říct, že je skutečným odborníkem přes obuv.

9.11.2012

Zpěvák Pecl: Těžký text se dá nalepit i na záda

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Doma si zpívá Kabáty, ve sboru, kterému se věnuje po škole, podstatně odlišnější písně. Rád má obojí. Šestnáctiletý David Pecl z druhého ročníku Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a zemědělsko-ekonomické Vyškov je jedním z několika mála chlapců, kteří se ve městě sborovému zpěvu věnují. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

2.11.2012

Kočky kvůli její hře na klavír raději prchají z domu na mráz

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Haně Krskové je osmnáct let a po hře na klavír zatoužila po varhanách. Hrát chce na mších.

30.10.2012

Vedoucí hvězdárny: Ostatní holky měly na zdi obrázek Gotta, já Saturnu

Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ – Dlouhá léta učila matematiku a fyziku, od loňského léta je ve vedení vyškovské hvězdárny, která pro svou první sezonu denního provozu naplno využila svou polohu v areálu dinoparku a otevřela zájemcům cestu k dennímu pozorování Slunce. Vyškovanka Dobromila Patáková o sobě hovoří jako o lokální patriotce, těší ji, že tisíce návštěvníků odcházejí z atrakce s lepší orientací na obloze. Dnes ji patří další díl seriálu Osobnost Vyškovska.

26.10.2012

Má nádherný hlas. Chce zpívat v opeře

Rašovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Na co sáhne, to se jí podaří. Alespoň tak mluví o třináctileté Anně Gulové z Rašovic lidé, kteří ji dobře znají. Žákyně Základní umělecké školy v Bučovicích hraje od útlého věku na klavír, nedávno přidala housle a hlas má jako zvon. Právě proto jí patří další díl pravidelného seriálu Mladé talenty.

23.10.2012

Ředitel Raška: Občas si mysleli, že Dvořáček jsem já

Vyškov – Celý svůj život zasvětil především literatuře a knihovnictví. V ředitelském křesle Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově sedí dvaadvacet let. Za tu dobu pozvedl Vladislav Raška úroveň knihovny na jednu z nejlepších v republice, alespoň podle odborníků. Proto mu patří další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

19.10.2012

Mladý hasič ze Švábenic chce pracovat u rentgenu

Dětkovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– Zatímco mnoho jeho vrstevníků tráví volný čas v klubech, u počítače nebo jen tak s kamarády, osmnáctiletý Jan Vrána z Dětkovic se rozhodl věnovat se práci s mládeží. A to konkrétně s mladými dobrovolnými hasiči ze Švábenic. Sám ve Švábenicích působí v zásahové jednotce jako zdravotník. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

12.10.2012

Desetiletá Anežka se hře na klavír věnuje polovinu života

Habrovany /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Desetiletá Anežka Koudelková z Habrovan sklízí úspěchy ve hře na klavír, ráda však také literárně tvoří. I když zatím jen do šuplíku. Jejím snem je přesto napsat dobrodružnou knížku, která by zaujala mladé čtenáře po celém světě. Dívka, která navštěvuje pátou třídu habrovanské základní školy, se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

9.10.2012

Kovář Bartošek: Vyrábím i repliky starých mučicích nástrojů

Křenovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Poté, co se ve Školském ústavu umělecké výchovy v Praze vyučil uměleckým kovářem, chtěl Oldřich Bartošek z Křenovic zůstat v Praze nebo v Brně. Osud ho však zavál zpět do rodných Křenovic, kde působí i jako zastupitel.

5.10.2012

Doma si s dívkou rád zazpívá i její Bohoušek

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – I když je jí teprve jedenáct let, má tato mladá slečna jasnou představu o své budoucnosti. Vzhledem k svému talentu se chce stát buď učitelkou na základní umělecké škole nebo zpěvačkou. „Asi bych zpívala popové písničky. Jako Jennifer Lopez," říká s naprostou rozhodností žákyně Základní umělecké školy v Bučovicích Tereza Vasková, která se představuje v dalším díle seriálu Mladé talenty.

25.9.2012

Modelka Langmannová: Pořád jsem vymýšlela, jak se do Prahy dostat

Ivanovice na Hané /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Léto je nenávratně pryč a Vyškovský deník Rovnost se vrací po letní pauze k tradičnímu rozsahu novin. Vrací se tak i pravidelné seriály. První ochutnávkou je seriál Osobnost Vyškovska, který představuje přední českou modelku, příležitostnou moderátorku a rodačku z Ivanovic na Hané Renatu Langmannovou.

11.9.2012

Esa sajdkárkrosu přilákala do Bučovic deset tisíc fanoušků

Bučovice /LETNÍ RETRO/ - V Bučovicích na Vyškovsku se konaly do roku 1989 populární závody sajdkár. Účastnili se jich nejlepší domácí jezdci i světové špičky.

31.8.2012

Mladý ochotník by si chtěl zahrát Truffaldina

Ivanovice na Hané /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/– „Cirkus je tu." Přesně touhle větou zahájil dnes šestnáctiletý Pavel Vaculík z Ivanovic na Hané svou ochotnickou kariéru. Mladík, který už po víkendu nastoupí na střední školu do Brna, se chce divadlu věnovat i nadále, jak mu to čas dovolí. Teď se Pavel představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

24.8.2012

Vyhrávat soutěže pomáhá dívce tužka. A také meč

Vyškov – Pravidelně vyhrává školní výtvarné soutěže a obsazuje přední příčky v okresních a krajských kolech. Třináctiletá Karolína Hájková z Rychtářova se učí kreslit ve vyškovské Základní umělecké škole a mezi její koníčky patří také šerm. Karolína, která se nyní chystá do osmé třídy Základní školy Letní pole, se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

17.8.2012

Úspěšná fotbalistka z Habrovan nezavrhuje ani podpatky

Habrovany /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Na fotbalové zápasy jsou dívky většinou vpouštěné s nižším vstupným nebo neplatí vůbec nic. Hlavně proto, že jich tam většinou moc nechodí. Dvacetiletá Aneta Pospíšilová z Habrovan však tento mýtus boří. A co víc, věnuje se fotbalu na vysoké úrovni, hraje totiž za ženy ve Zbrojovce Brno a už několikrát reprezentovala naši zemi i v Evropě. Před pěti lety se stala fotbalistkou roku v Brně. Nyní se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT