VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

10.8.2012

Tančí polovinu svého života. A sbírá medaile

Pustiměř /MLADÉ TALENTY/ - Ivona Skoupá tráví většinu víkendů v roce na tanečních soutěžích. Sbírá v nich jeden úspěch za druhým, což dokazuje její sbírka medailí.

6.8.2012

Pískovna vydala zprávu o dávné době ledové

Němčany /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Při těžbě za obcí Němčany lidé objevili takzvaný mrazový klín. Vzácný geologický jev v okolí doplňuje známé poutní místo Lutršték.

3.8.2012

Hartlovku u Lulče si oblíbili ke schůzkám zamilovaní

Luleč /PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ/ - Skalní tůň Hartlovku u Lulče na Vyškovsku využívají rybáři stejně jako vyznavači přírodního koupání. Oceňují tam hlavně klidné prostředí

3.8.2012

Desetiletá Karolína si pouštěla symfonie od Dvořáka

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Vyhrála první místo v okresním kole pěvecké soutěže v sólovém a komorním zpěvu a ráda navštěvuje dramatický kroužek. Takhle zeštíhlit úspěchy a záliby talentované Vyškovanky Karolíny Anny Měřínské by ale bylo přinejmenším troufalé. Desetiletá dívka, která před létem ukončila čtvrtou třídu vyškovské Základní školy Letní pole, se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

31.7.2012

Žně uzavírala pouť. Bývaly na ní také banány

Vyškov /LETNÍ RETRO/ - Začátek září patřil každoročně na Vyškovsku marchanickým dožínkám. Pamětníci na ně vzpomínají jako na velkou slávu, přijely tisíce lidí.

27.7.2012

Mladík dostřelí na sedmdesát metrů

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Natáhnout, zamířit, vystřelit. A doufat v pevnou ruku a přesnou mušku. Přesně takhle vypadají tréninky patnáctiletého Jana Suchomela z vyškovské základní školy v Nádražní ulici. Jeho koníčkem je totiž lukostřelba. A podařilo se mu už vystřílet pěknou řádku úspěchů. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

20.7.2012

Dívka ovládá salta i hasičskou hadici

Luleč – Dítě, které se při škole věnuje nějakému kroužku, není nic zvláštního. Jen některé děti však dokáží zvládat kroužků více. Osmiletá Veronika Konšelová z Lulče je přesně ten druhý případ. Její snaha navíc přináší mnoho úspěchů a doma tak má slušnou sbírku medailí. Teď se žákyně, která půjde po prázdninách do třetí třídy, představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

25.6.2012

Bošovičtí si doma svítili ropou z Visengruntů. I když čadila

Bošovice /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Visengrunty na Vyškovsku jsou chráněné kvůli zbytkům původní stepi. Území málem zničili zemědělci. Dnes se vrací do původní podoby.

22.6.2012

S hůlkou trénuji skoro pořád, říká mistryně republiky

Luleč /MLADÉ TALENTY/ – Doma jí cinkají medaile, ve skříni má ukryté barevné trikoty a huňaté koule z třásní. Patnáctiletá Eva Vlčková z Lulče není jen žákyní deváté třídy vyškovské základní školy v Nádražní ulici, ale také několikanásobnou mistryní republiky v mažoretkovém sportu. Teď se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

19.6.2012

Policejní šéf: Trápí mě zvyšující se agresivita u mládeže

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Zajímavý pracovní kolotoč má za sebou Jiří Dokoupil, šéf policistů na Vyškovsku i na Blanensku. Léta totiž působil jako okresní policejní ředitel ve Vyškově, předloni Vyškov opustil a stal se vedoucím Územního odboru v Blansku. Když se ale v dubnu letošního roku oba územní odbory sloučily, stal se velitelem obou regionů. Nejen proto mu patří další díl pravidelného seriálu Osobnosti Vyškovska.

15.6.2012

Šafaříková: Herectví je pro mě až příliš silná motivace

Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Třináctiletá Lucie Šafaříková z Vyškova účinkuje v muzikálovém představení a sklízí úspěchy také v řečnictví.

12.6.2012

Bedřich Maleček: Jsem Slavkovan tělem i duší

Slavkov u Brna /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Už třináctým rokem vydává Bedřich Maleček ze Slavkova u Brnaměstský zpravodaj, zároveň vlastní grafické studio a stará se o slavkovský informační web. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

5.6.2012

Politika a práce v Piafě spolu souvisí, říká Lenka Obořilová

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Na střední škole odjela jako dobrovolnice stavět statek do Německa. Teď už několik let dobrovolníky vede. Lenka Obořilová z Vyškova je kromě své práce v neziskové organizaci Piafa známá také z komunální politiky. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

1.6.2012

První koncert? Noční můra, říká mladý bubeník

Vyškov /SERIÁL MLADÉ TALENTY/– Nejhorší noční můra bubeníka? Když vám při koncertě vypadne z ruky palička, má okamžitě jasno osmnáctiletý student vyškovského gymnázia Jaroslav Bezděk. Bicí a vše, co k nim patří, jsou jeho velkou láskou už tři roky, a pravidelně se jim věnuje na hodinách v základní umělecké škole. Ruku v ruce s jeho zájmem jde také účinkování v kapele Maggots. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

30.5.2012

Vrtílek Vyškov proslavil svými vazbami knih

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Šiktancovy Heinovské noci celé v kůži a se zlatým písmem na obalu. Stejně tak třeba Nezvalova sbírka Z mého života, Baudelairovy Květy zla, Hálkovy Povídky, Rollandův Michelangelo nebo Danteho Božská komedie. To je jen slabý výčet knižních vazeb, které pocházejí z dílny mistra umělecké knižní vazby, vyškovského rodáka Jana Vrtílka.

29.5.2012

Náš způsob chválí i zahraniční turisté

Vyškov - Výletníky v přírodě navádí k cíli jako majáky lodě do přístavů. Turistické značky. Samy však na stromech, sloupech nebo kamenech nerostou. O to, aby mohly dobře sloužit, se starají značkaři Klubu českých turistů. Jejich vedoucím na Vyškovsku je už několik desetiletí Jiří Kýn. Dnes se představí v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

23.5.2012

Houslistu a rodáka z Bučovic Sokolu hrají i za hranicemi

Bučovice /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Pocházel z hudební rodiny, není proto divu, že se už v útlém dětství při rozhodování o svém povolání dlouho nerozmýšlel. Snad jediné dilema, které v této souvislosti řešil, bylo, zda se vydat na dráhu houslisty nebo skladatele. Nakonec u Miloše Sokoly, rodáka z Bučovic, vyhrálo obojí.

22.5.2012

Režná z DDM: Po třiceti letech sedím ve stejné kanceláři

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Třicet let už pracuje jako pedagog v Domě dětí a mládeže Vyškov a pod jejím vedením už absolvovaly tábory, víkendy nebo jednodenní akce stovky účastníků. Původně přitom Jarmila Režná vystudovala knihovnictví. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.

16.5.2012

Obzina proslavil Vyškov hlavně knihtiskem

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Karel Čapek o něm napsal, že skrze jeho jméno vešel Vyškov rovnou do literatury. Přátelé, zákazníci i podřízení ho popisovali jako srdečného člověka milujícího svoji práci. Není proto divu, že se rodák z Bystrovan u Olomouce František Obzina, majitel tiskárny ve Vyškově, proslavil i daleko za hranicemi. Nejen proto Obzinovy patří další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost o osobnostech, které proslavily Vyškovsko.

11.5.2012

Zpěv člověka zpotí stejně jako tělocvik

Vyškov - Zlato v hrdle. Tak by se dal popsat talent osmnáctileté Vyškovanky Karolíny Ilgnerové, studentky střední pedagogické školy. Z celostátního kola pěvecké soutěže si právě předminulý týden přivezla čestné ocenění, minulý týden si užila svůj absolventský koncert na vyškovské základní umělecké škole. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

7.5.2012

Vrch Člupy: o archeologických nalezištích vědí jen místní

Vyškovsko /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Nenápadný vrch Člupy ukrýval pozůstatky hradiště z doby kamenné. V současnosti je přírodní rezervací a evropsky významnou lokalitou.

1.5.2012

Olympijského vítěze vychoval račický Sokol

Račice /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Prvenství na kruzích na olympiádě v Berlíně rodákovi z Račic Aloisi Hudcovi zajistilo místo mezi osobnostmi, které proslavily Vyškovsko.

25.4.2012

Sekora studoval vyškovské gymnázium

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Když se vysloví jméno Ondřeje Sekory, nejen dospělému, ale i každému dítěti školou povinnému i nepovinnému se vybaví Ferda Mravenec, Brouk Pytlík, Beruška nebo Karafiátovi Broučci, které ilustroval. Není snad nikdo, kdo by neměl některou z jeho knížek někde doma na poličce. Ne všichni už pak ale vědí, že jeho osobnost je spjatá také s Vyškovem.

24.4.2012

Děkan Vavro: Aktivity mimo kostel? Za minulého režimu žádné

Slavkov u Brna /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Jako děkan působí Milan Vavro ve Slavkově u Brna už patnáctým rokem. Knězem je od roku 1991, ze studií však zná i minulý režim.

20.4.2012

Mladík závodil na čtyřkolce i ve vypůjčených botách

Bučovice /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Už šest let zdolává terén a závodní dráhy v sedlech čtyřkolek. Jednou závodil i nemocný, ve vypůjčeném oblečení, na vypůjčeném stroji a v o tři čísla větších botách. Jednadvacetiletý Lukáš Kalous z Vícemilic tehdy i přes nepříznivé okolnosti vybojoval třetí místo. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

18.4.2012

Revolucionáře Klementa Gottwalda pobyt na Vyškovsku ovlivnil

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ - Postoje prezidenta Klementa Gottwalda ovlivnil život v prostředí chudé vrstvy nejen ve Vyškově, ale také v Hošticích a Rousínově.

17.4.2012

Při vyhlašování lidé štěstím plakali, říká starostka Šíblová

Krásensko /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Svou obec dovedla k titulu nejkrásnější vesnice Jihomoravského kraje, lidé se jí odměnili nominací na starostu roku. Hana Šíblová stojí v čele Krásenska už osm let a než v úřadě starostky skončí, chtěla by stihnout ještě několik věcí. „Nedovedu si představit, že bych žila jinde než na vesnici,“ svěřuje se.

11.4.2012

Kachyňa na Vyškov zapomněl, místní se jím přesto pyšní

Vyškov /PROSLAVILI VYŠKOVSKO/ – Když se řekne slovo Puglietta, většina Vyškovanů jen váhavě pokrčí rameny. Při vyslovení názvu filmu Smrt krásných srnců se jim naopak blýskne v očích. Natočil ho přece jeden z nejslavnějších vyškovských rodáků, režisér, dokumentarista a herec v jedné osobě Karel Kachyňa. A právě jeho jméno úzce souvisí i s výše jmenovanou stavbou.

10.4.2012

Zastupitel Krutílek: Bojím se, že se Vyškov dostane do dluhové pasti

Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – V současné době vyškovský zastupitel a soukromý zemědělec Jiří Krutílek se řadu let věnoval polygrafii. Vše to začalo v Německu, kam v roce 1987 emigroval. „Nesouhlasil jsem se systémem, který u nás byl,“ shrnuje komunální politik.

7.4.2012

Volejbalistky jsou nejšťastnější s míčem

Vyškov /SERIÁL MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Nejšťastnější jsou v dresu a s míčem v ruce. Osmnáctiletá Andrea Koutníková a o rok mladší Veronika Pospíšilová, studentky vyškovského gymnázia, jsou totiž volejbalistky tělem i duší. Teď se představují v dalším díle pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT