Gymnastiku lidé často berou jako jeden sport. Tereza však upozorňuje, že moderní a sportovní gymnastika se liší. „Moderní, to jsou různá náčiní, víc skoků, kombinuje i prvky baletu a akrobacie. Sportovní gymnastika je ta klasická s kladinami, kruhy a žíněnkami," vysvětluje dívka.

Za svůj největší osobní úspěch považuje účast na mistrovství republiky v jednotlivcích, kde získala deváté místo. „Ve společných skladbách jsme se dostaly i na na mistrovství světa, kde jsme skončily jedenácté," vzpomíná Tereza.

Sólová vystoupení i proto nevyhledává tolik jako týmové soutěže. „Jednak se tam neupírá pozornost jen na mně, takže i když mi třeba trochu selže technika, není to hned vidět, a také si díky ostatním víc věřím. A nemusím tam dělat všechno jako při sólu," směje se Tereza.

Každá věková kategorie gymnastek má určené různé náčiní. „Já jako cvičím s obručí, kuželkami a libovolným náčiním, kde si můžeme vybrat. Hodně jsem si oblíbila kuželky, naopak nejméně mám ráda míč," přibližuje dívka svůj vkus. Kuželky má ráda díky tomu, že se s nimi dobře manipuluje.

Protože moderní gymnastika vyžaduje tvrdou přípravu, tréninky má Tereza pětkrát týdně. „Jeden z nich je ovšem určený jen baletu. Ten je povinný," upozorňuje gymnastka. Baletní příprava trvá pokaždé půldruhé hodiny až dvě hodiny. „Cvičíme tam vytočení nártů, točení a podobně. Takže umím chodit po špičkách, ale sama sebe v tylové sukýnce na pódiu si představit nedovedu," usmívá se Tereza, která se modenrí gymnastice věnuje už od svých čtyř let.

Moderní gymnastika hodně pracuje s vizuálním projevem. Důležitý tak není jen výkon, ale i kostýmy. „Dresy si buď navrhujeme samy, nebo požádáme naši švadlenu, aby něco navrhla," říká dívka. Inspiraci gymnastky hledají na internetu i ve své fantazii.

Nedávné letní olympijské hry v Londýně Terezině pozornosti neunikly. „Samozřejmě jsem gymnastiku se zájmem sledovala. Navíc nám tyhle závody na špičkové úrovni slouží jako inspirace, díváme se, jaké kdo používá prvky a přemýšlíme, jak bychom je mohly využít u nás," vysvětluje Tereza.

Mezi její velké vzory patří ruské moderní gymnastky. „Hlavně Kabajevová a Dmitrijevová," říká dívka, která sice občas mívá chvíle, kdy by se vším nejraději skončila, ale vždy ji to zase začne bavit.

O budoucí profesionální sportovní kariéře však neuvažuje. „Chtěla bych být učitelka, takže předpokládám, že po deváté třídě s gymnastikou skončím, na střední škole už nebude čas. A pokud bych měla pokračovat ve sportu, zaměřila bych to raději na trénování a udělala si trenérské zkoušky," svěřuje se Tereza. Jako možnost tak vidí například i studium pedagogiky se zaměřením na tělocvik.