Chválí například péči obce o malé děti. „Mám doma předškoláka, proto se mi velmi líbí, že v průběhu několika málo let u nás přibylo hodně dětských hřišť se zajímavými herními prvky. Vedení obce nezanedbává ani péči o mateřinku, neustále ji upravuje a investuje do ní. Školu ale zatím nemůžu zhodnotit, to uvidím až v průběhu následujících let," uvedla třeba místní prodavačka Martina Alánová.

Vzniku zábavných areálů pro vyžití dětí si cení i další z drnovických obyvatelek Jitka Kašová. „Dětských hřišť máme v obci opravdu dostatek. Vedení se ale hodně snaží ve všech směrech. Nenapadá mě nic, co by mi tady chybělo. Plus je pro mě i dostatek kulturního vyžití," okomentovala žena. Souhlasí s ní i další z místních. „Vůbec nic mi nechybí, jsem spokojený. Domnívám se, že není nic, co by se u nás dalo ještě zlepšit," pochvaloval penzista Josef Novák.

Zvelebují pořád

Lidé v Drnovicích už podle všeho po žádných výrazných změnách netouží. Což potvrzuje i Alánová. „Nejspokojenější bych byla, kdyby v obci zůstalo všechno tak, jak v současnosti je. Neměnila bych vůbec nic. Myslím si, že mluvím za hodně lidí, když řeknu, že od té doby, co v čele stojí současná starostka, nám vše vyhovuje. Neustále se snaží Drnovice zvelebovat," usmívá se místní podnikatelka.

Jaroslav Zouhar navíc oceňuje čistotu v ulicích vesnice. „Když se rozhlédnu, nikde se neválí odpadky. Je hodně obcí, které nejsou tak udržované jako ta naše. Chválím i dostatek služeb, dokonce je u nás i květinářství. Jediné co mi vadí, jsou falešní lidé, kteří se pomlouvají. Ale s tím obec nic nenadělá a je tomu tak asi všude," podotkl Zouhar.

Přece se však najde něco, co by místní ocenili. „Jediné, co bych ještě uvítala, je výstavba koupaliště. Už se o něm mluví dvacet let a pořád žádné nemáme. Ale jinak mi tady skutečně nechybí vůbec nic, jsem se životem v obci velice spokojená," zmínila další podnikatelka Jarmila Fürstová.

Klubovna pro mladé

V Drnovicích působí i několik občanských sdružení. Třeba pro děti a mládež je to Kolokoč. „Za sdružení obec velmi chválím. Máme s jejím vedením velmi dobré zkušenosti. Vychází nám vstříc, ať už třeba v poskytování dotací nebo podpoře naší činnosti. Protože ale hodně pracuji s dětmi, zaznamenala jsem, že tady chybí nějaké místo pro vyžití mladých," poznamenala předsedkyně Kolokoče Marcela Dvořáková.

Její představa spočívá ve vyhrazení většího prostoru pro volnočasové aktivity mládeže. Tak, aby si mohli například zajezdit na kolečkových bruslích nebo jen tak posedět třeba v menší zděné budově. „Nějakou klubovnu by určitě ocenili, zvlášť kdyby si ji mohli třeba i posprejovat. Celý areál by mohl být na okraji obce, kde by jejich posedávání nikomu nevadilo. Mladí by tak měli svůj prostor, kde by se scházeli místo poposedávání v parku, jak je tomu nyní," navrhla Dvořáková.

Doufají v cyklostezku i biotop
Drnovice - Snažili se naplnit všechny plány na zkvalitnění života v obci. Na konci volebního období věří, že se jim to podvedlo. Přesto se najde několik akcí, které by vedení Drnovic ještě chtělo uskutečnit.
SILNICE A CHODNÍKY. Opravám místních cest se obecní úřad věnuje dlouhodobě. „Pro obec jsou velmi důležité, některé silnice jsou už v žalostném stavu. Nedávno jsme třeba dokončili opravu ulice Zákostelí," uvedla starostka Drnovic Zuzana Hermanová.
MYSLÍ NA DĚTI. Nedostatečná kapacita školky stála za tvorbou projektu na její přístavbu. „Připravili jsme i projekt na výstavbu tělocvičny základní školy," zdůraznila Hermanová.
CYKLOSTEZKA CHYBÍ. Že by nesplnili něco z toho, co měli zastupitelé pro uplynulé volební období v plánu, si nemyslí. „Existují však dvě úvahy, které se mi zamlouvají. Jednou z nich je výstavba cyklostezky, která by propojila Drnovice s Lulčí a Pístovicemi. Druhou pak je vybudování biotopu," naznačila.

Stadion obec hyzdí, někteří by ho rádi zbořili

Drnovice Podle obyvatel Drnovic je život v obci skoro bezchybný. Šmouhou na její kráse je však už několik let chátrající bývalý prvoligový fotbalový stadion. Redakce Vyškovského deníku Rovnost proto jednotlivým lídrům kandidujícím do zastupitelstva položila stejnou otázku:

Co je v obci v následujícím období nejvíc potřeba? Jak vidíte budoucnost fotbalového stadionu?

„Chceme nadále pokračovat v opravách silnic a chodníků, v obci by se uplatnil i další dům s pečovatelskou službou. Stadion chátrá a obec hyzdí, ale neskončil konkurz a my jako obec do dění nemůžeme zasahovat."
Zuzana Hermanová, ODS

„Je třeba řešit zeleň a chodníky na hřbitově, pokračovat ve výměně svítidel veřejného osvětlení a dokončit opravy školky. Asi jediná možnost ohledně stadionu spočívá v demolici."
Jiří Dvořák, ČSSD

„Je nutné zaměřit se na bezpečnost, dopravu, podporu služeb a podnikání, volnočasových aktivit a celkovou prosperitu obce. Stadion je složitým problémem, je nutné jeho budoucnost řešit. Nejde to ale ze dne na den.
Svatopluk Smutník, SNK Za obec krásnější ANO

„Je hodně věcí, spíš menšího rozsahu, které jsou potřebné. Například opravy chodníků. Nejraději bych byla, kdyby hřiště na stadionu zůstalo přístupné veřejnosti a budovy s tribunami se zbouraly."
Květa Vančurová, KSČM

„Je potřebné dokončit protipovodňová opatření, vyřešit otázku čistoty potoka a volnočasové aktivity, hlavně mládeže. Stadion není obce. Otázka přísluší majiteli."
Hana Komariková, KDU-ČSL

„Obec by se měla rozhodnout, do jaké velikosti se chce ještě rozrůstat, aby lidem zůstalo příjemné v ní bydlet. Místo stadionu vidím krásný park se vzrostlými stromy, plný květin a zpěvného ptactva. Se sportovním a kulturním vyžitím pro obyvatele."
Pavel Klvač, Pro Drnovice