V modernizované budově mají obě oddělení svoji vlastní třídu a venku se mohou děti proběhnout po prostorné zahrádce s pískovištěm, prolézačkami a velkým domečkem se sociálním zařízením.

Mateřská škola je v Dražovicích nedílnou součástí kulturního dění. „Obec je k nám velmi vstřícná a my se jí to snažíme oplatit. Děti chodí na vítání občánků i na besedu se seniory,“ říká vedoucí učitelka Dagmar Hanáková. Na jaře vyrobily děti pozdravy a přáníčka a pověsily je na kliky domů po celé vesnici. „Někteří nám potom píšou maily, nebo přijdou osobně poděkovat, protože nikoho nemají a potěší je to,“ vysvětluje Hanáková. O Vánocích pak Sluníčka a Šikulové posílají obrázky obyvatelům domova důchodců. Častokrát je to jediný dárek, který dostanou. Školka se také snaží dětem poskytnout širokou škálu aktivit. „Některé děti jsou mladými hasiči. Přípravka dokonce nedávno zvítězila v soutěži Vyškovský Soptík,“ sdělila ředitelka Jana Adamcová.

Důležitá je také spolupráce s klubem maminek a tatínků. „Poskytujeme dětem druhý domov. Je jen na rodičích, aby s dětmi trávili co nejvíce času. V dnešní uspěchané době je to složité. Proto si spolupráce s klubem rodičů moc vážíme,“ řekla Hanáková.