Jak zmínil předseda osadního výboru Jiří Wasserburger, sám z názvu nadšený není. „Dosud jsem ale nezaznamenal výtku místních. Byl bych rád, kdyby ulice dostala jiné jméno. Ovšem jen pokud by to žádala většina obyvatel,“ řekl.

Například Zdeněk Havránek by mezi žadatele nepatřil. Kvůli praktičnosti. „Podnikám, musel bych měnit smlouvy, přineslo by to řadu problémů. Sousední ulice je Pionýrská. Obě jsou tak pojmenované řadu let, nevadí mi to,“ podotkl muž.

CELÉ TÉMA O NEJOBLÍBENĚJŠÍCH NÁZVECH ULIC NA JIHU MORAVY ČTĚTE VE ČTVRTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST

Kvůli komplikacím padl i návrh rousínovského obyvatele Romana Reicha. Jak Deník Rovnost informoval, od roku 1989 usiloval o změnu názvu ulice Rudé armády. Zastupitelstvem ale návrh na referendum mezi obyvateli nikdy neprošel.

To v Bučovicích mají lidé poměrně čerstvé zkušenosti s přejmenováním. V roce 2016 rada města rozhodla o změně názvu části Sokolské ulice na Plukovníka Malečka. „Byl to velitel vojenské jednotky v Bučovicích. Ulice je blízko kasáren, takže se název přímo nabízel,“ sdělil starosta Bučovic Jiří Horák.

O rok později vyhlásila radnice anketu, v níž chtěla najít jméno pro novou ulici mezi Úlehlou a sportovním areálem Hájek. Mezi návrhy obyvatel se objevila i jména osobností Bučovic, třeba Boba Frídla. Zvítězil však prostý název Náhorní.

ALENA GRYCOVÁ
PETR KOUDELKA