Letošní Český slavík byl pro Helenu Vondráčkovou významný nejenom tím, že na něm spolu s moderátory Alešem Hámou a Ondřejem Sokolem odstartovala prodej lístků na svůj velký koncert v O2 areně a že ho podle Leoše Mareše během hodiny vyprodala, ale diváci byli svědky i toho, že po patnácti letech na „slavičím večeru“ vystoupila a v přímém přenosu živě zazpívala své největší hity, za což sklidila velký potlesk ve stoje.

| Video: Youtube

Už před samotným zahájením se Helena nechala slyšet, že se těší nejenom na vystoupení, ale i na setkání se svými kolegy z branže. „Těším se, že se setkám s kamarády z populární, ale i rockové hudby. Je málo hudebních pořadů a Český slavík je v našich kalendářích takovou třešničkou na dortu. Jsem opravdu velmi ráda, že jsem byla oslovena a že si můžu na Českém slavíkovi i zazpívat,“ řekla.

Český slavík 2023 způsobil pozdvižení. Kvůli útoku i kabelce:

I když měla před vystoupením trochu trému, show se jí více než povedla a všem v sále vyrazila dech tím, jak skvěle pořád vypadá. Čemu vděčí za štíhlou postavu?

„Dodržuji zdravou životosprávu, sportuju a snažím se každý den cvičit. Před časem jsem měla problém s vyhřezlou plotýnkou, ale díky profesorovi Pavlu Kolářovi a jeho týmu báječných fyzioterapeutů jsem cvičením bolesti eliminovala. Dělala jsem cviky na posílení páteřních a bederních svalů. Od té doby se snažím chodit i na pravidelné masáže a cítím se skvěle,“ prozradila.

Helena Vondráčková se rozpovídala o dokumentu Helena:

Stejně jako některé její kolegyně vsází také na jógu. „Mám doma několik knížek, jsou to takové moje bible. Jógové cviky jsem dělala hodně let a dělám je pořád. Krom toho ráda plavu a hraju tenis,“ dodala.

Zpěvačka moc dobře ví, jak důležité je v umělecké branži dobře vypadat, proto se pečlivě stará i o svou pleť, a to už od mládí. Teď se jí její dlouholetá vzorná péče vyplácí a nese kýžené ovoce.

Podívejte se na módu z Českého slavíka 2023:

Fotogalerie: Hudební anketa Český slavík 2023

„Už jako holku mě maminka vedla k tomu, abych se starala o svou pleť. Když jsem pak po maturitě v šedesátých letech přijala angažmá v Divadle Rokoko, vždycky jsem si na její rady, že si musím před spaním pleť vyčistit a nemám chodit spát namalovaná, vzpomněla. Dodržuji je dodnes. V soukromí se téměř vůbec nelíčím a nechávám svou pleť odpočívat,“ přiznala zpěvačka.